1 września 2022 r.
23:03

Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:0, karne 3:4. Grają dalej w krajowym pucharze

(fot. Piotr Michalski)

Górnik Łęczna w drugiej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Zielono-czarni pokonali w Gdyni tamtejszą Arkę w meczu, w którym zwycięzców wyłoniły rzuty karne

W minioną sobotę zespół trenera Marcina Prasoła odniósł pierwszą wygraną w Fortuna I Lidze pokonując u siebie Odrę Opole i jechał nad morze pełen optymizmu. – W drużynie po tym zwycięstwie jest dobra atmosfera. Dobrze się czujemy poza boiskiem, jak i na nim. Przeważaliśmy nad Odrą. Skutkiem jest tego wygrana 4:1 i mamy nadzieję, że przełożymy to na czwartkowy mecz – oceniał Łukasz Szramowski cytowany przez klubowy portal odnosząc się też do ligowej porażki 1:2 z Arką na swoim stadionie przed kilkunastoma dniami. – W pierwszej połowie przeważaliśmy. Prowadziliśmy 1:0, później straciliśmy głupią bramkę. Na pewno będziemy chcieli wygrać ten mecz i awansować do następnej rundy Pucharu Polski. Ja wierzę i mam nadzieję, że wygramy – zapewnił pomocnik Górnika.

W czwartkowy wieczór pierwsi zaatakowali goście. W szóstej minucie z dystansu uderzał Żebrowski, ale nie było to groźne uderzenie. W 23 minucie ten sam zawodnik ponownie próbował zaskoczyć Gostomskiego, ale ten odbił jego strzał. W odpowiedzi w 39 minucie szczęścia próbował Krykun, ale Molenda był na posterunku. Natomiast tuż przed przerwą znów dał o sobie znać, ale atakując piłkę na wślizgu uderzył obok bramki gości.

Pięć minut po zmianie stron mocno z dystansu huknął Krykun, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później świetną szansę miał Aleman, ale przegrał pojedynek z Gostomskim. Później szansę na gola miał Żebrowski, ale jego strzał był zbyt anemiczny by zaskoczyć golkipera z Łęcznej. Kwadrans przed końcem kolejny raz tego wieczora przed szansą stanął Krykun lecz Molenda w jakiś sposób odbił jego strzał. Natomiast w końcówce kunszt pokazał Gostomski broniąc strzał Adamczyka.

W dogrywce oba zespoły próbowały zdobyć decydującą bramkę, ale po dodatkowych 30 minutach nadal był bezbramkowy remis. Tym samym o awansie do dalszej fazy rozgrywek miały zadecydować rzuty karne. A w nich bohaterem okazał się Gostomski broniąc strzały Haydarego i Stolca i zapewnił swoim kolegom dalszy udział w krajowym pucharze.

Arka Gdynia – Górnik Łęczna 0:0, karne 3:4

Arka: Molenda (120 Krzepisz) – Tomal, Marcjanik, Stolc, Ziemann – Stępień (66 Haydary), Bednarski (66 Milewski), Purzycki, Żebrowski (76 Adamczyk), Aleman – Kuzimski (66 Czubak).

Górnik: Gostomski – Zbozień (91 Turek), Biernat, Cisse, Dziwniel – Tkacz (46 Pierzak), Lykhowydko (46 Szramowski), Kryeziu, Krykun – Grzeszczyk (81 Lobato), Gąska (111 Kwiatkowski).

karne: 1-0 Adamczyk * 1-1 Krykun, 2-1 Czubak * 2-2 Lobato * 2-2 Omran Haydary – obroniony * 2-3 Kwiatkowski * 3-3 Marcjanik, 3-4 Dziwniel * 3-4 Stolc – obroniony.

Żółte kartki: Tomal – Grzeszczyk, Cisse, Biernat, Gąska.

Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).

Fiesta w wykonaniu Teatro Due Mondi z Włoch zainauguruje tegoroczną edycję ZLT
23 czerwca 2024, 18:00

Zamojskie Lato Teatralne 2024. Znamy program i ceny biletów

Od blisko pół wieku na przełomie czerwca i lipca Zamość zamienia się w wielką teatralną scenę. W tym roku po raz 49. właśnie w tym okresie odbędzie się Zamojskie Lato Teatralne. Znamy program wydarzenia.

