Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

8 sierpnia 2015 r.
22:35

Wisła już na szczycie, Wisła Puławy - Polonia Bytom 2:1

0 16 A A
Fot. tomasz rytych
Fot. tomasz rytych

W 2. kolejce drużyna z Puław pokonała na własnym stadionie Polonię Bytom 2:1 i została nowym liderem tabeli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowy sezon przed własną publicznością wiślacy zaczęli znakomicie, odprawiając z kwitkiem spadkowicza z I ligi – Polonię Bytom. Gospodarze już w 4 min objęli prowadzenie dzięki bramce Jarosława Niezgody, który wykorzystał podanie Tomasza Sedlewskiego.

Bytomianie w pierwszej połowie doprowadzili do wyrównania za sprawą gola Marcina Lachowskiego, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Bohdana Bławackiego. W 56 min wynik meczu na 2:1 ustalił strzałem głową Mateusz Pielach. Zawodnik z Puław wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Lisieckiego.

Ostatecznie Wisła wygrała po bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniu. Dopisało jej też szczęście, m.in. w 78 min od utraty bramki uratował ją słupek. – Najbardziej boli to, że prowadząc grę i stwarzając sobie sytuacje przegrywamy taki mecz – powiedział Jacek Trzeciak, trener Polonii. – Widocznie musimy płacić frycowe. Niestety, taka jest piłka, że nie zawsze się wygrywa. Przed nami kolejny mecz i na nim się skupiamy.

– Graliśmy z bardzo mocnym rywalem – skomentował Bohdan Bławacki, trener Wisły. – Powiedziałem swoim zawodnikom na odprawie, że ten mecz będzie cięższy od tego w Tychach. Strzeliliśmy bardzo szybko bramkę i wydawało się, że będziemy grali pod nasz scenariusz. Później cofnęliśmy się i broniliśmy. W drugiej połowie, zwłaszcza w końcówce szczęście było po naszej stronie.

Szkoleniowiec puławian przyznał się do błędu, jaki popełnił w trakcie przygotowań do meczu z Polonią. – W środę zaaplikowałem chłopakom gierkę 2x30 minut i trochę brakowało zespołowi szybkości – podkreślił Bławacki.

Dużym minusem meczu było zachowanie kibiców z Bytomia, którzy w trakcie pierwszej połowy wszczęli awanturę na stadionie. Fani Polonii wyłamali ogrodzenie na swoim sektorze. Sędzia musiał przerwać spotkanie na kilka minut aż sytuacja się uspokoi.

Po 2. kolejkach Wisła ma na koncie sześć punktów i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. W następnym spotkaniu puławianie zmierzą się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice (15 sierpnia, godz. 17).

Wisła Puławy – Polonia Bytom 2:1 (1:1)

Bramki: Niezgoda (4), Pielach (56) – Lachowski (36)

Wisła: Penkowec – Lisiecki, Gusocenko, Pielach, Litwiniuk – Maksymiuk, Głaz (79 Słotwiński) – Sedlewski (57 Turzyniecki), Szczotka, Nowak (72 Olszak) – Niezgoda (84 Wiejak).

Polonia: Gargasz – Trznadel, Broniewicz, Malec (90 Mańkowski), Grube, Zalewski, Michalik, Lachowski, Krysian (66′ Stefański), Michalik (57 Pączko), Cempa (61 Zieliński).

Sędziował: Marcin Zarwalski (Gdańsk).Widzów: 900.

