Piłka nożna

Hapoel Tel Awiw - Legia Warszawa 2:0 (wideo)

Dodano: 15 grudnia 2011, 21:34

Legia Warszawa przegrała w czwartek z Hapoelem 0:2 (Dariusz Jacek/MMWarszawa)

Piłkarze Legii Warszawa zakończyli 2011 rok porażką w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Podopieczni Macieja Skorży okazali się gorsi od Hapoelu Tel Awiw, z którym przegrali 0:2.

Goście wystąpili w mocno rezerwowym składzie, bo ich szkoleniowiec znalazł miejsce chociażby dla: Wojciecha Skaby, Daniela Łukasika, czy Tomasza Kiełbowicza.

Pierwszą bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Salim Tuama i do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Po zmianie stron więcej okazji miała Legia, ale Tomasz Kiełbowicz, Miroslav Radović, czy Rafał Wolski nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

Hapoel czekał na okazję do kontry i ta nadarzyła się w 76 minucie, kiedy zawody rozstrzygnął Avihay Yadin.

Mimo porażki "Wojskowi" i tak awansowali do 1/16 finału Ligi Europy i w piątek około godz. 13.30 powinni znać już swojego przeciwnika w tej fazie rozgrywek.

Hapoel Tel-Awiw - Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Bramki: Tuama (33), Yadin (76).

Hapoel: Edel - Hutaba, Badir, Shushan, Shish, Oremus, Gordana (70 Abbas), Yadin, Damari (24 Abutbul), Tuama (78 Al Lala), Tamuz.

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Kiełbowicz (86 Ohayon), Żyro (71 Kucharczyk), Gol, Łukasik (60 Wolski), Radović, Rybus, Ljuboja.

Czerwona kartka: Shish (62min, Hapoel, za drugą żółtą).