17:11

Motor Lublin - Błękitni Stargard 2:2 (zapis relacji na żywo)

5 0 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Motor znowu musiał gonić rywali i tym razem dogonił. W sobotnim meczu podopieczni Mirosława Hajdy zremisowali z Błękitnymi Stargard 2:2.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+4' Koniec meczu. Motor w ostatniej chwili uratował punkt.

90+3 2:2! Swędrowski z rzutu wolnego po ziemi zaskakuje Rzepeckiego!

90+2' Cichocki w pole karne, a tam faul i będzie rzut wolny dla gospodarzy tuż zza pola karnego. Ostatnia szansa na wyrównanie?

90' Sędzia dolicza cztery minuty!

90' Za mocne podanie Moskwika w pole karne. A czas ucieka.

89' Grodzicki do Świderskiego, ale wybijają goście.

86' Rożny dla Motoru. Groźnie, ale znowu nic z tego.

85' Dwie zmiany w ekipie gości.

84' To powinno być 1:3! Fatalnie zachował się jednak zawdnik Błękitnych, który w sytuacji sam na sam zwolnił akcję i dał sie dogonić rywalowi. A na koniec został zablokowany.

83' Strzela Świderski po ziemi, dobrze broni Rzepecki.

82' Jeden z nielicznych błędów Rzepeckiego, który gubi piłkę przy dośrodkowaniu. Szybko jednak naprawia swoją pomyłkę.

80' Dobra akcja prawym skrzydłem gości, ale ostatecznie Błękitni nie zarobili nawet kornera.

79' Rzepecki wyłapuje kolejne dośrodkowanie ze skrzydła. Bramkarz jest na pewno mocnym punktem swojej drużyny.

76' Polkowski schodzi wchodzi Klimek.

75' Dawno nie było akcji gości, teraz w końcu przedarli się w okolice pola karnego, ale sędzia sygnalizuje spalonego.

74' M. Król zmienia Kumocha.

73' O mały włos od samobója! Ale znowu czujny Rzepecki.

72' I znowu dobrze atakuje Motor, ale bramkarz Błękitnych szybszy od Świderskiego.

71' Świetna akcja Motoru i to powinno być 2:2! Kunca w sytuacji sam na sam z bliska trafia jednak w bramkarza. Szkoda tej sytuacji.

69' Nieudane dośrodkowanie Michoty.

67' Motor ciągle w natarciu. Co chwilę w polu karnym gości robi się gorąco. Brakuje jednak konkretów.

65' Kartka dla Ryka.

65' A na trybunach hasło "na nich".

64' W ostatnich minutach sporo fauli i przepychanek.

59' Dwie zmiany w Motorze. Wchodzą: R. Król i Kunca, a schodzą: Ceglarz i Duda.

58'1:2! Swędrowski! Akcja gospodarzy prawym skrzydłem w końcu przynosi powodzenie. Do piłki w polu karnym dopada Swęrowski i uderza z powietrza do siatki.

57' Za mocne podanie w pole karne Błękitnych, piłkę łapie Rzepecki.

56' Tylko boczna siatka po strzale Jagodzińskiego, dobra akcja rezerwowego młodzieżowca Motoru.

55' Znowu nieudany atak ekipy z Lublina. Błękitni szybko oddają piłkę, ale na razie zupełnie nic z tego nie wynika.

54' Strata gospodarzy na swojej połowie, Błękitni wywalczyli aut.

52' Dobra akcja Motoru prawym skrzydłem, ale zabrakło ostatniego podania.

51' Świderski fauluje w ataku.

49' Dośrodkowanie z lewego skrzydła ląduje w rękawicach Rzepeckiego.

46' Motor od razu rusza do ataku, ale akcja gospodarzy przerwana z powodu pozycji spalonej.

46' Zaczął Motor.

Piłkarze obu ekip już na boisku, zaraz zaczynamy drugą odsłonę. Będą dwie zmiany w Motorze. Wejdą: Moskwik i Jagodziński. A zeszli Bogacz i Wójcik.

