Wysoka porażka Olimpu-Startu Lublin w Szczecinie

Dodano: 13 marca 2011, 21:30

Olimp-Start Lublin przegrał w niedzielę z AZS Radex Szczecin 62:83 (MACIEJ KACZANOWSKI)

Niestety, ale koszykarze pierwszoligowego Olimpu Startu Lublin przegrali wyjazdowy mecz z AZS Radex Szczecin 62:83.

– Moi koszykarze pojechali na wycieczkę. Nie rozumiem, dlaczego oddali ten mecz bez walki. Niektórzy z nich chyba jeszcze nie dorośli do seniorskiej koszykówki – powiedział zdenerwowany Dominik Derwisz, opiekun Olimpu-Startu.

Rywale byli lepsi w praktycznie każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, co było widać już od pierwszych minut. Pierwszą kwartę szczecinianie wygrali sześcioma punktami, a na przerwę schodzili z dziewiętnastoma "oczkami” przewagi.

Lublinianie praktycznie nie istnieli na tablicach i pozwolili sobie zebrać z własnej "deski” aż 20 piłek. – Rywale z ponowienia zdobyli aż 18 punktów. Z kolei po niepotrzebnych stratach uciekło nam czternaście punktów – wylicza Derwisz.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko trzy kolejki, a Olimp-Start Lublin zajmuje w tabeli dwunaste miejsce. - Przed nami ważne spotkania, które musimy wygrać. Nie kalkujemy i nie próbujemy rozstawiać się przed fazą play-out – zapewnia Derwisz.

AZS Radex Szczecin - Olimp MKS Start Lublin 83:62 (21:15, 23:10, 18:15, 21:22)

AZS: Semmler 12 (2x3), Mielczarek 11, Balcerek 10 (2x3), Zarzeczny 9 (1x3), Pacocha 9 (1x3), Ma. Majcherek 8, Mi. Majcherek 8, Pytyś 6, Dudek 4, Wrochna 4, Sudowski 2.

Olimp-Start: Sikora 14, S. Prażmo 14 (1x3), Szymański 12 (1x3), Łuszczewski 8,A. Myśliwiec 4, Kowalski 2, Prostak 2, Aleksandrowicz 6, Chmiel 0, Zalewski 0.

Kiepski
Kiepski (14 marca 2011 o 09:14) 0
Kto nie dorósł? Nie dorośli Ci co zestawili kiepski skład nie nadający się do rywalizacji w I lidze - przecież Ci zawodnicy to środek tabeli II ligi - mogą rywalizować z Novum. Kalkulować rozstawienie przed play out trzeba i to dokładnie - bo z GKS Tychy nie ma szans i nawet atut własnego parkietu nic nie pomoże. Ale słuchamy te różne bajki trenera od początku sezonu - naiwni dziennikarze dają się nabierać zamiast realnie oceniać to co mamy i bić na alarm by coś zmieniało się na lepsze - oto jest ekstraklasa, play off itd.
Antykoncepcja (14 marca 2011 o 07:52) 0
W SPORTOWYCH FAKTACH PISZĄ ZE derwisz NIE MIAŁ KONCEPCJI ?!
derwisz i pelczar zgrozo (13 marca 2011 o 23:02) 0
Gdzie ta ekstraklasa ??? Nabrali wszystkich , od kibiców po sponsorów ! Ponoć miał być tak świetnie wyszkolony , no i mentalnie zawodników urabiać ?!

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111