16:42

Górnik Łęczna – GKS Bełchatów 3:0 [zapis relacji na żywo]

9 0 A A
(fot. Górnik Łęczna)

Ruszyły rozgrywki Fortuna I Ligi. W pierwszej kolejce Górnik Łęczna podejmuje u siebie GKS Bełchatów. Która z drużyn okaże się lepsza w górniczych derbach? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji. Początek meczu o godzinie 17

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

KONIEC MECZU! Na inaugurację rozgrywek Fortuna I Ligi Górnik Łęczna pokonuje GKS Bełchatów 3:0 i inkasuje trzy punkty!

90 min. Dobrze rozegrana kontra Górnika, ale strzał Krykuna poleciał nad poprzeczką. Potrójna zmiana w Górniku. Aron Stasiak, Igor Korczakowski i Karol Struski zmieniają kolejno: Serhii Krykuna, Bartosza Śpiączkę i Michała Golińskiego. Sędzia doliczył cztery minuty do końca spotkania.

89 min. Było groźnie! Gostomski starał się złapać płaskie dośrodkowanie ale nie złapał piłki, która na szczęście wyszła poza linię końcową boiska.

85 min. Kolejna zmiana w Górniku. Bartłomiej Kalinkowski pojawia się w miejsce Marcina Stromeckiego

81 min.  Strzał z około 20 metrów Pawlika przelatuje nad poprzeczką bramki "zielono-czarnych"

77 min. Zmiana w Górniku. Przemysław Banaszak wchodzi w miejsce Pawła Wojciechowskiego. Zmiany dokonują też goście. Dawid Warnecki zmienia Łukasza Wrońskiego.

75 min. Kwadrans do końca, Górnik wciąż atakuje. Goście zdają się już być pogodzeni z porażką.

72 min. Z dystansu strzełał Szymorek, ale bardzo niecelnie

68 min. Paweł Wojciechowski skierował piłkę do siatki, kibice poderwali się z miejsc, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

66 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA!!!! Michał Goliński wykorzystuje katastrofalny błąd bramkarza gości i z bliska pakuje piłkę do bramki!

64 min. Podwójna zmiana w zespole Bełchatowa. Dawid Flaszka wchodzi za Hilbrychta, a Bartosz Eizenchart za Zdybowicza.

60 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA! Strzelcem Bartosz Śpiączka! Popularny "Śpiona" zachował się najsprytniej w polu karnym i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki!

55 min. Górnik utrzymuje prowadzenie i stara się cierpliwie rozgrywać piłkę. Przyjezdni w ostatnich minutach szukali okazji poprzez dośdrodkowania, ale w powietrzu we własnym polu karnym króluje jak dotąd Gostomski.

50 min. Świetnie zapowiadający się kontratak Górnika. Niestety Wojciechowski zagrał zbyt lekko w kierunku osamotnionego Śpiączki i akcję przerwał jeden z zawodników gości. Gdyby nie to napastnik Górnika byłby sam na sam z bramkarzem GKS.

48 min. Kontra Bełchatowa zakończona płaskim strzałem jednego z zawodników GKS. Gostomski sparował piłkę na rzut rożny

46 min. Zaczynamy drugą połowę. Przy piłce goście

45 min. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. GÓRNIK PROWADZI DO PRZERWY 1:0 z GKS BEŁCHATÓW

43 min. Goście po stracie gola ruszyli do ataku. Górnik dobrze się jednak broni chcąc zejść na przerwę z jednobramkowym prowadzniem

39 min. GOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! Strzelcem Paweł Sasin! Doświadczony zawodnik dośrodkował piłkę z prawej strony, ta skozłowała pomiędzy bramkarzem, a defensorami Bełchatowa i wpadła do bramki.