-------------------------------------------

45' A mecz na Arenie Lublin ogląda 3670 kibiców.

45' Koniec pierwszej połowy. Podobnie, jak przed tygodniem w Elblągu nie była to dobra połowa w wykonaniu piłkarzy trenera Hajdy. Sporo nieudanych podań, nieporozumień w defensywie. A rywale świetnie to wykorzystali i zasłużenie prowadzą na Arenie Lublin 2:0.

45' Rzepecki próbował ukraść kilka dodatkowych sekund, ale przesadził. Dopadł do niego Świderski i zablokował wykop bramkarza. Szczęśliwie dla gości golkiper dopadł pierwszy do piłki.

41' 0:2! Ładny gol Oskara Ryka! Kolejna kontra Błękitnych kończy się drugą bramką. Przyjezdni wychodzili z akcją dwóch na trzech rywali, a potem dwóch na czterech. Mimo to dwa razy "przebitkę" w środku wygrał Polkowski. Piłka trafiła ostatecznie na lewe skrzydło do Ryka, a ten pięknie zakręcił piłkę do rogu. Futbolówka odbiła się od słupka i wylądowala w siatce!

40' Mocne uderzenie Błękitnych z dystansu, ale obok bramki.

39' Duda jako ostatni zawodnik przed bramką o mały włos nie dał sobie odebrać piłki.

37' Kolejny stały fragment gry rozegrany na krótko kończy się kontrą rywali i faulem Ceglarza, który ogląda kartkę.

36' Rożny dla Motoru, ale na trybunach tylko jęk zawodu, bo żaden z gospodarzy nie przejął piłki. Ale będzie centra z drugiej strony boiska.

35' Mnożą się niedokładne podania w drużynie Motoru.

33' Szarżuje Wójcik, ale ma obok siebie trzech obrońców. Mimo to wpada w pole karne i próbuje strzelać, ale... kiksuje i piłka ledwo toczy się w kierunku bramki Błękitnych, szkoda.

33' I znowu Świderski. Tym razem uderza głową wysoko nad bramką.

32' Znowu dobra akcja Świderskiego, który pracuje w tym meczu za dwóch. Tym razem wygrał pojedynek bark w bark, pociągnął z piłką kilka metrów i próbował strzelać po ziemi, ale został zablokowany.

31' Dobra okazja Świderskiego. Napastnik Motoru świetna oszukał jednego z rywali na "zamach", a następnie huknął na bramkę. Niestety, w sam środek i Rzepecki mimo problemów łapie piłkę.

30' A po chwili fatalnie wyprowadzona piłka z linii obrony wprost pod nogi rywali. Na szczęście bez konsekwencji.

29' Brzydki faul na Wójciku, ale kartki nie ma.

28' Kolejna dobra akcja gości. Madejski ostatecznie wybija piłkę na rzut rożny.

26' Michota goni piłkę, ale bez powodzenia. Kolejny nieudany atak piłkarzy Mirosława Hajdy.

25' Wójcik wywalczył rzut rożny, ale Motor gra na krótko i traci piłkę. Mogło być groźnie jednak kontra gości przerwana.

23' Dobrze o piłkę powalczył Ceglarz, ale lublinianie zarobili tylko aut.

21' Rywale pokazali, że też potrafią grać na jeden-dwa kontakty. Przedostali się pod pole karne Motoru, ale zabrakło lepszego, ostatniego podania. Przejmują gospodarze, dobrze z piłką wychodzi Swędrowski, ale ostatecznie zamiast do przody, zagrywa do tyłu.

20' Ładna akcja Motoru. Piłka chodziła od nogi do nogi, ale dośodkowanie z lewego skrzydła "przeciągnięte" i zaczynają goście.

16' 0:1! Fatalne zachowanie defensywy Motoru. Dwóch obrońców i jeden zawodnik gości, który wykorzystał niezdecydowanie rywali. Sytuację próbował ratować Rafał Grodzicki, ale ostatecznie faulował i obejrzał żółty kartonik. A z 11 metrów nie pomylił się Dawid Polkowski.

