18:19

Motor Lublin - Hutnik Kraków 3:0 (zapis relacji na żywo)

11 0 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Pewna wygrana Motoru! Drużyna Mirosława Hajdy pokonała na Arenie Lublin innego z beniaminków - Hutnika Kraków 3:0. Dzięki temu żółto-biało-niebiescy wskoczyli na 10 miejsce w tabeli II ligi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+3 Świątek wysoko nad bramką i koniec meczu. Motor wygrywa 3:0. Żółto-biało-niebiescy zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Kluczowy był pierwszy gol Tomasza Swędrowskiego. Później gospodarze oddali pole gry rywalom i czekali na okazję do zamknięcia meczu. Te nadarzyły się w końcówce, a wykorzystał je Daniel Świderski.

90+1' Powinno być 3:1. Świątek kiwnął Wawszczyka, zagrał wzdłuż bramki, a Ozimek miał sporo miejsca, żeby wpakować piłkę do siatki. Zamiast tego huknął nad bramką.

90' Zagramy 3 minuty dłużej.

88' Cichocki zmienia Rafała Króla.

87' Dwa rzuty rożne Hutnika.

85' 3:0! Najpierw dobra długa piłka Swędrowskiego do Rafała Króla, który świetnie "skleił" piłkę i oddał ją do Marcina Michoty. Ten uderzył na bramkę, ale Smug zdołał odbić to uderzenie. W odpowiednim miejscu był Świderski i popisał się z bliska skuteczną dobitką.

83' Świderski faulowany przez Zająca i kartka dla gracza ekipy z Krakowa.

80' 2:0 i chyba po meczu! Michał Król utrzymał się przy piłce w narożniku, Duda zagrał dobrze do Raka, który posłał piłkę w pole karne do Świderskiego, przez chwilę miał ją Rafał Król, ale futbolówka wróciła do "Świdra", który huknął z bliska do siatki!

78' Swędrowski świetnie górą do Raka, ale zamiast na bramkę młodzieżowiec "wygonił" się do boku.

77' Sobala zmienia Drąga. Wolny dla gości, ale piłka dla Motoru.

76' Swędrowski bardzo mocno i za wysoko.

75' Stawarczyk najpierw próbował zastawić piłkę, żeby ta wyszła za linię, ale Michota "wyłuskał" rywalowi piłkę i był faulowany. A obrońca Hutnika obejrzał kartkę.

74' Seria strzałów rywali blokowana przez Motor.

72' Michota za Ceglarza.

71' Centra Swędrowskiego, ale dobrze piąstkuje Smug. Abdallah Hafez zatrzymany w kontrze.

70' Drąg wybija na rzut rożny.

70' Abdallah Hafez zmienia Lincę.

69' Król dobrze do Ceglarza na skrzydło, ten zagrywa wzdłuż bramki, ale wybija obrońca.

66' Ozimek kiwa przed polem karnym, wpada w szesnastkę, ale zatrzymany przez Swędrowskiego.

65' Złe podanie Raka w pole karne.

64' Reczulski z dystansu, ale niecelnie.

63' Dwie zmiany w Motorze: Rak za Kumocha i Duda za Wójcika.

62' Kolejna udana akcja gości, ale strzał prosto do "koszyczka" Madejskiego.

60' Bardzo dobra akcja Hutnika. Drąg do Świątka, ale ten źle przyjmuje piłkę w polu karnym i blokuje go Wawszczyk! Szczęście po stronie gospodarzy.

58' Znowu groźnie pod bramką Motoru jednak bez strzału na bramkę Madejskiego.

57' Groźnie! Kieliś wpada w pole karne i wykłada piłkę do Lincy, ale zawodnik Hutnika zablokowany.

56' Najpierw zablokowany Swędrowski, a po chwili Wójcik. Kontra Hutnika szybko przerwana przez Moskwika.

