Piłka nożna

Bayern Monachium w finale Klubowych Mistrzostw Świata

Dodano: 17 grudnia 2013, 23:41

Pep Guardiola wystawił w środowym półfinale KMŚ najmocniejszy skład. Bayern nie dał szans niżej noto

Podopieczni Pepa Guardioli pewnie rozprawili się we wtorkowym półfinale KMŚ z chińskim Guangzhou Evergrande 3:0

W turnieju rozgrywanym w Maroko, na stadionach w Marakeszu i Agadirze, udział bierze siedem zespołów. Oprócz Bayernu i Guangzhou Evergrande – zwycięzców europejskiej i azjatyckiej Ligi Mistrzów, grają także triumfatorzy odpowiedników tych rozgrywek z pozostałych kontynentów – Al Ahly (Egipt), Monterrey (Meksyk), Auckland City (Nowa Zelandia), Atletico Mineiro (Brazylia) oraz reprezentant gospodarzy, mistrz Maroko – Raja Casablanca.

W pierwszym spotkaniu KMŚ, barażu o ćwierćfinał, zespół Raja Casablanca pokonał nowozelandzki Auckland City 2:1.

W fazie ćwierćfinałowej do rywalizacji stanęły Guangzhou Evergrande i Al Ahly oraz Raja Casablanca i Monterrey. Chińczycy pokonali zwycięzców afrykańskiej Ligi Mistrzów 2:0, natomiast mistrz Maroko wygrał po dogrywce z meksykańskim Monterrey 2:1.

Bayern Monachium, który do turnieju przystąpił jako zespół rozstawiony w półfinale, bez większych problemów pokonał we wtorek w Agadirze prowadzone przez Marcelo Lippiego Guangzhou Evergrande 3:0.

Mistrzowie Niemiec wynik meczu otworzyli w 40 minucie gry, za sprawą trafienia Francka Ribery. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Bawarczyków podwyższył Mario Mandżukić, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Thiago Alcantary. Wynik meczu, tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, celnym strzałem z dystansu ustalił Mario Goetze.

Również od półfinału udział w KMŚ rozpocznie brazylijskie Atletico Mineiro, które w środę zmierzy się z reprezentantem gospodarzy, Raja Casablanca. Finał turnieju odbędzie się w sobotę w Marakeszu.

Guangzhou Evergrande – Bayern Monachium 0:3 (0:2)
Bramki: Ribery (40), Mandżukić (44), Goetze (48).
Guangzhou: Zeng Cheng, Zhang Linpeng, Feng Xiaoting, Kim Young-Gwon, Sun Xiang, Zheng Zhi, Huang Bowen (46 Rong Hao), Zhao Xuri (77 Feng Junyan), Darío Conca, Muriqui (73 Gao Lin), Elkeson.
Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Van Buyten, Alaba, Lahm, Alcantara, Kroos (58 Martinez), Goetze, Ribery (72 Shaqiri), Mandżukić (76 Pizarro).
Żółta kartka: Zhao Xuri.
Sędziował: Bakary Gassama (Gambia).

12. KOLEJKA 13-16 października
Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 1:1