 

 

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Waldorf / 9 sierpnia 2015 o 17:55
PROSZĘ powiedzieć o jakim pluciu Hu.taj jest mowa w moim poście? I z jakich przepisów prawa wynika liczba prac. ochrony na tym meczu skoro nie jest ona impreza masową.Chyba tylko z przepisów PZPN.Równie dobrze na tym meczu mogli byc i 10 prac. Ochrony łącznie z tobą, superspikerem i panem kier.Litości
Avatar
gość ### / 9 sierpnia 2015 o 17:43
Organizator i tylko organizator odpowiada za bezpieczeństwo na obiekcie.Dziwne dlaczego tylko ze nie wpuścił na stadion policji skoro ochrona sobie nie radziła.
Avatar
gość / 9 sierpnia 2015 o 17:28
Bydło należy zawsze potępiać. Ale jak się ma wiedzę, że nie przyjadą grzeczni chłopcy (a w przypadku Bytomia wiedzą o tym wszyscy), to się robi wszystko, żeby bydełko siedziało grzecznie w klatce. A tu i klatka do kitu, zrobiona jak wybieg dla królików i ochrona z dziewczynek-chucherek, które mają jeszcze naście lat. O spikerze, który wpadł w panikę i gadal bzdury nie wspominając. Organizator dal ciała.
Avatar
Hultaj / 9 sierpnia 2015 o 15:14
Panie policjancie waldorf gadasz głupoty. Jeśli byłaby to impreza masowa to uważasz, ze bydło by nie wyskoczyło z klatki? Nic by to nie zmieniło. Organizator ma zapewnić określona liczbę ochrony wg przepisów prawa i to zrobił, tak? A ze firmy ochroniarskie są takie a nie inne to już inna para kaloszy. Dziwi tylko, ze zamiast potępiać bandytów i ich wybryki to lepiej pluc na swoich i tam szukać problemów. Chociaż tak pewnie najłatwiej.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 14:18
Za to zamojski POtwor szaleje. Brawo nowy prezydenciku. Mozna postawic zna=. Zamoyski=Wnuk. Zmiana doop na fotelu.
Avatar
waldorf / 9 sierpnia 2015 o 12:43
Jak klub chce oszczędzać na ochronie i nie robi imprez masowych to później kibole o tym wiedząc robią zadymy.Mniejsza odpowiedzialność karna zachęca ich do tego.TAK TO sie konczy jak ogon (klub) kręcić psem???
Avatar
Heniutek / 9 sierpnia 2015 o 10:48
A jak inaczej określić ta holote z Bytomia? Sami przecież stali za flaga "bytomska patologia" i sami tak o sobie śpiewali. I co to znaczy sprowokował? To upoważnia do wyłamania bramy i robienia rozróby? Nie umiecie się zachować to siedźcie u siebie.
Avatar
gość / 9 sierpnia 2015 o 09:49
A swoją drogą to co to za ochrona na puławskim stadionie? Pożal się Boże! Zero reakcji na incydent, raczej ze strachu w drugą stronę uciekali przypilnować pustych krzesełek. Organizacja ochrony do dupy. Z dzieckiem tam nie pójdę, bo strach. Tak to wygląda jak się chce przyoszczędzić. Nie dość, że ochrony malo, to jeszcze jakość beznadziejna.
Avatar
AGFCL / 9 sierpnia 2015 o 09:00
Hahahhahaha Wisła SKISŁA!!!! ARKA GDYNIA spod LUBLINA!!!!!
Avatar
tede / 9 sierpnia 2015 o 08:43
Zapytajcie klubu, kto sprowokował bytomskich kibiców i którzy z pulawskich kibiców uciekali potem tak, że mało się nie pozabijali. Pewnie mają to na monitoringu. Nie zwalajcie wszystkiego na Bytom.
Avatar
Waldorf / 9 sierpnia 2015 o 17:55
PROSZĘ powiedzieć o jakim pluciu Hu.taj jest mowa w moim poście? I z jakich przepisów prawa wynika liczba prac. ochrony na tym meczu skoro nie jest ona impreza masową.Chyba tylko z przepisów PZPN.Równie dobrze na tym meczu mogli byc i 10 prac. Ochrony łącznie z tobą, superspikerem i panem kier.Litości
Avatar
gość ### / 9 sierpnia 2015 o 17:43
Organizator i tylko organizator odpowiada za bezpieczeństwo na obiekcie.Dziwne dlaczego tylko ze nie wpuścił na stadion policji skoro ochrona sobie nie radziła.
