22:42

Znów dali sobie strzelić w końcówce. Górnik Łęczna wraca z Gdańska z niedosytem

Autor: Zdjęcie autora bs
(fot. GORNIK.LECZNA.PL)

Górnik Łęczna prowadził w Gdańsku do 94 minuty z tamtejszą Lechią Gdańsk, ale do domów wrócił tylko z jednym punktem. Gola dla łęcznian przed przerwą zdobył Karol Podliński, a punkt gospodarzom rzutem na taśmę uratował Tomasz Neugebauer

Zielono-czarni na mecz do Gdańska wybrali się w czwartek i pojechali nad morze pociągiem. W kadrze Górnika na starcie z Lechią znalazł się nowy zawodnik – Ilkay Durmus. Posiadający zarówno niemieckie jak i tureckie obywatelstwo zawodnik zaczął jednak piątkowe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mecz w Gdańsku podopieczni zaczęli w innym niż zazwyczaj ustawieniu, bo aż z piątką nominalnych obrońców, choć od pierwszych minut było widać, że Marcin Grabowski i Damian Zbozień pełnili w tym spotkaniu rolę wahadłowych. Choć w początkowych minutach przewagę optyczną miała Lechia, to w dziewiątej minucie świetną szansę na objęcie prowadzenia mieli łęcznianie. Z 11 metrów po dograniu z prawej strony strzelał Paweł Żyra, ale trafił prosto w bramkarza gospodarzy. W odpowiedzi w 22 minucie szansę na gola miał Camilo Mena, ale Maciej Gostomski odważnym wyjściem z bramki zażegnał zagrożenie. Dwie minuty później po rzucie wolnym i wybiciu piłki strzelał Deja, a Bogdan Sarnayskyi wypiąstkował piłkę przed siebie. W 33 minucie Deja spróbował tym razem zza pola karnego, ale i tym razem bramkarz Lechii był na posterunku. Chwilę później łęcznianie byli już na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w ogromnym zamieszaniu pod bramką miejscowych świetnie zachował się Karol Podliński i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki gdańszczan i Górnik do przerwy był o jedną bramkę lepszy.

Po zmianie stron gospodarze dążyli od do wyrównania. W 54 minucie sprzed pola karnego uderzał Rifet Kapić, ale jego strzał nie mógł sprawić żadnych kłopotów Gostomskiemu. W kolejnych fragmentach gry miejscowi nadal atakowali, ale Górnik bardzo dobrze spisywał się w obronie i Lechia nie miała żadnej dogodnej okazji do zmiany wyniku w zasadzie przez całą drugą część spotkania. Wydawało się więc, że mocno defensywna taktyka zielono-czarnych w drugiej połowie przyniesie efekt. Jednak w czwartej minucie doliczonego czasu gry stan rywalizacji strzałem z dystansu po wcześniejszym zamieszaniu w polu karnym Górnika zdobył Tomasz Neugebauer i spotkanie zakończyło się remisem.

– Lechia przeważała przez większość spotkania. Strzeliliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, a potem dzielnie broniliśmy wyniku. Niestety w końcówce gospodarze zdobyli gola po pięknym strzale, który może kandydować do miana bramki kolejki – powiedział przed kamerami Polsatu Sport Lukas Klemenz, obrońca Górnika. – W 19 dni zagraliśmy pięć meczów teraz będzie okazja potrenować i spędzić nieco więcej czasu ze swoimi rodzinami – dodał stoper łęcznian.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Bramki: Neugebauer (90) – Podliński (34)

Lechia: Sarnawskyj – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur – Mena (70 Sypek), Kapić (84 Neugebauer), Żelizko, L. Fernandez (70 D’Arrigo), Chłań –Bobcek (70, 9. Łukasz Zjawiński).

Górnik: Gostomski – Zbozień, Cisse, Klemenz, de Amo, Grabowski (84 Dziwniel) – Łukasiak (71 Janaszek), Kryeziu, Deja (83 Pawlik), Żyra (79 Durmuş) – Podliński (71 Gąska).

Żółte kartki: Bugaj – Podliński, Janaszek, Durmuş.

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Jeszcze jeden sponsor

Krajowa Grupa Spożywcza została Oficjalnym Sponsorem Górnika Łęczna w sezonie 2023/2024. Logotyp grupy oraz marki Polski Cukier będzie eksponowany w przestrzeni stadionu w Łęcznej podczas meczów Fortuna 1 Ligi.

– Cieszymy, że się dołączamy do partnerów Krajowej Grupy Spożywczej. Mamy nadzieję na rozwój i na to, że za rok spotkamy się w Ekstraklasie – powiedział Adam Laskowski, Prezes Zarządu Górnik Łęczna SA.

