Stal Mielec - Górnik Łęczna 2:0 [zapis relacji na żywo]

Autor: Zdjęcie autora bs
0 3 A A
(fot. GORNIK.LECZNA.PL/TWITTER)

W meczu otwierającym szóstą kolejkę PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Czy zielono-czarnym uda się sięgnąć po pierwszą w tym sezonie wygraną?

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

KONIEC MECZU! GÓRNIK ŁĘCZNA PRZEGRYWA W MIELCU Z TAMTEJSZĄ STALĄ 0:2. PRZED PRZERWĄ LEPSI BYLI GOSPODARZE, PO ZMIANIE STRON ŁĘCZNIANIE ZAPREZENTOWALI SIĘ LEPIEJ, ALE NIE ZDOŁALI ZDOBYĆ BRAMEK I ODWRÓCIĆ LOSÓW SPOTKANIA

90+3' Zmiana w Stali. Wiktor Kłos za Tomasiewicza

90' Wrzutka z rzutu rożnego i faul Wojciechowskiego na Strączku. Sędzia doliczył do końca spotkania dodatkowe cztery minuty

88' Dobre podanie w pole karne do Krykuna, ale ten naciskany przez jednego z obrońców nie zdołał oddać strzału

85' Stal broni się całym zespołem i momentami jest cofnięta niemal w obręb własnego pola karnego

83' Zielono-czarni nie rezygnują. Tuż sprzed "szasnastki" uderzał Gol. Piłka przeleciała nad bramką

80' Zmiana u gospodarzy. Mateusza Maka zastępuje Kamil Kościelny

77' Faul Mateusza Żyry na Januszu Golu około 18 metrów przed własną bramką. Stoper Stali zobaczył za to zagranie żółtą kartkę, a że miał już jedną na koncie to zmuszony został do opuszczenia boiska. Przed szansą na gola kontaktowego stanął Szymon Drewniak, ale trafił prosto w mur.

75' Zmiany również w Górniku. Za Śpiączkę na boisku pojawił się Paweł Wojciechowski, a za Midzierskiego Leandro.

72' Faul Śpiączki na Strączku i żółta kartka dla piłkarza z Łęcznej

71' Zmiany u gospodarzy i to od razu aż trzy. Za Piaseckiego na boisku pojawił się Maciej Jankowski. Za Sitka na murawie pojawił się Adrian Szczutowski, a za Hinokio wszedł Albin Granlund.

68' Mielczanie próbowali się zrewanżować i mocno postraszyli Górników. W pole karne wpadł z piłką wbiegł Piasecki i uderzył mocno, ale obok bramki.

65' Znów groźnie pod bramką Stali po strzale z dystansu. Tym razem uderzał Krykun, a piłka odbiła się rykosztem i wyszła na rzut rożny. W drugiej części spotkania przewagę ma więc Górnik.

63' Atktywny w drugiej połowie Dziwniel znów próbował uderzać z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę Stali

60' Dośrodkowanie z lewej strony w poszukiwaniu Śpiączki, ale piłka trafia do rąk Strączka

59' Tym razem nieprzepisowo zachował się Żyro i również zobaczył żółty kartonik

57' Błąd Rymaniaka na połowie boiska i stoper Górnika musiał faulować Piaseckiego za co zobaczył żółtą kartkę

54' Kontra gospodarzy. Piłka trafiła do Hinokio, który będąc na około 16 metrze uderzył technicznie, ale piłka minęła słupek bramki Gostomskiego

50' Łęcznianie zaczęli grać nieco szybciej i agresywniej i coraz częściej goszczą na połowie rywali

47' Górnik odważnie zaczął drugą połowę. I tuż po wznowieniu gry z dystansu uderzał Daniel Dziwniel. Strączek nie miał jednak kłopotów ze złapaniem pilki

46' Druga połowa rozpoczęta!

