Motor Lublin – Stal Stalowa Wola 2:0

Dodano: 13 lutego 2016, 14:53

W trzecim meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej Motor zanotował drugie zwycięstwo. Tym razem lublinianie pokonali drugoligową Stal Stalowa Wola 2:0

Do gry po kontuzji wrócił bramkarz Krzysztof Żukowski, który od razu pokazał się z dobrej strony. Nadal brakowało za to Damiana Falisiewicza. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki, ale gospodarze mieli kilka dobrych sytuacji. W słupek przymierzył Kamil Stachyra, a w poprzeczkę Krystian Mroczek. Wynik w 56 minucie otworzył wreszcie Aleksander Komor, który popisał się celną główką. Dosłownie kilka chwil później dobrze pod polem karnym rywali zachował się Paweł Myśliwiecki i to on podwyższył na 2:0.

– Cieszy wygrana nad zespołem z II ligi, ale tak naprawdę ten rezultat nie ma większego znaczenia – mówi Tomasz Złomańczuk, trener żółto-biało-niebieskich. – Lepiej spisaliśmy się po zmianie stron, kiedy w wielu fragmentach przeważaliśmy i stworzyliśmy kilka dobrych okazji. Było więcej jakości, a do tego lepiej prezentowaliśmy się jako zespół. W pierwszej części Stal mogła objąć prowadzenie, ale i my mieliśmy swoje szanse – dodaje szkoleniowiec Motoru.

Tuż przed przerwą cios łokciem w twarz otrzymał Piotr Piekarski. Musiał opuścić boisko, ale od 46 minuty znowu pojawił się na murawie i wygląda na to, że pomocnikowi klubu z Lublina nic groźnego się nie stało. – Piotrek był trochę zamroczony i nie chcieliśmy ryzykować. Szybko doszedł jednak do siebie i nie było przeszkód, żeby kontynuował grę. Ogólnie jestem zadowolony z postawy chłopaków, bo dobrze realizowali założenia – wyjaśnia trener Złomańczuk.

W ekipie gospodarzy nie pojawili się żadni nowi zawodnicy. Na testach nadal przebywa Kamil Witkowski, który zagrał ostatnie pół godziny. W piątek kontrakt z Motorem podpisał za to Paweł Piątek. Były już napastnik Orła Przeworsk związał się z Motorem 1,5-rocznym kontraktem. W tym sezonie w III lidze lubelsko-podkarpackiej 20-latek zapisał na swoim koncie dziewięć goli w 18 występach.

Za tydzień kolejnym rywalem Kamila Stachyry i jego kolegów będzie Broń Radom. Mecz odbędzie się w sobotę, o godz. 12 w Radomiu.

Motor Lublin – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

Bramki: Komor (56), Myśliwiecki (59).

Motor: Żukowski – Prusinowski (46 Tadrowski), Gieraga, Komor, Dykij (70 Prusinowski), Stachyra (70 Mroczek), Piekarski (41 Król), Bednara (46 Ilczuk), Mroczek, Piątek (65 Brudz), Myśliwiecki (60 Witkowski).

Gość (13 lutego 2016 o 21:09) 0