55' Rafał Król wskoczył rywalowi na plecy i sam ucierpiał. "Królik" już podniósł się jednak z murawy i może grać dalej.

53' Znowu dośrodkowanie Reczulskiego, ale zacznie Motor.

52' Ozimek w pojedynku z Wawszczykiem pada na murawę i "zarobił" rzut wolny, a obrońca Motoru obejrzał kartkę.

50' Dobra akcja Ceglarza, ładnie zagrał się z piłką i pognał na bramkę, ale na koniec zwolnił akcję.

49' Hutnik musi odważniej zaatakowac, ale Drąg zablokowany przed polem karnym.

47' 1:0! Swędrowski! Piłkę znowu utrzymał pod bramką Hutnika Świderski, zabrał mu ją Swędrowski, wpadł w pole karne i chciał strzelić po długim rogu, ale próbujący zablokować to uderzenie Zając odbił pechowo futbolówkę i ta wylądowała w siatce.

46' Niepotrzebny faul Swędrowskiego, rzut wolny Reczulskiego, ale Motor wybija.

46' Zaczynamy drugą połowę!

45+1' Sędzia po dodatkowych 20 sekundach kończy pierwszą połowę. Na razie mamy remis 0:0, ale jest to zdecydowanie remis ze wskazaniem na Motor.

45' Świderski przyjął już piłkę w polu karnym, ale długo zbierał się do strzału i ostatecznie został zablokowany przez Zająca, tylko rożny.

45' Grodzicki przepchnął Ozimka, a gdyby nie "Grodek", to rywal znalazłby się sam przed bramkarzem Motoru.

44' Nieudana długa piłka Grodzickiego do przodu, od autu zacznie Hutnik.

43' Kumoch odpycha Lincę. Zawodnik Hutnik dodał trochę od siebie, ale wywalczył rzut wolny.

42' Grodzicki próbował nabić rywala przy chorągiewce, ale piłka jednak odbiła się jeszcze od obrońcy ekipy z Lublina.

41' Dobra próba Kumocha, mija jednego rywala i uderza mocno na bramkę, ale dobrze spisał się bramkarz rywali.

40' Kontra Motoru, Wójcik szybszy od rywali i sytuację ratuje Drąg, który fauluje skrzydłowego gospodarzy. I ogląda żółty kartonik.

39' Nic z tego. A po chwili groźnie pod bramką Motoru, ale tylko rożny.

38' Znowu dobrze tyłem do bramki Świderskiego i napastnik Motoru faulowany. Szansa na dośrodkowanie w pole karne.

35' Swędrowski lekko w pole karne, ale wybijają goście.

34' Świderski zatrzymany przez Stawarczyka w polu karnym, tylko rożny dla gospodarzy.

32' Słupek ratuje Hutnika! Dwie centry Swędrowskiego, druga kończy się strzałem Kumocha, ale zamiast do siatki pomocnik Motoru trafił w słupek.

31' Dobre przyjęcie Michała Króla, ale Reczulski "dziubnął" piłkę na rzut rożny.

30' Gorąco w polu karnym Hutnika! Gospodarze kilka razy jednak zablokowani przez rywali i bramki nie ma. Najpierw dośrodkował z prawej strony Michał Król. Strzału nie zdołał oddać Rafał Król, ale odegrał leżąc już na murawie do Świderskiego, którego zablokował Zając.

28' Ozimek wychodzi z kontrą, ale faulem przerywa ją Kumoch i ogląda żółtą kartkę.

27' Madejski bez problemów łapie dośrodkowanie z prawego skrzydła.

27' Groźnie pod bramką Motoru. Świątek szukał w polu karnym Ozimka, ale zagrał niecelnie. Od kilku minut goście poczynają sobie coraz odważniej.

24' Teraz będzie rzut wolny dla Hutnika, szansa na dośrodkowanie. Kędziora strzela jednak w mur.