- W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się słabo. Po przerwie musimy spróbować podkręcić tempo i odważniej zaatakować rywali, bo przed przerwą nadziewaliśmy się na groźne kontry Stali - powiedział przed kamerami nsport+ Tomasz Midzierski, stoper Górnika

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W PEŁNI ZASŁUŻONE PROWADZENIE STALI. GOSPODARZE SZYBKO ZABRALI SIĘ DO PRACY I PO KWADRANSIE PROWADZILI JUŻ DWOMA BRAMKAMI. GÓRNIKA W DRUGIEJ POŁOWIE CZEKA BARDZO TRUDNE ZADANIE

45' Pierwsza połowa zbliża się do końca. W końcówce Górnik częściej gościł na połowie Stali, ale goście nie mieli żadnej klarownej sytuacji. Natomiast po kontrze Szcześniak niepotrzebnie faulował Piaseckiego w bocznym sektorze boiska

40' Niezłą akcję oskrzydlającą Stali dobrym wybiciem piłki przerwał Kryspin Szcześniak

36' Zmiana w Górniku. Damian Gąska zmienia Przemysława Banaszaka

35' Gospodarze nie forsują tempa spotkania. Natomiast goście nie bardzo mają sposób na znalezienie się pod bramką mielczan

30' Znów Piasecki znalazł się w dogodnej sytuacji, ale był na spalonym

25' Sporo niedokładności w wykonaniu obu zespołów. Gospodarze mają jednak dwa gole przewafgi i mogą skupić się przede wszystkm na skutecznej grze w defensywie

20' Wreszcie szansa dla łęcznian. Po rzucie rożnym uderzał Michał Mak, ale piłkę zmierzającą do bramki na rzut rożny zblokował jego brat Michał

17' Znów groźnie w polu karnym Górnika, ale piłkę ostatecznie złapał Maciej Gostomski

15' GOOOOL DLA STALI! Faul Michała Maka tuż przed własnym polem karnym. Dobra wrzutka Krystiana Getingera, którą kapitalnym strzałem głową wykończył Mateusz Mak! Górnik jak na razie zupełnie bezradny

8' Górnik próbuje ostrząsnąć się po zaskakującej stracie gola z pierwszych minut. Szymon Drewniak podawał piłkę górą do Bartosza Śpiączki, ale ten jej nie sięgnął i piłka wpadła w ręce Strączka

3' GOOOOL DLA STALI! Dobre podanie do Mateusza Maka, który wpadł w pole karne łęcznian i podał piłkę do Fabiana Piaseckiego, a ten nie miał żadnego problemu z umieszczeniu piłki w siatce! Fatalny początek meczu dla Górnika

1' Gramy! Przy piłce Górnik

Oba zespoły już na murawie stadionu w Mielcu. Co ciekawe w wyjściowym składzie Górnika zagra Michał Mak, a w ekipie gospodarzy jego brat bliźniak Mateusz

- Przygotowaliśmy się do tego spotkania pod kątem rywala, a także chcąc skorygować błędy z poprzednich spotkań. Dzisiaj w wyjściowy składzie znalazł sie Przemysław Banaszak, który przed tygodniem w meczu z Wisłą dał dobrą zmianę. Do tego do składu wraca Janusz Gol - zdradził przed meczem Kamil Kiereś, trener Górnika.

- Górnik z poprzedniego sezonu i obecnie nieco różni się składem osobowym. Natomiast jeśli chodzi o jakość zespołu to jest ona podobna - powiedział przed meczem Adam Majewski, trener Stali, który w poprzednim sezonie rywalizował przeciwko Górnikowi jako trener Stomilu Olsztyn.

Oba zespoły znajdują się obecnie w strefie spadkowej i w piątkowy wieczór będą chciały poprawić swój dorobek punktowy.

Stal Mielec - Górnik Łęczna 2:0 (2:0)

Bramki: Piasecki (4), Mateusz Mak (15).

Stal: Strączek – de Amo, Sitek (71 Szczutowski), Matras, Getinger, Żyro – Mateusz Mak, Urbańczyk, Tomasiewicz (90 Kłos), Hinokio (71 Granlund) – Piasecki (71 Jankowski).

Górnik: Gostomski - Rymaniak, Szcześniak, Midzierski (75 Leandro), Dziwniel - Krykun, Gol, Drewniak (82 Kalinkowski), Michał Mak - Banaszak (36 Gąska), Śpiączka (75 Wojciechowski).

Żółte kartki: Żyro - Michał Mak, Rymaniak, Śpiączka.

Czerwona kartka: Żyro (77-za dwie żółte).