15' Karny dla Błękitnych!

13' Odpowiedź Motoru. Świderski zauważył, że bramkarz przyjezdnych jest za bardzo wysunięty i próbował go zaskoczyć, ale Rzepecki odbija piłkę do boku.

12' Dobrze akcję Błękitnych rozprowadził Cywiński. Zagranie z prawego skrzydła wzdłuż bramki łapie jednak Madejski. Niezła akcja gości.

10' Koszykarskie wznowienie gry przez bramkarza przyjezdnych. Rzepecki łapie piłkę i szybko podaje za plecami do swojego obrońcy.

9' Groźnie pod bramką Motoru. Madejski próbował wybić piłkę, ale trafił w Cywińskiego. Na szczęście skończyło się tylko na strachu gospodarzy.

8' Ceglarz do Michoty przy linii końcowej, ale dobrze zastawiał piłkę obrońca gości i zaczną Błękitni.

7' Strzał zza pola karnego gospodarzy, ale tylko do statystyk, bo zbyt lekki i prosto do "koszyczka" bramkarza.

6' Zagranie po ziemi przed pole karne, ale Błękitni nie dają się zaskoczyć.

5' A teraz będzie rożny dla Motoru.

5' Na razie spokojny początek obu ekip.

1' Gramy!

----------------------------

Przypomnijmy, że obie drużyny mają obecnie po trzy punkty. Motor liczy na pierwsze zwycięstwo u siebie. Domowa inauguracja nie wypadła najlepiej. Mimo dobrej gry podopieczni Mirosława Hajdy przegrali ze Zniczem Pruszków 1:2.

-----------------------------

Motor Lublin - Błękitni Stargard 2:2 (0:2)

Bramki: Swędrowski (58, 90+3) - Polkowski (16-z karnego), Ryk (41).

Motor: Madejski – Michota, Cichocki, Grodzicki, Bogacz (46 Jagodziński), Ceglarz (59 Kunca), Swędrowski, Duda (59 R. Król), Kumoch (74 M. Król), Wójcik (46 Moskwik), Świderski.

Błękitni: Rzepecki - Cywiński, Krawczun, Polkowski (76 Klimek), Ryk (69 Rajch), Sitkowski, Theus, Starzycki (85 Bednarski), Bochniak (85 Kaczmarek), Kujawa, Ostrowski.

Żółte kartki: Grodzicki, Ceglarz, Cichocki - Polkowski, Ryk.

Sędziuje: Robert Marciniak (Kraków).

Widzów: 3670.

Kajko i Kokosz. Szkoła latania
KOMIKS

Kajko i Kokosz. Szkoła latania: specjalne wydanie na urodziny

W lipcu przypada 90. rocznica urodzin Janusza Christy; jednego z najważniejszych autorów w historii polskiego komiksu, twórcy „Kajka i Kokosza”. Z tej okazji na 17 lipca wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę wyjątkowego albumu Kajko i Kokosz. Szkoła latania – Wydanie urodzinowe.

Radna składa wniosek o przywrócenie budżetu obywatelskiego

Nowa władza odda pieniądze w ręce mieszkańców

Poprzednia władza Radzynia Podlaskiego zawiesiła, a nowa chce przywrócić budżet obywatelski. Pieniądze w ręce mieszkańców mają trafić w 2025 roku.

Wiktorio, gdzie jesteś? 17-latka zniknęła

Zaginęła 17-letnia Wiktoria ze Świdnika. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Lubartowscy policjanci mają nowego szefa. Przyszedł do nich z Łęcznej

Lubartowska policja ma nowego komendanta. Został nim młodszy inspektor Sławomir Cielniak. Do Lubartowa przechodzi z Łęcznej.

Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski na Euro 2024

Polski Związek Piłki Nożnej znów zaskoczył kibiców. Pierwotnie selekcjoner naszej kadry Michał Probierz szeroką kadrę na Euro 2024 miał ogłosić w środę wieczorem. Ostatecznie stało się nieco inaczej i lista nazwisk została opublikowana tego samego dnia, ale jeszcze przed południem

W Lublinie trwają obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa
WIDEO

Weterani świętują. Grochówka i czołgi na placu Zamkowym

Weterani są jak rodzina. Wielu z nich, mimo ogromnego stresu związanego z misją, chce ponownie wyjechać. Dziś w Lublinie trwają uroczyste obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Uroczystościom towarzyszy wystawa sprzętu wojskowego. Będzie grochówka, występy oraz szereg atrakcji, m.in. stoisko Agencji Mienia Wojskowego, gdzie można się zaopatrzyć w wojskowe gadżety.

Trzeba chodzić naokoło. Mostek zamknięty na dłużej

Zaczęło się od jednej starej deski, a skończy najpewniej gruntownym remontem całego mostku. Mieszkańcy zamojskiego osiedla Promyk muszą nadkładać drogi, aby przejść na drugą stronę Łabuńki.

Prace na wysokości. Tajemnice alpinizmu przemysłowego

Alpinizm przemysłowy to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, która łączy w sobie elementy wspinaczki z zaawansowanymi technikami pracy na wysokości. Alpinista przemysłowy to specjalista, który realizuje prace wysokościowe w trudnodostępnych miejscach, takich jak elewacje budynków, dachy, czy wieże telekomunikacyjne.

Jakub Wachowicz (z piłką) to lider Patobasketu

W wielkim finale LNBA spotkają się Matematyka oraz Patobasket

W niedzielę rozegrano rewanżowe spotkania Konferencji A LNBA, czyli największych koszykarskich rozgrywek amatorskich w województwie lubelskim. Zgodnie z przewidywaniami, najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja Patobasketu z Polskim Cukrem Rodmos, która była rewanżem za finałowe zmagania sprzed roku.

Szczeniaki w worku porzucone na pewną śmierć

Dobrze, że worek się rozwiązał i szczeniaki mogły się z niego wydostać – przed weekendem na terenie gminy Siemień znaleziono sześć porzuconych szczeniaków. Dla maluchów historia kończy się happy endem, dla właściciela już niekoniecznie.

Wizyta w Dubiczach Cerkiewnych

"Bandyckie ataki" na granicy. Premier podjął decyzję

Po ataku z nożem na polskiego żołnierza, premier Donald Tusk zapowiada przywrócenie strefy buforowej na wschodniej granicy. - Chciałbym, aby wszyscy przejrzeli wreszcie na oczy, o jaką stawkę idzie- mówił w Dubiczach Cerkiewnych (woj. podlaskie) szef rządu.

Zbyt wysoki kortyzol i jego objawy. Wpływ na organizm i konsekwencje dla zdrowia

Kortyzol jest hormonem, który warunkuje prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów i układów. Wzrost jego poziomu może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne – m.in. zaburzenia miesiączkowania, nadciśnienie tętnicze, osłabienie odporności, zwiększone stężenie glukozy. Dowiedz się, kiedy wykonać badanie kortyzolu, jakie są normy i co oznacza za wysoki wynik.

Byle do wakacji. Wcześniej ratowników nie będzie

Zamknąć się go nie da, bo to miejsce publiczne i po prostu ogólnodostępne. Ale formalnie sezon na kąpielisku nad zalewem w Zamościu ruszy dopiero ostatniego dnia roku szkolnego. Jeśli więc teraz ktoś, korzystając z pięknej pogody wchodzi do wody, robi to na własne ryzyko.

Edyta Majdzińska postanowiła nieco przebudować swój sztab

Rewolucja w sztabie szkoleniowym MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin dokonał zmian w sztabie szkoleniowym. Do drużyny wraca m.in. Wojciech Pogorzelec.

W weekend koziołek z nieznanych przyczyn został wyrwany z chodnika. We wtorek powrócił już na swoje miejsce.