Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

16 lipca 2016 r.
17:28

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:1. Remis był blisko

0 20 A A
Gola dla Górnika Łęczna zdobył Bartosz Śpiączak (fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl / archiwum)
Gola dla Górnika Łęczna zdobył Bartosz Śpiączak (fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl / archiwum)

Nie udała się inauguracja nowego sezonu ekstraklasy Górnikowi Łęczna. W pierwszym meczu zielono-czarni przegrali w Chorzowie z Ruchem 1:2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

Inauguracja nowego sezonu nie mogła przypaść dla łęcznian w gorszym momencie. W piątek oficjalnie poinformowano, ze zespół będzie rozgrywał domowe mecze na Arenie Lublin, co wywołało ostrą reakcję najwierniejszych fanów, którzy zapowiedzieli bojkot. To spory problem dla piłkarzy, którzy dotychczas mogli liczyć na wsparcie kibiców nie tylko w domowych, ale i wyjazdowych spotkaniach. Teraz tego wsparcia zostali pozbawieni, ale wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego trzeba był zapomnieć o problemach i skupić się na kopaniu piłki.

W pierwszej połowie nie wychodziło to ani jednej, ani drugiej drużynie. Obie stworzyły sobie zaledwie po jednej niezłej sytuacji. W 20 min lobować Wojciecha Skabę próbował Grzegorz Piesio, ale uderzył zbyt lekko. W odpowiedzi strzał Łukasza Monety pewnie obronił Sergiusz Prusak.

Znacznie ciekawiej było po przerwie. To goście byli aktywniejszą stroną, lecz nie potrafili wykorzystać żadnej z dogodnych okazji. Najpierw sytuację sam na sam ze Skabą zmarnował Piotr Grzelczak, a następnie centrostrzał Leandro zatrzymał się na słupku. Swoją szansę miał też Piesio, ale bramkarz Ruchu sparował jego uderzenie na rzut rożny.

W 64 min niespodziewanie bramkę zdobyli gospodarze. Po składnej akcji całego zespołu Prusaka ładnym, technicznym strzałem pokonał debiutujący w ekstraklasie Jakub Arak. Kilka minut później wyrównać mógł Grzegorz Bonin, ale po jego bombie z dystansu Skabę uratowała poprzeczka.

W 88 min łęcznianie dopięli wreszcie swego. Po centrze Bonina lekkim strzałem futbolówkę do siatki skierował rezerwowy Bartosz Śpiączka.

Gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się remisem 1:1, błysnął Mariusz Stępiński. Reprezentant Polski, który po Euro 2016 przebywał na urlopie i razem z kolegami z Ruchu trenował tylko raz, wyskoczył najwyżej w polu karnym i celną główką zapewnił Niebieskim trzy punkty.

– W momencie strzelenia byłem chyba pierwszy raz pod bramką od wejścia. Wcześniej się broniliśmy i nie było okazji podejść pod pole karne rywali. Dobrze, że udało mi się trafić, bo jeśli zawodnik wchodzi z ławki, to musi pomóc drużynie, musi być wartością dodaną dla zespołu – powiedział szczęśliwy strzelec gola dla oficjalnej strony Ruchu.

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)

Bramki: Arak (64), Stępiński (90+3) - Śpiączka (88).

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki (78 Cichocki), Koj, Oleksy – Surma, Hanzel – Mazek, Lipski, Moneta (87 Ćwielong) – Arak (70 Stępiński).

Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro – Drewniak, Tymiński – Bonin, Pitry (81 Jurisa), Piesio – Grzelczak (64 Śpiączka).