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Niepełnosprawny nastolatek z Zamościa w kadrze narodowej. Pojedzie na paraolimpiadę?

Ma dopiero 17 lat, a osiąga wyniki jak seniorska światowa czołówka. Niepełnosprawny sportowiec z Zamościa właśnie pobił swój życiowy rekord i został powołany do kadry narodowej.

Prof. Piotrowski na czele lubelskiej listy Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Kto jeszcze wystartuje w wyborach?

Znamy nazwiska kandydatów, którzy w województwie lubelskim z ramienia Konfederacji wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Liderem listy - o czym było wiadomo od dawna – jest prof. Mirosław Piotrowski, który w Europarlamencie spędził aż trzy kadencje (2004–2019). Wśród kandydatów są m.in. przedstawiciele protestujących rolników i przewoźników.

Wygrana nie dała im radości. Azoty Puławy bez głównego sponsora

Azoty Puławy kończą sezon 2023/2024 na piątym miejscu. W ostatnim meczu w tegorocznej kampanii puławianie pokonali u siebie Energię MKS Kalisz. Niestety kilkadziesiąt minut po meczu kibice puławskich szczypiornistów otrzymali fatalne wieści

Zasnęła i uderzyła w zaparkowane auto

38-latka najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą, po czym zjechała ze swojego pasa i uderzyła w Volkswagena. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Motor Lublin ponownie w strefie barażowej po wyjazdowej wygranej w Opolu

Motor Lublin z bardzo ważnym zwycięstwem. Drużyna dowodzona przez trenera Mateusza Stolarskiego wygrała na wyjeździe z Odrą Opole, a losy spotkania rozstrzygnęły się w zasadzie ciągu dwóch minut

Kamiński i Saryusz-Wolski na czele listy kandydatów PiS do Europarlamentu w Lubelskiem. Co z Czarnkiem?

Znamy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 8, obejmującym województwo lubelskie. Listę otworzy Mariusz Kamiński, były poseł i szef CBA skazany prawomocnym wyrokiem w tzw. aferze gruntowej i ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Drugie miejsce, dające ogromne szanse na znalezienie się w Brukseli otrzymał obecny europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. Kolejne cztery lokaty przypadły lubelskim parlamentarzystom PiS. Czy jest wśród nich Przemysław Czarnek, były minister i szef partyjnych struktur w województwie?

Majówka w Terespolu
3 maja 2024, 11:00

Dwa dni będzie trwała tegoroczna majówka w Terespolu (3-4 maja). Będzie patriotycznie, sportowo oraz rozrywkowo.

Królestwo dzikich pszczół. W tym mieście te owady dostaną specjalne przywileje
Łuków

Dzikie pszczoły z Łukowa będą uprzywilejowane. Kilkuletnie badania naukowców dają podstawę do tego, by na opuszczonej strzelnicy stworzyć użytek ekologiczny. Właśnie z myślą o tych owadach.

XIX Majówka Roztoczańska
1 maja 2024, 12:00

Prezentacja starych samochodów oraz motocykli, piknik kulinarny oraz koncerty, to tylko niektóre atrakcje XIX Majówki Roztoczańskiej, która odbędzie się w dniach 1-5 maja w Krasnobrodzie.

Szpital ponownie z pełnym portfelem. To dla małych pacjentów

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie otrzymał kolejne, ale ostatnie już dofinansowanie. Tym razem placówka do swojej dyspozycji ma blisko 400 tys. złotych.

Lublinalia 2024. Program imprezy
2 maja 2024, 18:00

W dniach 2-4 maja odbędzie się największa studencka impreza w Lublinie – Lublinalia, czyli łączona impreza trzech lubelskich uczelni (UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Medyczny). Przez trzy dni na festiwalowej scenie wystąpi 12 artystów, wśród których zobaczymy m.in.: Organka, Darię Zawiałow, Pidżamę Porno czy Zalewskiego.

Szybko jeździli i słono zapłacili
Lublin

56 skontrolowanych kierowców, ponad 30 wykroczeń oraz kolejne zatrzymane dowody rejestracyjne – to efekty wieczornych działań w centrum Lublina. Jednym z kierowców rażąco naruszających przepisy był 45-letni kierujący Hondą. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo obowiązywania 3 zakazów prowadzenia pojazdów.