I LIGA

Wisła Puławy – Górnik Zabrze 0:1. Spadek stał się faktem

Dodano: 4 czerwca 2017, 14:23

(fot. KS WISŁA PUŁAWY)

Sezon 2016/2017 nie zakończył się dla Wisły Puławy happy-endem. W meczu ostatniej kolejki piłkarze Adama Buczka przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1 i kolejne rozgrywki spędzą na boiskach II ligi. A rywale cieszą się z awansu do Lotto Ekstraklasy.

W pierwszych fragmentach gospodarze częściej gościli w polu karnym rywali. Wisła miała kilka stałych fragmentów gry, ale zupełnie nic z nich nie wynikało. Od dziewiątej minuty, to Górnik posyłał piłki w szesnastkę Dumy Powiśla. Po centrze Rafała Kurzawy najpierw Meik Karwot źle uderzał głową, a później Andrzej Witan z problemami przeniósł centrę Kurzawy nad poprzeczką.

Niestety, szybko przyszły też fatalne wieści z Katowic, gdzie Bytovia objęła prowadzenie w siódmej minucie po golu Janusza Surdykowskiego. A to oznaczało, że nawet wygrana nic nie dałaby już puławianom. W 21 minucie nadzieje na utrzymanie Wisły zmalały jeszcze bardziej. Obrońcy gospodarzy zostawili za dużo miejsca rywalom. Najpierw Kurzawa mógł spokojnie przyjąć piłkę na wysokości pola karnego i po chwili wycofać ją do nadbiegającego Igora Angulo. Hiszpan świetnie uderzył bez przyjęcia w okienko i Górnik był o krok od powrotu do Lotto Ekstraklasy.

Piłkarze trenera Buczka niewiele byli w stanie zdziałać w ataku. W 34 minucie z pierwszej piłki ze skrzydła zagrywał Iwan Litwiniuk, ale żaden z jego kolegów nie dopadł do piłki. W 40 minucie Arkadiusz Maksymiuk zagrał górą do Piotra Darmochwała. Ten wszedł między dwóch obrońców, przyjął piłkę na klatę, ale uderzył wysoko nad bramką. To była najgroźniejsza akcja miejscowych do przerwy.

– Brakuje nam agresji. Przegrywamy pojedynki, dajemy się przepychać. Górnik miał jedną okazję i ją od razu wykorzystał. Dzięki temu mógł kontrolować grę i pozwolić nam rozgrywać akcje. My jednak nie mogliśmy się przebić przez zasieki rywala. Musimy powiedzieć sobie w szatni parę ciepłych słów i walczyć, bo nie mamy nic do stracenia – mówił w przerwie na antenie Polsatu Sport Sylwester Patejuk.

I chyba męska rozmowa przyniosła efekty. W 49 minucie sędzia mógł podyktować rzut karny dla gospodarzy, bo Adam Wolniewicz trzymał za szyję Darmochwała i po chwili sprowadził go do parteru. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia. Kilkadziesiąt sekund później Piotr Żemło miał piłkę na głowie dosłownie kilka metrów na wprost bramki Górnika. Uderzył, ale prosto w ręce bramkarza gości. Szkoda, bo GKS Katowice szybko wyrównał stan meczu z Bytovią.

W 63 minucie Darmochwał miał kolejną szansę. Po złym wybiciu obrońców Górnika skrzydłowy Wisły dopadł do piłki, ale nie trafił dobrze w futbolówkę, dzięki czemu golkiper przyjezdnych bez problemów ją złapał przed linią. Kolejne fragmenty, to naprawdę ambitna postawa gospodarzy i długo pachniało golem wyrównującym. Było sporo prób z dystansu, stałych fragmentów, ale piłkarze trenera Brosza się wybronili i po upragnionym końcowym gwizdku mogli wraz ze swoimi kibicami świętować awans.

Wisła Puławy – Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

Bramka: Angulo (21).

Wisła: Witan – Hiszpański, Poznański, Żemło, Litwniuk, Głaz (72 Szczotka), Maksymiuk, Darmochwał (80 Pożak), Smektała (86 Sedlewski), Popiołek, Patejuk.

Górnik: Loska – Kopacz, Wolniewicz, Kurzawa, Ledecky (59 Urynowicz), Suarez, Angulo, Acron, Karwot (90 Szeweluchin), Żurkowski, Ambrosiewicz.

Żółte kartki: Hiszpański – Suarez, Żurkowski.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 2564.

Old (8 czerwca 2017 o 15:07) 0
Dlaczego nie weszli kibice Puław i zamknięto kasy biletowe w dniu meczu a stadion jest pusty ??? ps. Gdzie była zgoda Puław pt. Pogoń Siedlce ? i młyn ?
poznaniak zlub (5 czerwca 2017 o 13:39) 0
Nic się nie stało?apowiem że prezes zaufał pracownikowi Zagłebia Buczek i widać golym okiem ze Stokowiec Rudy spuscil Gornika CELOWO wystawial nieopierzonych pilkarzy a teraz Drugi z Lubina spuszcza Wisłe Puławy -smutne to mając dobrego prezesa ładny stadion Sponsor OKEJ a rozwagi anlizy brakował
Lzpn
Lzpn (5 czerwca 2017 o 08:26) 0
Przed pracą z Wisłą Panowie : Buczek,Złotnik,Piekutowski,Rysiek,Rybicki nigdzie nie pracowali , jakie oni mają umiejętności ?? Buczek w Polkowicach ledwo 2 mce samodzielnie popracował i obiecywał że 1 liga bedzie w Puławach ? Kto za to odpowiada ?
Gość (5 czerwca 2017 o 08:02) 0
Jak się nie strzela z takich sytuacji jakie mieli Żemło i Darmochwał to trudno mówić o wygranej. Takie sytuacje Panie Darmochwał to wykorzystują zawodnicy w B - klasie. Widać, że ze szkoleniem w Puławach jest nie najlepiej. Chodzi mi o szkolenie dzieci i młodzieży. Puławy to duże miasto i trzon zespołu Wisły powinni stanowić swoi wychowankowie. Chłopcy z Puław mają inne nogi, głowy i zdolności od chłopców z Warszawy, Zabrza, Białegostoku itd.? Nie, maja takie same, tylko trzeba dobrych nauczycieli wychowania fizycznego i dobrych trenerów w klubach. Tylko takich, którzy nie rzucają piłki dzieciom do grania i na tym ich rola się kończy. Do pracy trzeba podchodzić z sercem. Wiem to z doświadczenia.
Gość (5 czerwca 2017 o 06:19) 0