Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

18 sierpnia 2017 r.
22:39

Górnik – Stal 3:4. Szalona końcówka w Łęcznej [zdjęcia]

2 21 A A

Zespół trenera Tomasza Kafarskiego przegrywał po 45 minutach ze Stalą Mielec 0:2, ale po przerwie zdobył trzy bramki. To jednak nie wystarczyło by łęcznianie wzbogacili się choćby o jeden punkt

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już w 8 minucie Stal wyszła na prowadzenie. Lewą stroną boiska rozpędził się doskonale znany w Łęcznej Brazylijczyk Leandro po czym dośrodkował w pole karne. Sergiusz Prusak wypiąstkował piłkę i zderzył się z jednym ze swoich obrońców, a ta trafiła do Łukasza Wrońskiego, który nie miał problemów w umieszczeniu jej w siatce.

Stracony gol zmusił Górnika do śmielszych ataków. W 12 minucie po składnej akcji z linii pola karnego uderzał Grzegorz Bonin, ale Radosław Majecki zdołał odbić futbolówkę. Później gospodarze nadal starali się spokojnie rozgrywać piłkę, a zespół z Mielca w całości cofnął się na swoją połowę. W 21 minucie szczęścia z dystansu próbował Michał Suchanek, ale strzelił w środek bramki.

W 33 minucie prawym skrzydłem popędził Paweł Sasin po czym rozegrał piłkę z Robertem Pisarczukiem. Obrońca Górnika zszedł do środka na lewą nogę i oddał strzał, ale nie trafił w światło bramki.  W końcówce pierwszej połowy po kolejnym dośrodkowaniu Leandro główkował Dejan Djermanović, ale na szczęście dla zielono-czarnych niecelnie. Jednak w 45 minucie po rzucie rożnym Słoweniec już się nie pomylił z najbliższej odległości pokonał Prusaka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Górnik utrzymywał się przy piłce, a Stal skupiała się na grze z kontry. I w 55 minucie mogła zdobyć trzecią bramkę. Djermanović na około 20 metrze odebrał piłkę Arkadiuszowi Kasperkiewiczowi po czym uderzył płasko po ziemi, ale obok słupka. Po upływie godziny gry minucie zielono-czarni zdobyli gola kontaktowego. W polu karnym znalazł się Suchanek, który wycofał piłkę do Bonina, a ten  mocnym strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Majeckiemu.

Stracony gol mocno podrażnił gości. Pięć minut później piłkę w „szesnastkę” łęcznian wstrzelił Leandro, a Sebastian Banaszewski wyprzedził Patryka Szysza i wpakował piłkę do siatki. Górnik jednak nie dawał za wygraną. W 71 minucie po faulu Leandro na Suchanku w polu karnym arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Patryk Szysz i zrehabilitował się za swój wcześniejszy błąd.

W końcówce zespół trenera Tomasza Kafarskiego postawił wszystko na jedną kartę. Najpierw ładną akcję przeprowadził Bonin, po czym upadł tuż przed polem karnym rywali, ale gwizdek arbitra milczał. Z kolei w 82 minucie z ostrego kąta strzelał Suchanek, ale bramkarz gości odbił piłkę.

W doliczonym czasie gry goście zadali kolejny cios kiedy Krystian Gettinger świetnym strzałem z rzutu wolnego nie dał szans Prusakowki. Jednak to nie był koniec emocji bo 60 sekund później Sebastian Szerszeń trafił na 3:4, ale na więcej nie starczyło już czasu i z wygranej ostatecznie cieszył się zespół z Podkarpacia.

 Górnik Łęczna – Stal Mielec 3:4 (0:2)

Bramki: Bonin (60), Szysz (71-karny) – Wroński (8), Djermanović (45), Banaszewski (65), Gettinger (90)

Górnik: Prusak – Pisarczuk (82 Szewczyk), Kasperkiewicz, Wiech, Kosznik – Suchanek, Sasin (86 Szczerba), Makowski, Karbowy (61 Szerszeń), Bonin – Szysz

Stal: Majecki – M. Gancarczyk (69 Tsvetanov), Granchov, Leandro – Wroński (65 Banaszewski), W. Gancarczyk, Marciniec, Cholewiak, Getinger – Djermanović (88 Górka)

