Piłka nożna

Górnik zagrał na piątkę. Łęcznianki pokonały Stilon Gorzów Wielkopolski 5:0

8. kolejka spotkań nie przyniosła niespodzianek. Czołówka tabeli zgodnie wygrała swoje mecze. Wicelider Górnik Łęczna rozgromił wczoraj przed własną publicznością Stilon Gorzów 5:0.

W ekipie gospodyń zabrakło najlepszej strzelczyni Anny Żelazko, ale pod jej nieobecność okazję do wykazania się zyskały inne zawodniczki.

Hat-trickiem popisała się w tym spotkaniu Agata Guściora, która mogła wpisać się na listę strzelczyń jeszcze więcej razy, ale nie wykorzystała paru dobrych okazji. Po bramce dołożyły Olga Zubczyk i Natalia Chudzik. Ta ostatnia skutecznie wykonywała rzut karny podyktowany zaraz na początku drugiej połowy za faul.

Łęcznianki zachowały drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co trzecie Zagłębie Lubin. W następnej kolejce zespół trenera Mirosław Stańca czeka mecz wyjazdowy z Olimpią Szczecin.

Drugi z zespołów z naszego regionu, AZS PSW Biała Podlaska, swój mecz w tej kolejce rozegrał już w piątek, przegrywając 0:1 z Medykiem Konin. Gol dla mistrzyń Polski padł w samej końcówce spotkania po uderzeniu Eweliny Kamczyk.

– Szkoda, bo jeszcze sześć minut i mielibyśmy punkt, co na pewno bardzo by podbudowało dziewczyny – mówi Jacek Syryjczyk, trener AZS PSW.

– Ale i tak zasłużyły na pochwały, bo wykonały w tym meczu kawał dobrej roboty. Myślę, że to zaprocentuje w kolejnych spotkaniach z czołowymi zespołami ekstraligi, które nas teraz czekają: Mitechem Żywiec, Zagłębiem Lubin czy AZS Wrocław.

Porażka sprawiła, że AZS spadł na siódme miejsce w tabeli. W zespole z Białej Podlaskiej zadebiutowała Ukrainka Oleksandra Kozlynec, którą działaczom klubu udało się potwierdzić do rozgrywek.

Górnik Łęczna – Stilon Gorzów Wielkopolski 5:0 (2:0)

Bramki: Zubczyk (5), Guściora (45, 62, 90), Chudzik (47 z karnego).

Górnik: Wilk – Kwietniewska, Hajduk, Górnicka, Kawalec, Krakowska, Chudzik (81 Parczewska), Guściora, Ivaniszyn (56 Huzarevicz), Zubczyk (56 Wasil), Jędrzejewicz (56 Dyguś).

AZS PSW Biała Podlaska – Medyk Konin 0:1 (0:0)

Bramka: Kamczyk (84).

AZS PSW: Kanclerz – Anna Sosnowska, M. Bujalska, Aleksandra Sosnowska, J. Bujalska, Szumiło (85 Grzyb), Konieczna, Niedbała (79 Kozlynec), Edel, Lefeld (75 Górka), Grzywna.

17. KOLEJKA 24-27 listopada
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 5:0