W DPS-ie jak w domu. Pokój na rodzinne spotkania przypomina mieszkanko

Niewielka przestrzeń została pięknie zaaranżowana i wyposażona. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju mają gdzie spotkać się z bliskimi. A jeśli ktoś z rodziny zechce przenocować, również nie będzie problemu.

Piec odkryty podczas eksploracji na ul. Zielonej 5A

Co kryje ziemia? Archeologiczne odkrycie na Zielonej

Pozostałości pieców do wypalania wapna i ceramiki, ale także fragmenty naczyń i kafli znaleziono podczas archeologicznych badań na działce przy ul. Zielonej 5A w Lublinie.

Od początku roku było już kilkadziesiąt przypadków, gdy do ZOO przywożono dziko żyjące, często ranne zwierzęta. Tymczasem, jeśli już, powinny one trafiać do specjalnych azyli

Ptaki, zające, sarenki... Ludzie podrzucają zwierzęta do ZOO. A nie powinni

To jest stała praktyka, zwłaszcza wiosną. I na nic zdają się apele. Mimo tego są powtarzane. Powiatowy lekarz weterynarii w Zamościu kolejny raz przypomniał, że ogród zoologiczny to nie jest miejsce dla zwierząt dziko żyjących.

Sezon na szparagi. Kilka pomysłów jak je przyrządzić

Sezon na szparagi w pełni, ceny spadają, grzech nie skorzystać. Tym bardziej, że nie są trudne w przyrządzeniu, a ich smak jest niezrównany.

26-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Rzucił się z tłuczkiem na przechodnia. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa i uszkodzenia usłyszał 26-latek, który tłuczkiem zaatakował w Dubience 30-letniego mężczyznę.

Wieniawa łączy pokolenia. Wielki festyn dla każdego w Lublinie
28 maja 2024, 9:00

We wtorek 28 maja o godzinie 9.00 na Wieniawie w Lublinie odbędzie się festyn dla mieszkańców stolicy regionu. W planie wydarzenia między innymi zawody sportowe, pokazy talentów, kącik rozrywkowy i grill.

Termomodernizacji doczeka się m.in. budynek IV LO w Lublinie
Lublin

Ogólniaki przejdą lifting. Miasto ma pieniądze z Polskiego Ładu

Będzie ładniej, cieplej i bardziej ekonomicznie. Dwa licea ogólnokształcące w Lublinie doczekają się gruntownej termomodernizacji. Znaczna część pieniędzy na te inwestycje pochodzi z ósmej edycji Polskiego Ładu.

Waldemar Lewandowski opuścił kilka dni temu szpital. Nie wiadomo, co się z nim od tamtej pory dzieje

Wyszedł ze szpitala i przepadł. Policja szuka 52-latka

W poniedziałek został wypisany ze szpitala, ale do domu nie wrócił. Rodzina zgłosiła zaginięcie 52-letniego Waldemara Lewandowskiego.

Do zdarzenia doszło w piątek około południa

Wypadek w Lubartowie. Kobieta weszła prosto pod samochód

Chwila nieuwagi i mogło dojść do tragedii. 70-letnia kobieta weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód.

Diety radnych mocno w górę. Dostaną cztery razy więcej

Już nie 400 zł, a 1600 zł będą otrzymywali radni gminy Końskowola. Jeszcze więcej na swoje konta dostanie przewodnicząca, jej zastępca oraz szefowie poszczególnych komisji. Decyzja o podwyżkach rzędu 400 procent zapadła jednomyślnie.

Mają stajla. Impreza w Plenerze
foto

Lublinianie kochają imprezować pod chmurką. Jednym z takich lubianych miejsc jest klub PLENER, gdzie panuje luzacka atmosfera. Było głośno, było tłumnie. Zobaczcie, jak się bawiono podczas ostatniej imprezy w Plenerze.

IMiGW ostrzega: Popołudnie będzie burzowe. Może padać grad

Kolejny dzień i kolejne ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydane dla województwa lubelskiego.

Przysięga w Lublinie. Dowódca dziękował matkom żołnierzy

Najpierw przeszli szkolenie, a w piątek stanęli w szeregu i złożyli przysięgę. 63 nowych żołnierek i żołnierzy dołączyło w piątek do grona wojskowych 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.