MP w pływaniu: Drugie złoto Jana Świtkowskiego i drugie minimum (zdjęcia)

Dodano: 19 maja 2017, 17:58

(fot. WOJTEK NIEŚPIAŁOWSKI)

Drugi dzień mistrzostw Polski w Lublinie to znowu świetna postawa Jana Świtkowskiego. Pływak AZS UMCS Lublin tym razem zdobył złoty medal na 200 m stylem dowolnym

23-latek osiągnął czas 1.46,91 sekundy, który dał mu przepustkę na mistrzostwa świata w Budapeszcie, a także Uniwersjadę w Tajpej. Świtkowski pokonał o ponad pół sekundy Kacpra Majchrzaka, a trzeciego Filipa Zaborowskiego o prawie dwie sekundy.

Drugiego dnia imprezy w Lublinie brązowy medal wywalczyła także Zuzanna Chwadeczko, kolejka z zawodniczek AZS UMCS. 22-latka była trzecia na 50 m stylem klasycznym (31,98). Ósme miejsce w tym samym wyścigu zajęła jej klubowa koleżanka Wiktoria Samuła.

Znowu wyższość Klaudii Naziębło i Alicji Tchórz musiała uznać Ludwika Szynal, która zakończyła finał na 100 m stylem grzbietowym z brązowym krążkiem. Wygrała Tchórz (1.01,03), Naziębło przegrała złoto o 0,4 sekundy, a Szynal osiągnęła rezultat 1.02,26.

W finałowym wyścigu na 400 m stylem zmiennym kobiet mieliśmy aż trzy przedstawicielki, ale żadnej nie udało się załapać do najlepszej trójki. Najbliżej była Julia Adamczyk z AZS UMCS, która zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Do brązu brakowało jednak sporo, bo trzecia, zaledwie 16-letnia Lidia Halicka była szybsza od Adamczyk o ponad trzy sekundy. Rewelacyjnie spisała się... 14-letnia Aleksandra Knop z UKS 190 Łódź, która była druga. Aleksandra Wilczewska (Olimpia Lublin) uplasowała się na siódmym miejscu, a Wiktoria Samuła (AZS UMCS) była oczko niżej.

Sztafeta 4 x 100 metrów stylem dowolnym akademiczek też nie wywalczyła medalu. Lublinianki w składzie: Adamczyk, Wiktoria Czarnecka, Kamila Andrzejewska i Ewa Osiniak były piąte z czasem 3.57,02.