Żółte kartki: Tsvetanov – Szysz, Kosznik, Sasin, Makowski

Sędziował: Piotr Idzik

Widzów: 2138 w tym 115 z Mielca

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
On / 21 sierpnia 2017 o 16:30
Arenowcy co Wy tak sapiecie? Co było dobrego w tym że Górnik grał na arenie?
Avatar
comment / 19 sierpnia 2017 o 22:06
Ale oni nie grali
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 15:40
To nie kibice tylko frajerzy.
Avatar
kibic normalny regionu / 19 sierpnia 2017 o 14:22
Szanuje piłkarzy Górnika i trenerów oraz Velko ,ale krzykaczy tz Żyleta 2oo osób tyle co na moim weselu .Jak ja mam rozumieć kiboli nie ważne wyniki tylko granie w Łęcznej ,a ja myslałem że kibicom zależy na jakości  swojej drużyny a nie tylko stroje koszulki zielone biegajace bez wyników ,????.Jeżeli chodzi o zadłużenia to w dużym stopniu zasługa Smudy ,chciał takich zawodników to prezes otwierał kase ???????,czyli prawdopodobnie w dużym stopniu to zasługa Smudy jeżeli chodzi o finanse
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 13:34
Panie trenerze Kafarski. Proszę posłuchać i mieć na uwadze zdanie wiernych, prawdziwych kibiców. Lepsza C Klasa niż Ekstraklasa - tak mówimy od ponad roku i także apelujemy do Pana, by zrobił pan co trzeba, by nasze marzenie się spełniło. WGW!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 13:21
Wyniki naprawdę nie są ważne, to jest sprawa drugo-trzeciorzędna. Najważniejsze jest to, że Górnik powrócił do Łęcznej!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:45
Oglądałem ten mecz na Polsacie. Jak pokazali tę prowincjonalną "żyletę" To może ze 200 osób...hmmm albo może nawet mniej
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:37
Duma mieć taaaakich kibiców którym nie zależy na awansie sportowym!!! Wstyd i hańba.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:31
Gdzie ta wielka frekwencja, której niby nie było w Lublinie ??
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:28
To Górnik może się spotkać z Motorem w w III lidze ? Nie jestem kibolem ani jednego ani tego drugiego. Ale Łęczna rzeczywiście może powrócić na Arenę lublinie już niedługo.
Avatar
On / 21 sierpnia 2017 o 16:30
Arenowcy co Wy tak sapiecie? Co było dobrego w tym że Górnik grał na arenie?
Avatar
comment / 19 sierpnia 2017 o 22:06
Ale oni nie grali
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 15:40
To nie kibice tylko frajerzy.
Avatar
kibic normalny regionu / 19 sierpnia 2017 o 14:22
Szanuje piłkarzy Górnika i trenerów oraz Velko ,ale krzykaczy tz Żyleta 2oo osób tyle co na moim weselu .Jak ja mam rozumieć kiboli nie ważne wyniki tylko granie w Łęcznej ,a ja myslałem że kibicom zależy na jakości  swojej drużyny a nie tylko stroje koszulki zielone biegajace bez wyników ,????.Jeżeli chodzi o zadłużenia to w dużym stopniu zasługa Smudy ,chciał takich zawodników to prezes otwierał kase ???????,czyli prawdopodobnie w dużym stopniu to zasługa Smudy jeżeli chodzi o finanse
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 13:34
Panie trenerze Kafarski. Proszę posłuchać i mieć na uwadze zdanie wiernych, prawdziwych kibiców. Lepsza C Klasa niż Ekstraklasa - tak mówimy od ponad roku i także apelujemy do Pana, by zrobił pan co trzeba, by nasze marzenie się spełniło. WGW!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 13:21
Wyniki naprawdę nie są ważne, to jest sprawa drugo-trzeciorzędna. Najważniejsze jest to, że Górnik powrócił do Łęcznej!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:45
Oglądałem ten mecz na Polsacie. Jak pokazali tę prowincjonalną "żyletę" To może ze 200 osób...hmmm albo może nawet mniej
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:37
Duma mieć taaaakich kibiców którym nie zależy na awansie sportowym!!! Wstyd i hańba.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:31
Gdzie ta wielka frekwencja, której niby nie było w Lublinie ??
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2017 o 12:28
To Górnik może się spotkać z Motorem w w III lidze ? Nie jestem kibolem ani jednego ani tego drugiego. Ale Łęczna rzeczywiście może powrócić na Arenę lublinie już niedługo.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 2 1

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 1

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy
galeria

10-letnia dziewczynka jechała na rowerze. Uderzył w nią kierowca mazdy 27 7

Do wypadku doszło przed godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z Niepodległości w Świdniku.

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo)
film

Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1 na premierę (wideo) 2 0

Polska gra, w której możemy grać Słowianami, doczekała się specjalnej polskiej wersji. Co znajdziemy - i to już 22 maja w Ancestors Legacy: Edycja Mieszka 1?

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia]
galeria

Stypendia u progu sportowej kariery. Otrzyma je 327 osób [zdjęcia] 0 0

327 osobom z regionu przyznano wczoraj stypendia sportowe. Z budżetu województwa lubelskiego otrzymają oni blisko 900 tys. zł.

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę
galeria

Eksplozja w Świdniku. Nie żyje mężczyzna, który miał podpalić swoją dziewczynę 31 8

Nie żyje 29-letni Damian K. – podejrzewany o doprowadzenie do tragicznej w skutkach eksplozji, w jednym z mieszkań w Świdniku. Jego znajoma, ranna w wybuchu, zmarła później w szpitalu. 29-latek również był ciężko ranny.

Radny PiS obawia się czy prezydent Żuk "nie ma demencji". Apeluje o badania lekarskie

Radny PiS obawia się czy prezydent Żuk "nie ma demencji". Apeluje o badania lekarskie 56 52

O poddanie Krzysztofa Żuka badaniom lekarskim apeluje miejski radny Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta.

Żuk skomentował wybór kandydata PiS na prezydenta. Twierdzi, że nie zna dobrze Sylwestra Tułajewa

Żuk skomentował wybór kandydata PiS na prezydenta. Twierdzi, że nie zna dobrze Sylwestra Tułajewa 1 43

– Jestem gotowy do merytorycznej debaty z każdym kandydatem PiS na prezydenta Lublina – mówi prezydent Krzysztof Żuk

Dr Radosław Starownik dyrektorem szpitala przy Jaczewskiego

Dr Radosław Starownik dyrektorem szpitala przy Jaczewskiego 2 3