Piłka nożna

AZS UMCS Lublin – Elhurt Helios Białystok 3:2

Jarosław Walęciuk (z prawej) strzelił pierwszego gola dla AZS UMCS Lublin (Maciej Kaczanowski)

Przed niedzielnym spotkaniem w lubelskiej ekipie nie bardzo wiedzieli, czego spodziewać się po Elhurcie Heliosie Białystok. Beniaminek okazał się jednak bardzo wymagającym przeciwnikiem i mimo porażki pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Jako pierwsi gola zdobyli goście, ale w 12 min AZS UMCS wyrównał po strzale Jarosława Walęciuka z dystansu. Osiem minut po przerwie na prowadzenie wyprowadził gospodarzy Wojciech Boniaszczuk.

Chwilę później drugą bramkę zdobył Elhurt, ale ostatnie słowo należało do akademików. W 35 min ładną indywidualną akcję przeprowadził Paweł Kowalczyk i AZS ponownie uciekł rywalom.

Trener białostoczan postanowił zaryzykować. Na ostatnie pięć minut wycofał bramkarza, a grający w przewadze przyjezdni stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale na ich drodze kilka razy stawała poprzeczka.

– Jestem zadowolony, bo inauguracja zawsze jest trudna. Dzięki trzem punktom umocniliśmy się psychicznie. W moim zespole było widać wolę walki i dyscyplinę, ale zabrakło agresji w pozytywnym tego słowa znaczeniu i koncentracji, bo straciliśmy głupie bramki – stwierdził trener Bielecki.

AZS UMCS Lublin – Elhurt Helios Białystok 3:2 (1:1)

Bramki dla AZS: Walęciuk (12), Boniaszczuk (28), Kowalczyk (35).

AZS: Górski, Urbański – Zgierski, Lenartowicz, Walęciuk, R. Chmielnicki, Boniaszczuk, M. Chmielnicki, Bijas, Gadzicki, Kowalczyk, Drzewiecki.

Pozostałe wyniki: AZS UW Warszawa – KS Gniezno 3:5 * Red Dragons Pniewy – Euromaster Głogów 3:4 * Mecz Jasna Gliwice – Marex Chorzów.

8. Warszawa 1 0 3-5

13-14 października: Białystok – Gliwice * Głogów – Chorzów * Gniezno – Pniewy * Lublin – Warszawa.

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3
Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1