22' A tymczasem szansa Hutnika, ale broni Madejski! Błąd obrońcy Motoru, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć z ostrego kąta.

21' Motor cały czas w ataku, ale na razie w większości przypadków Hutnik dobrze ustawiony w defensywie.

18' Kumoch odbiera piłkę Lincy, dostaję ją Świderski, wpada w szesnastkę i strzela z ostrego kąta po krótkim rogu, ale broni Smug.

16' Świątek w pole karne do Ozimka, ale ten fauluje Moskwika.

15' Linca "złamał" akcję z lewego skrzydła do środka i uderzył zza pola karnego. Niezła próba, ale niecelna.

15' Wójcik "przeciągnął" dośodkowanie z prawego skrzydła.

14' Stały fragment gry kończy się niecelnym strzałem Wójcika.

13' Rafał Król dostał piłkę w pole karne, ale musiał gonić piłkę i ostatecznie próbował dogrywać wzdłuż bramki wślizgiem, ale trafił w rywala i tylko rożny.

12' Wójcik znowu na murawie i tym razem Reczulski ogląda "żółtko".

11' Strata Grodzieckiego na środku boiska, ale kontra Hutnika zatrzymana.

10' Linca "poskrobał" Achillesy Wójcika, ale nadal bez kartki.

8' Mocny strzał Swędrowskiego, ale prosto w bramkarza rywali.

6' Pierwszy raz dłużej przy piłce goście.

5' Faul Moskwika, który dostał poważne ostrzeżenie od sędziego.

5' Długa piłka od Grodzickiego do Moskwika i zawodnik Hutnika zagrywa ręką. Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Motor, ale nic z tego nie wynika.

4' Groźnie w polu karnym Hutnika, ale Kędziora wybija piłkę.

3' Co ciekawe, mecz w TVP Sport komentuje Marcin Żewłakow, czyli brat dyrektora sportowego Motoru.

2' Na razie Motor przy piłce, ale teraz łatwo zatrzymany Michał Król.

1' Zaczynamy!

----------------------------

W przypadku zwycięstwa Motor może wskoczyć na 10 miejsce w tabeli II ligi. Goście spróbują opuścić ostatnią lokatę. Przypomnijmy też, że drużyna Leszka Janiczaka przegrała cztery poprzednie spotkania.

Wszyscy doskonale pamiętają, że jedyny mecz obu ekip w poprzednim sezonie zakończył się wygraną Hutnika 1:0.

Trener gospodarzy Mirosław Hajdo trzyma się zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, bo obaj "kartkowicze", czyli Marcin Michota i Sławomir Duda rozpoczną niedzielne spotkanie na ławce rezerwowych.

-------------------------------

Motor Lublin - Hutnik Kraków 3:0 (0:0)

Bramki: Swędrowski (47), Świderski (80, 85).

Motor: Madejski - M. Król, Wawszczyk, Grodzicki, Moskwik, Ceglarz (72 Michota), Swędrowski, Kumoch (63 Rak), R. Król (88 Cichocki), Wójcik (63 Duda), Świderski.

Hutnik: Smug - Jaklik, Stawarczyk, Zając, Reczulski, Drąg (77 Sobala), Kędziora (87 Jodłowski), Świątek, Kieliś, Ozimek, Linca (70 Abdallah Hafez).

Żółte kartki: Kumoch, Wawszczyk - Reczulski, Drąg, Stawarczyk, Zając.

Sędziuje: Leszek Lewandowski (Zabrze).

e-Wydanie

Krystyna Maciąg
Dzień Wschodzi
film

Taniec i medycyna: 45 lat pasji Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Dzisiejszy poranek w naszym studio był wyjątkowo barwny i energiczny. Mieliśmy zaszczyt gościć Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który obchodzi swoje 45-lecie.