Żółte kartki: Leandro, Śpiączka.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 5401.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
emigrant z Wrocka / 19 lipca 2016 o 10:22
Górnika jest własnością Lubelszczyzny a nie Mazowsza czy Podkarpacia czy Podlasia .Im dłużej się kłócicie reszte Polski się śmieje i ręce zaciera z głupoty prawie kargula?czyżby kilkast obalało tysiące Lublinian.Dlaczego  nie warto spróbować jak na stadion przyjdą pojedyńczo biznesmen ,Sportowcy ,dyrektorzy ,aktorzy czy rzesza spokoinych kibiców tz januszów ,szkoły z Lublina regionu a i turysta wpadnie na stadion a póżniej na basen
Avatar
zenon / 18 lipca 2016 o 13:41
Śmieszy mie wypowiedż pana mietka????????????????????????niech przegrają to tak jakby gospodarzowi padła  świnia ,ale teraz nie muszę chodzić do hlewa -jak można życzyć żle dróżynie biednego regionu.Podam   przykład jak Foiut z Pogoni życzył w ubiegłym roku spadku bo daleko ze Szcecina .Z koleji drugi pilkarze tz ZORO Zwoliński mówił pozytywnie tylko że z domu widział kukurydze ,a tak w ciągu roku było dużo uszcypliwych komentarzy złośliwych.Dla kibica Normalnego liczy się wyrób finalny czyli Ekstraklasa czy Łęczna czy Lublin wszędzie blisko
Avatar
GKS / 18 lipca 2016 o 11:36
co za inteligent wymyślił ,że Górnik jest własnością Lubelszczyzny? Górnika powołali i zbudowali górnicy i Łęczna i tak już pozostanie na wieki. Zapoznaj się gościu z historią klubu jest dostępna w stowarzyszeniu. A chrząszcze i hodowcy świń niech łapy trzymają z daleka od naszego klubu.
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 14:13
No własnie ciekawe jak to wygląda teraz u tych najbardziej zagorzałych kibiców Górnika? Życzą klubowi wygranych czy wręcz przeciwnie? Bo z jednej strony jak Górnik będzie grał dobrze i wygrywał, to już do Łęcznej nie wróci, a zadowolony zarzad powie, że mieli rację z przenosinami do Lublina i Górnik już tam zostaje (dopóki będzie grał w ekstraklasie). Z drugiej strony jak Górnik będzie grał fatalnie i spadnie to klub się posypie, bo sponsor się wycofa, pieniądze od ekstraklasy i z transmisji się skończą i nie wystarczy budżetu nawet na 1, czy 2 ligę i Górnik zagra najwyżej w 3 lub 4 lidze, ale już w Łęcznej. Tak czy inaczej wygląda na to, że ekstraklasy na stadionie w Łęcznej już raczej nie zobaczymy.
No własnie ciekawe jak to wygląda teraz u tych najbardziej zagorzałych kibiców Górnika? Życzą klubowi wygranych czy wręcz przeciwnie? Bo z jednej strony jak Górnik będzie grał dobrze i wygrywał, to już do Łęcznej nie wróci, a zadowolony zarzad powie, że mieli rację z przenosinami do Lublina i Górnik już tam zostaje (dopóki będzie grał w ekstraklasie). Z drugiej strony jak Górnik będzie grał fatalnie i spadnie to klub się posypie, bo sponsor się wycofa, pieniądze od ekstraklasy i z transmisji się skończą i nie wystarczy budżetu nawet na 1, cz... rozwiń
Avatar
mietek / 17 lipca 2016 o 13:51
dobrze że przegrali, powiem tak : czym gorzej to lepiej, chodzi by przegrywali mecz za meczem wtedy jest szansa usunąć prezesa. Ja spodziewam się minimalnej frekwencji w Lublinie , przecież nikt normalny nie powinien tam pójść. Po rundzie jesiennej widzę ich na ogonie tabeli i wtedy w zimie inaczej będziemy rozmawiać, zmiękną i przyjdzie czas na pokorę.
Avatar
kibic Górnika / 17 lipca 2016 o 13:25
Górnik czeka na kibiców w Lublinie lub na widzów ważne aby była kasa bo futbol bez kasy jest w A klasie?
Avatar
Starykibol45 / 17 lipca 2016 o 12:59
Nie maco gadać Górnik w tym roku spadnie......
Avatar
Chłop z Łącznej / 17 lipca 2016 o 07:51
To zapasy , boks i mma też przeniesmy do lublina  ,a społeczność w Łącznej zagonić do pola ,po robocie dać wódy ,wtedy odechce się im jakiekolwiek rozrywki .Przecież całe województwo musi za....ć na szlachtę i magnatów xD z lublina 
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 21:49
Mnie cieszy gra zwłaszcza 2 połowa .Z tych zawodników co zostali to aż dziw że zdołali coś poskładać.Atmosfera w klubie jest do bani..Prezes okazał się ........przy stadionie pisze co o nim kibice sądzą.I całkiem się z nimi zgadzam.Zastanawia mnie tylko dlaczego jest jeszcze prezesem.
Avatar
sarkazm / 16 lipca 2016 o 21:47
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
I dobrze że mecze będą w Lublinie  na stadionie którego nie trzeba się wstydzić. Górnik nie jest własnością Łęcznej a reprezentantem całej Lubelszczyzny
Dokładnie. Tak samo Termalica Nieciecza powinna swoje mecze rozgrywać w Krakowie, bo przecież jest reprezentantem województwa małopolskiego.
Avatar
emigrant z Wrocka / 19 lipca 2016 o 10:22
Górnika jest własnością Lubelszczyzny a nie Mazowsza czy Podkarpacia czy Podlasia .Im dłużej się kłócicie reszte Polski się śmieje i ręce zaciera z głupoty prawie kargula?czyżby kilkast obalało tysiące Lublinian.Dlaczego  nie warto spróbować jak na stadion przyjdą pojedyńczo biznesmen ,Sportowcy ,dyrektorzy ,aktorzy czy rzesza spokoinych kibiców tz januszów ,szkoły z Lublina regionu a i turysta wpadnie na stadion a póżniej na basen