Avatar
gość / 9 sierpnia 2015 o 17:28
Bydło należy zawsze potępiać. Ale jak się ma wiedzę, że nie przyjadą grzeczni chłopcy (a w przypadku Bytomia wiedzą o tym wszyscy), to się robi wszystko, żeby bydełko siedziało grzecznie w klatce. A tu i klatka do kitu, zrobiona jak wybieg dla królików i ochrona z dziewczynek-chucherek, które mają jeszcze naście lat. O spikerze, który wpadł w panikę i gadal bzdury nie wspominając. Organizator dal ciała.
Avatar
Hultaj / 9 sierpnia 2015 o 15:14
Panie policjancie waldorf gadasz głupoty. Jeśli byłaby to impreza masowa to uważasz, ze bydło by nie wyskoczyło z klatki? Nic by to nie zmieniło. Organizator ma zapewnić określona liczbę ochrony wg przepisów prawa i to zrobił, tak? A ze firmy ochroniarskie są takie a nie inne to już inna para kaloszy. Dziwi tylko, ze zamiast potępiać bandytów i ich wybryki to lepiej pluc na swoich i tam szukać problemów. Chociaż tak pewnie najłatwiej.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 14:18
Za to zamojski POtwor szaleje. Brawo nowy prezydenciku. Mozna postawic zna=. Zamoyski=Wnuk. Zmiana doop na fotelu.
Avatar
waldorf / 9 sierpnia 2015 o 12:43
Jak klub chce oszczędzać na ochronie i nie robi imprez masowych to później kibole o tym wiedząc robią zadymy.Mniejsza odpowiedzialność karna zachęca ich do tego.TAK TO sie konczy jak ogon (klub) kręcić psem???
Avatar
Heniutek / 9 sierpnia 2015 o 10:48
A jak inaczej określić ta holote z Bytomia? Sami przecież stali za flaga "bytomska patologia" i sami tak o sobie śpiewali. I co to znaczy sprowokował? To upoważnia do wyłamania bramy i robienia rozróby? Nie umiecie się zachować to siedźcie u siebie.
Avatar
gość / 9 sierpnia 2015 o 09:49
A swoją drogą to co to za ochrona na puławskim stadionie? Pożal się Boże! Zero reakcji na incydent, raczej ze strachu w drugą stronę uciekali przypilnować pustych krzesełek. Organizacja ochrony do dupy. Z dzieckiem tam nie pójdę, bo strach. Tak to wygląda jak się chce przyoszczędzić. Nie dość, że ochrony malo, to jeszcze jakość beznadziejna.
Avatar
AGFCL / 9 sierpnia 2015 o 09:00
Hahahhahaha Wisła SKISŁA!!!! ARKA GDYNIA spod LUBLINA!!!!!
Avatar
tede / 9 sierpnia 2015 o 08:43
Zapytajcie klubu, kto sprowokował bytomskich kibiców i którzy z pulawskich kibiców uciekali potem tak, że mało się nie pozabijali. Pewnie mają to na monitoringu. Nie zwalajcie wszystkiego na Bytom.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 9

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

NICE. 1 LIGA
33 KOLEJKA

Wyniki:

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:1
Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce 1:1
Odra Opole - Olimpia Grudziądz 1:0
GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:0
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:2
Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 6:0
Stal Mielec - Podbeskidzie 0:4
Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 0:1
Chojniczanka - Bytovia Bytów 4:0

Tabela:

1. Miedź 34 63 53-27
2. Zagłębie 34 58 46-32
3. Chojnicznka 34 56 48-33
4. GKS Tychy 34 55 41-40
5. GKS Katowice 34 54 44-34
6. Wigry 34 52 40-37
7. Raków 34 51 50-40
8. Stal 34 51 51-46
9. Podbeskidzie 34 46 33-37
10. Chrobry 34 46 46-47
11. Odra 34 45 37-43
12. Puszcza 34 44 38-38
13. Bytovia 34 40 36-45
14. Stomil 34 39 39-50
15. Pogoń 34 38 42-50
16. Górnik 34 35 29-42
17. Olimpia 34 31 24-37
18. Ruch 34 27 35-58

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.