32 min. Pół godziny gry za nami i kibice wciąż czekają na bramki. Dośrodkowanie Sasina ląduje w rękach Lenarcika. Oba zespoły zresztą starają się grać głównie skrzydłami

27 min. Zespół z Bełchatowa szuka swoich szans poprzez ataki prawą flanką. Wobec tego sporo pracy ma w defensywie Leandro, ale póki co spisuje się bez zarzutu. Po dobrze butym rzucie rożnym główkował Michalski jednak piłka przeleciala obok bramki łęcznian

22 min. Goście ruszyli do ataku i od paru minut to oni dłużej utrzymują się przy piłce. Dośrodkowanie Magiery z rzutu wolnego przed momentem wybił Midzierski. Bramek póki co nie ma, ale mecz i jego tempo może się podobać kibicom

17 min. Ładna akcja Wojciechowskiego z Krykunem zakończona strzałem tego pierwszego sprzed "szesnastki". Lenarcik nie miał jednak kłopotów ze złapaniem piłki

15 min. Kwadrans meczu za nami. Przewagę optyczną mają łęcznianie. Goście dopiero przed momentem pierwszy raz zagościli w polu karnym Gostomskiego, ale nie stworzyli zagrożenia

10 min. Znów było groźnie w polu karnym gości, ale Cierpka chcąc dośrodkować z jego narożnika użył za dużo siły i piłka wyszła na aut

8 min. Dobra akcja łęcznian zakończona dośrodkowaniem z prawej strony Golińskiego. Bramkarz gości z interweniował z problemami, a chwilę potem Stromecki był faulowany na lewym skrzydle. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale jego wrzutkę wybili obrońcy GKS

5 min. Oba zespoły zaczęły mecz z dużym animuszem o każdy centrymetr boiska. Gra toczy się jak dotąd głównie w środkowej strefie boiska

1 min. Gramy! zaczynają gospodarze!

Obie drużyny właśnie wychodzą na murawę. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Wojciecha Krztonia. Goście zagrają dziś na biało, a Górnik w swoich tradycyjnych zielno-czarnych kompletach.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik wręczył władzom Górnika specjalny puchar za wywalczony kilka tygodni wcześniej awans do Fortuna I Ligi.

Dzisiejszy mecz będzie też setnym spotkaniem jakie w barwac Górnika rozegra jego kapitan - Leandro

Latem do zespołu z Łęcznej dołączyło trzech nowych zawodników. I już dziś kibice zobaczą w akcji od pierwszej minuty dwóch z nich. Mowa o bramkarzu Macieju Gostomskim, a także Serhii Krykunie.

Górnik Łęczna – GKS Bełchatów 3:0 (1:0)

Bramki: Sasin (39), Śpiączka (60), Goliński (67).

Górnik: Gostomski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro – Goliński (90 Struski), Cierpka, Stromecki (85 Kalinkowski), Wojciechowski (78 Banaszak), Krykun (90 Stasiak) – Śpiączka (90Korczakowski).

Bełchatów: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera, Szymorek – Łapiński (46 Makuch), Gancarczyk, Pawlik, Hilbrycht (65 Flaszka),Wroński (79 Warnecki) – Zdybowicz (65 Eizenchart).

żółte kartki: Stromecki - Michalski, Sierczyński.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Widzów: 940.

Trzecia Droga oficjalne wyniki w Lubelskiem. Porażka

Tylko w powiatach: włodawskim, ryckim, hrubieszowskim i w mieście Zamość Trzecia Droga - Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL osiągnęła znaczące wyniki

Marcin Kęćko
Dzień Wschodzi

Sezon Lublin 2024 – Odkryj Miasto Pełne Atrakcji!

Lublin przyciąga turystów przez cały rok, ale to właśnie latem miasto ożywa w wyjątkowy sposób. Dzięki inicjatywie "Sezon Lublin" odwiedzający mogą liczyć na wiele atrakcji, niezapomnianych doświadczeń oraz unikalnych nagród. Gościem Dzień Wschodzi jest Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki Urzędu Miasta Lublin.