Krajowa Grupa Spożywa S.A. to największy, państwowy producent żywności w Polsce i jedyny podmiot o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa żywnościowego w kraju. Spółki Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. i Odziały Krajowej Grupy Spożywczej S.A. to podmioty niejednokrotnie z ponad 100-letnią tradycją na rynku, które dzisiaj z powodzeniem funkcjonują w wielu różnych segmentach i na różnych rynkach. Grupa Kapitałowa Krajowej Grupy Spożywczej S.A. ciągle się rozwija, pozyskując nowe podmioty oraz wkraczając w kolejne segmenty działalności.

Wisła Grupa Azoty Puławy wraca z ostatniego wyjazdu w sezonie z punktem

Trzy ostatnie mecze Wisła Grupa Azoty Puławy rozegrała na wyjazdach i dopisała sobie po nich pięć punktów. W piątek podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zremisowali w gościach z GKS 1962 Jastrzębie i na kolejkę przed końcem sezonu wciąż są ponad strefą spadkową

Motor wygrał z Resovią i zrobił krok w stronę baraży o PKO BP Ekstraklasę [zobacz bramki]

Piłkarze Motoru zrobili swoje. W piątkowy wieczór pokonali w Rzeszowie Resovię 3:1 i na razie wskoczyli do strefy barażowej. Porażkę poniosła Wisła Płock, więc drużyna Mateusza Stolarskiego w tabeli na pewno wyprzedzi jednego rywala. Czy kogoś jeszcze? Pozostaje czekać na wyniki pozostałych spotkań.

Pogrom na torze, radość na trybunach. Tak dopingowaliście Orlen Oil Motorowi [zdjęcia kibiców]

Kolejny mecz Orlen Oil Motoru Lublin i kolejna deklasacja rywala. Tym razem lubelskie Koziołki pokonały na własnym torze NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Mecz był bardzo jednostronny, ale miał bardzo ciekawy wątek - powrót do Lublina Jarosława Hampela. Sprawdźcie jaka atmosfera panowała w piątkowy wieczór na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich

Poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia

Do poważnego wypadku doszło w piątkowy wieczór na ulicy Kunickiego w Lublinie. Karetka zderzyła się z pojazdem osobowym.

Orlen Oil Motor Lublin bez litości dla NovyHotel Falubazu Zielona Góra [zdjęcia]

Piąty mecz i piąta wysoka wygrana Orlen Oil Motoru w PGE Ekstralidze. Lubelskie Koziołki wysoko pokonały na swoim torze NovyHotel Falubaz Zielona Góra, w barwach którego nad Bystrzycę wrócił legendarny Jarosław Hampel

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego

68-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów zaginął w styczniu br. Niestety, policja natrafiła na ciało mężczyzny.

Nietypowa licytacja w urzędzie. Można kupić stal

Urzędnicy chcą się pozbyć ponad 30 ton stali. To w zasadzie zdemontowana kładka dla pieszych. Będzie można ją wylicytować 23 maja.

Warto odwiedzić dworzec. Wyprzedaż, wystawa i warsztaty dla dzieci
18 maja 2024, 10:00

Fundacja KZMRZ zaprasza na weekendowe wydarzenia organizowane w hali po nieczynnym dworcu autobusowym przy Lubelskiej w Puławach: garażową wyprzedaż, a także zwiedzanie budynku i wystawę sztuki współczesnej w ramach "nocy muzeów".

Jechał mimo zakazu i pod wpływem alkoholu

Mieszkaniec powiatu puławskiego został zatrzymany. Na decyzję sądu poczeka w areszcie.

Moto.DW – ruszamy z programem motoryzacyjnym

Motoryzacja zawsze była obecna na łamach Dziennika Wschodniego. Czas przyszedł na nową formę, czyli program motoryzacyjny.

Orlen Oil Motor Lublin - NovyHotel Falubaz Zielona Góra [zapis relacji na żywo]

O godzinie 18 Orlen Oil Motor Lublin podejmować będzie na swoim torze NovyHotel Falubaz Zielona Góra w składzie, którego wystąpi doskonale znany w Lublinie Jarosław Hampel. Faworytem meczu są oczywiście gospodarze, którzy celują w piąte zwycięstwo z rzędu

Kierowca pod wpływem alkoholu zatrzymany dzięki reakcji świadka

W środę wieczorem policjanci otrzymali wezwanie do miejscowości Gromada w powiecie biłgorajskim, gdzie w okolicy stacji benzynowej zgłaszający zauważył nietrzeźwego kierowcę Forda.

Lubartów: Motocykliści rozpoczynają sezon i pomagają

W najbliższą sobotę w Lubartowie będzie słychać przyjemny ryk silników i czuć zapach spalin. Ulicami miasta przejadą setki jednośladów. Przed nami 15. Kapucyński Piknik Motocyklowy połączony ze zbiórką charytatywną.

Jak trzeba to i życie uratują. Świdniccy strażnicy miejscy i ich nietypowe interwencje

W czwartek na terenie galerii handlowej w Świdniku pojawił się nietypowy gość. Potrzebna była interwencja straży pożarnej, miejskiej, a także weterynarza. Drugie wezwanie dotyczyło kota, który utknął na drzewie.