Avatar
zenon / 18 lipca 2016 o 13:41
Śmieszy mie wypowiedż pana mietka????????????????????????niech przegrają to tak jakby gospodarzowi padła  świnia ,ale teraz nie muszę chodzić do hlewa -jak można życzyć żle dróżynie biednego regionu.Podam   przykład jak Foiut z Pogoni życzył w ubiegłym roku spadku bo daleko ze Szcecina .Z koleji drugi pilkarze tz ZORO Zwoliński mówił pozytywnie tylko że z domu widział kukurydze ,a tak w ciągu roku było dużo uszcypliwych komentarzy złośliwych.Dla kibica Normalnego liczy się wyrób finalny czyli Ekstraklasa czy Łęczna czy Lublin wszędzie blisko
Avatar
GKS / 18 lipca 2016 o 11:36
co za inteligent wymyślił ,że Górnik jest własnością Lubelszczyzny? Górnika powołali i zbudowali górnicy i Łęczna i tak już pozostanie na wieki. Zapoznaj się gościu z historią klubu jest dostępna w stowarzyszeniu. A chrząszcze i hodowcy świń niech łapy trzymają z daleka od naszego klubu.
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 14:13
No własnie ciekawe jak to wygląda teraz u tych najbardziej zagorzałych kibiców Górnika? Życzą klubowi wygranych czy wręcz przeciwnie? Bo z jednej strony jak Górnik będzie grał dobrze i wygrywał, to już do Łęcznej nie wróci, a zadowolony zarzad powie, że mieli rację z przenosinami do Lublina i Górnik już tam zostaje (dopóki będzie grał w ekstraklasie). Z drugiej strony jak Górnik będzie grał fatalnie i spadnie to klub się posypie, bo sponsor się wycofa, pieniądze od ekstraklasy i z transmisji się skończą i nie wystarczy budżetu nawet na 1, czy 2 ligę i Górnik zagra najwyżej w 3 lub 4 lidze, ale już w Łęcznej. Tak czy inaczej wygląda na to, że ekstraklasy na stadionie w Łęcznej już raczej nie zobaczymy.
No własnie ciekawe jak to wygląda teraz u tych najbardziej zagorzałych kibiców Górnika? Życzą klubowi wygranych czy wręcz przeciwnie? Bo z jednej strony jak Górnik będzie grał dobrze i wygrywał, to już do Łęcznej nie wróci, a zadowolony zarzad powie, że mieli rację z przenosinami do Lublina i Górnik już tam zostaje (dopóki będzie grał w ekstraklasie). Z drugiej strony jak Górnik będzie grał fatalnie i spadnie to klub się posypie, bo sponsor się wycofa, pieniądze od ekstraklasy i z transmisji się skończą i nie wystarczy budżetu nawet na 1, cz... rozwiń
Avatar
mietek / 17 lipca 2016 o 13:51
dobrze że przegrali, powiem tak : czym gorzej to lepiej, chodzi by przegrywali mecz za meczem wtedy jest szansa usunąć prezesa. Ja spodziewam się minimalnej frekwencji w Lublinie , przecież nikt normalny nie powinien tam pójść. Po rundzie jesiennej widzę ich na ogonie tabeli i wtedy w zimie inaczej będziemy rozmawiać, zmiękną i przyjdzie czas na pokorę.
Avatar
kibic Górnika / 17 lipca 2016 o 13:25
Górnik czeka na kibiców w Lublinie lub na widzów ważne aby była kasa bo futbol bez kasy jest w A klasie?
Avatar
Starykibol45 / 17 lipca 2016 o 12:59
Nie maco gadać Górnik w tym roku spadnie......
Avatar
Chłop z Łącznej / 17 lipca 2016 o 07:51
To zapasy , boks i mma też przeniesmy do lublina  ,a społeczność w Łącznej zagonić do pola ,po robocie dać wódy ,wtedy odechce się im jakiekolwiek rozrywki .Przecież całe województwo musi za....ć na szlachtę i magnatów xD z lublina 
Avatar
Gość / 16 lipca 2016 o 21:49
Mnie cieszy gra zwłaszcza 2 połowa .Z tych zawodników co zostali to aż dziw że zdołali coś poskładać.Atmosfera w klubie jest do bani..Prezes okazał się ........przy stadionie pisze co o nim kibice sądzą.I całkiem się z nimi zgadzam.Zastanawia mnie tylko dlaczego jest jeszcze prezesem.
Avatar
sarkazm / 16 lipca 2016 o 21:47
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
I dobrze że mecze będą w Lublinie  na stadionie którego nie trzeba się wstydzić. Górnik nie jest własnością Łęcznej a reprezentantem całej Lubelszczyzny
Dokładnie. Tak samo Termalica Nieciecza powinna swoje mecze rozgrywać w Krakowie, bo przecież jest reprezentantem województwa małopolskiego.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 49 1

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 1 1

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 0

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 3

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 6 5

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 1

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 8 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców

Terespol: Miasto apeluje o pomoc dla pogorzelców 1 0

Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Terespolu. Dwie rodziny straciły cały swój dobytek.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 2 7

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.