Wyniki Konfederacji. Piotrowski i Mekler na czele

Konfederacja: 15, 11 proc. poparcia na Lubelszczyźnie. Prof. Mirosław Piotrowski zdobył ponad 56 tys. głosów

Huczwa Tyszowce (białe stroje) za tydzień może zapewnić sobie miejsce w barażach o czwartą ligę

Huczwa Tyszowce mogła zapewnić sobie baraże. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Grająca w Wożuczynie Huczwa Tyszowce bezbramkowo zremisowała z Victorią Łukowa i dzięki korzystnemu dla niej wynikowi meczu Gromu Różaniec z Hetmanem Zamość utrzymała drugie miejsce w tabeli. Tym samym o tym, która z ekip zagra w barażach o Hummel IV Ligę zadecyduje ostatnia kolejka

Oficjalne wyniki: Kamiński ponad 110 tys. głosów. Warszawiacy wygrali na Lubelszczyźnie

Przyjezdni kandydaci PiS zdobyli najwięcej głosów na Lubelszczyźnie. Mariusz Kamiński ponad 110 tys. , Jacek Saryusz - Wolski ponad 56 tys. i Jan Kantak, który parę lat temu zadomowił się u nas z Pomorza - ponad 40 tys. głosów z 292 019 oddanych na to ugrupowanie w naszym regionie. Tylko Dariusz Stefaniuk stawił im czoła -

Marta Wcisło zdeklasowała rywali z listy

Lubelska parlamentarzystka Marta Wcisło zdobyła 103 740 głosów ze 161 002 oddanych na KO w Lubelskiem, dużo, dużo więcej niż wszyscy jej konkurenci z listy tego ugrupowania

Dziś mecz Polska – Turcja. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Po wygranej nad Ukrainą Biało-Czerwoni w poniedziałkowy wieczór rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem rywalem Michała Probierza i jego zawodników będzie Turcja. Jak w ostatnim meczu przed Euro 2024 spisze się nasza reprezentacja?

Spadek do A klasy dla piłkarzy Unii Bełżyce katastrofą

Unia Bełżyce przegrała z Sygnałem Lublin, pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał Lublin pokonał na wyjeździe Unię Bełżyce 3:2. A to oznacza, że gospodarze wciąż nie mogą czuć się pewni pozostania w lidze

PiS 47,16 proc.  miażdżąca przewaga w Lubelskiem

PiS 47,16 proc. miażdżąca przewaga w Lubelskiem

W Lubelskiem PiS zmiażdżył PO, Trzecią Drogę, Lewicę i Konfederację uzyskując miażdżącą przewagę. Podajemy wyniki Państwowej Komisji Wyborczej

Wielka radość w lubelskim sztabie Koalicji Obywatelskiej po ogłoszeniu sondażowych wyników do PE
Zdjęcia/Wideo

Zobaczcie jaka atmosfera panowała w lubelskim sztabie Koalicji Obywatelskiej w niedzielny wieczór, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Młodzież Motoru w sobotę zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze

Motor II Lublin wygrał z Gryfem i zapewnił sobie utrzymanie, pozostałe wyniki Hummel IV ligi

Najpierw arcyważne zwycięstwo z rezerwami Górnika Łęczna, a w sobotę trzy punkty w meczu z Gryfem Gmina Zamość. Motor II jeszcze przed ostatnią kolejką zapewnił sobie utrzymanie w IV lidze. Bohaterem żółto-biało-niebieskich w Zawadzie był Andriej Ivanenko, który zdobył wszystkie trzy gole dla gości lublinianie pokonali Gryfa 3:2.

Radość w Koalicji Obywatelskiej

Wcisło i Kamiński - mamy tylko dwoje europosłów. Pierwsze sondażowe wyniki eurowyborów

21 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej, 19 - dla Prawa i Sprawiedliwości, 6 - dla Konfederacji, 4 mandaty dla Trzeciej Drogi, 3 dla Lewicy wg sondażowych wyników exit poll. Z okręgu lubelskiego (nr 8) mandaty europosłów otrzymała Marta Wcisło (KO), która zdobyła ok. 109 tys. głosów i Mariusz Kamiński (PiS) – ok. 113 tys. głosów.

Bogdanka Arka Chełm ma nowego trenera

Krzysztof Andrzejewski poprowadzi Bogdankę Arkę Chełm w nowym sezonie 2024/2025

Piłkarze Tarasoli Cisy Nałęczów wciąż są w grze o awans do IV ligi

Tarasola Cisy Nałęczów wygrała z Czarnymi. Cały czas wywierają presję na rezerwach Avii

Tarasola Cisy Nałęczów pokonała MKS Czarni 1947 Dęblin. Podopieczni Michała Walendziaka mogą jeszcze mieć nadzieje na udział w barażach o IV ligę.