Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

8 lutego 2018 r.
12:17

Jurij Wereszczak zawodnikiem Górnika Łęczna

Autor: Zdjęcie autora bs
8 5 A A
Jurij Wereszczak w przeszłości grał w Estonii i na Litwie. Wiosną ma pomóc Górnikowi w walce o utrzymanie
Jurij Wereszczak w przeszłości grał w Estonii i na Litwie. Wiosną ma pomóc Górnikowi w walce o utrzymanie (fot. gornik.leczna.pl)

Górnik Łęczna pozyskał pierwszego tej zimy zawodnika ofensywnego. W środę umowę z „zielono-czarnymi podpisał Jurij Wereszczak

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ukrainiec przebywał na testach od początku okresu przygotowawczego. Sztab szkoleniowy baczenie przyglądał się umiejętnościom 23-letniego napastnika i zdecydował, że zawodnik wiosną będzie wzmocnieniem zespołu w rozgrywkach zaplecza Lotto Ekstraklasy. – Jurij dobrze zaprezentował się w czasie testów – opisuje Veljko Nikitović, prezes Górnika cytowany przez oficjalną stronę klubową. – Strzelił trzy bramki w meczach sparingowych i wykazywał się na boisku dużą determinacją. Ma duży potencjał i wierzymy, że wykorzysta swoją szansę – podkreślił Veljko Nikitović, prezes Górnika Łęczna.

Vereshchak urodził się we Lwowie i jest wychowankiem tamtejszych Karpat. W przeszłości występował w estońskim FC Santos Tartu. W 2014 roku zagrał w 29 meczach estońskiej Esiiliga B (trzeci poziom rozgrywkowy) i strzelił 43 bramki. Później przeniósł się na Litwę i grał w Utenisie Utena i Atlanatasie Kłajpeda. W latach 2015-2017 rozegrał 48 spotkań w litewskiej A Lyga (drugi poziom rozgrywkowy) i zaliczył 7 trafień. – Cieszę się, że przychodzę do Górnika. Klub bardzo mi się podoba, a w szatni panuje dobra atmosfera – powiedział napastnik. – Dziękuję prezesowi i trenerowi za zaufanie. Będę ciężko pracował, żeby swoją grą pomóc drużynie – kończy Wereszczak.

Przed nowym nabytkiem łęcznian rysuje się bardzo wymagające zadanie. Jesienią Górnik zdobył zaledwie 16 bramek (gorsza była jedynie Olimpia Grudziądz). Dlatego wiosną na Wereszczaku będzie spoczywać zadanie wykańczania akcji kolegów. Wereszczak okazję do debiutu na stadionie Górnika będzie mieć już trzeciego marca kiedy łęcznianie zmierzą się z Wigrami Suwałki. Natomiast w najbliższą sobotę Grzegorz Bonin i spółka rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem ich rywalem będzie drugoligowy Radomiak Radom.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 07:38
Chłopie a kto ma wziąć za free!?!? Skoro od ponad pół roku jest bez klubu! Gdzie nie pojechał to mu dziekowano po kilku dniach... dopiero Łęczna poznała się na jego talencie zresztą tak samo jak z Razulisem nikt go nie chciał tylko Górnik na szybko złapał mimo że w necie pisali żeby nie brać bo to drewno jeździ od klubu do klubu
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 00:32
kontrakt na rok i co ? zaraz weźmie go jakis inny klub za free?
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 15:33
popieram, to nie jest wzmocnienie. Nam trzeba zawodnika,który zacznie seryjnie strzelać gole
Avatar
no ja / 8 lutego 2018 o 14:28
undefined napisał:
Następny krok włodarzy Górnika w zakresie "awansu" drużyny do II ligi.
Zawsze możesz się zgłosić do klubu i zaproponować pomoc. Z tak rozgległą wiedzą na pewno jesteś w stanie to zrobić nie? Może polecisz jakieś piłkarskie perełki? A nie czekaj... przecież Ty pewnie jesteś zwykłym trollem co tylko popisać głupkowate komentarze zza monitora potrafi.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 14:14
Następny krok włodarzy Górnika w zakresie "awansu" drużyny do II ligi.
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 07:38
Chłopie a kto ma wziąć za free!?!? Skoro od ponad pół roku jest bez klubu! Gdzie nie pojechał to mu dziekowano po kilku dniach... dopiero Łęczna poznała się na jego talencie zresztą tak samo jak z Razulisem nikt go nie chciał tylko Górnik na szybko złapał mimo że w necie pisali żeby nie brać bo to drewno jeździ od klubu do klubu
Avatar
Gość / 9 lutego 2018 o 00:32
kontrakt na rok i co ? zaraz weźmie go jakis inny klub za free?
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 15:33
popieram, to nie jest wzmocnienie. Nam trzeba zawodnika,który zacznie seryjnie strzelać gole
Avatar
no ja / 8 lutego 2018 o 14:28
undefined napisał:
Następny krok włodarzy Górnika w zakresie "awansu" drużyny do II ligi.
Zawsze możesz się zgłosić do klubu i zaproponować pomoc. Z tak rozgległą wiedzą na pewno jesteś w stanie to zrobić nie? Może polecisz jakieś piłkarskie perełki? A nie czekaj... przecież Ty pewnie jesteś zwykłym trollem co tylko popisać głupkowate komentarze zza monitora potrafi.
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 14:14
Następny krok włodarzy Górnika w zakresie "awansu" drużyny do II ligi.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

NICE. 1 LIGA
32 KOLEJKA

Wyniki:

Chojniczanka - Chrobry Głogów 3:0
Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:2
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie 2:0
Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3
GKS Katowice - GKS Tychy 1:2
Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:0
Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0
Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 2:0

Tabela:

1. Miedź 32 59 47-25
2. Zagłębie 32 55 45-30
3. Chojnicznka 32 53 43-28
4. Stal 32 51 51-41
5. GKS Katowice 32 50 42-33
6. Raków 32 50 48-37
7. Wigry 32 49 34-36
8. GKS Tychy 32 49 36-40
9. Chrobry 32 45 43-43
10. Odra 32 42 36-40
11. Puszcza 32 42 37-37
12. Podbeskidzie 32 40 32-37
13. Bytovia 32 39 33-38
14. Pogoń 32 36 41-49
15. Stomil 32 33 37-50
16. Górnik 32 32 27-40
17. Olimpia 32 30 23-35
18. Ruch 32 27 35-51

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.