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Jeżeli będziemy wybiegać w przyszłość, to rozmyje się to, co jest przed nami

Rozmowa z Mateuszem Stolarskim, trenerem Motoru Lublin

Od jutra utrudnienia w ścisłym centrum miasta. Tędy nie przejedziemy
LUBLIN

Od soboty 25 maja do wtorku 28 maja w Lublinie zamknięty zostanie Plac Zamkowy. Nie będzie tam można ani wjechać ani zaparkować. Utrudnienia dotyczyć będą także innych ulic w okolicy Starego Miasta.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 24-26 maja

W sobotę dowiemy się czy Wisła Grupa Azoty utrzyma się w II lidze. W ostatniej kolejce puławianie zagrają u siebie z Pogonią Siedlce. Z kolei w niedzielę Motor Lublin zagra na Arenie Lublin z Podbeskidziem. Jeżeli wygra, to przynajmniej jeden mecz barażowy rozegra u siebie.

Noc Kultury 2024. Dziś ruszają zapisy na niektóre wydarzenia
1 czerwca 2024, 16:00

Z soboty na niedzielę (1-2 czerwca) w Lublinie będzie rządziła kultura. To jedyna tak noc w roku! Większość wydarzeń jest bezpłatna aczkolwiek na kilkanaście z nich obowiązują wcześniejsze zapisy. Rezerwacja online rozpoczyna się dziś od godziny 11:00.

Ostatni etap. Pożegnalny koncert zespołu KAMP
25 maja 2024, 19:00

KAMP! wyruszył w ostatni etap pożegnalnej trasy Endless Party. W najbliższą sobotę zespół zagra pożegnalny koncert w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt.

Gospodarzem święta był komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor.
Dużo zdjęć

33 świeczki na torcie nadbużańskich pograniczników

Były awanse, odznaczenia i koncert – tak hucznie obchodzono 33. rocznicę powstania Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie. Pogranicznicy z NOSGchronią jeden z nadłużsych odcinków polskiej, a zarazem unijnej granicy.

Kto najlepiej ratuje życie?
Foto/wideo
film

3 dni, 36 zespołów i 6 konkurencji. Zespoły ratownictwa medycznego z całej Polski przyjechały do Lublina.

Liga la. Tak biegają, skaczą i rzucają najlepsi uczniowie w Lublinie
Zdjęcia/Wyniki

Uczennice z SP nr 4 i uczniowie SP nr 2 wygrali drużynową ligę la w Lublinie. Młodzi lekkoatleci z lubelskich szkół rywalizowali w czwartek na stadionie przy al. Piłsudskiego w dziewięciu konkurencjach: biegach na 60 m, 100 m, 300 m i 1000 m, sztafetach 4x100 m, skoku w dal i skoku wzwyż, rzucie oszczepem oraz w pchnięciu kulą.

Kadrowa miotła w Bogdance

Zaczęła się kadrowa karuzela w Bogdance. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Seweryn Szwarowski, Mariusz Wojdanowski i Adam Laskowski stracili dyrektorskie posady. Byli to ludzie z ekipy byłego prezesa Kasjana Wyligały.

Studentka UMCS z nagrodą Grand Press Photo

Za nami ogólnopolska gala Grand Press Photo 2024. Wśród laureatów w kategorii dla młodych znalazła się studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Willa Raabego

Drugie życie willi Raabego. Warszawska firma rysuje projekt wielkiego remontu

To może być zabytkowa perełka Białej Podlaskiej. Powstaje projekt modernizacji dawnej willi Raabego przy ulicy Łomaskiej. Obecnie to siedziba oddziału muzeum. Ale jest w opłakanym stanie.

KPR Padwa Zamość stanie przed szansą sprawienia niespodzianki

Padwa Zamość zagra z Zagłębiem Lubin o Orlen Superligę. Nie mają nic do stracenia

W pierwszym meczu barażu o Orlen Superligę KPR Padwa Zamość zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Początek piątkowego starcia w Zamościu o godzinie 19

Marszałek nagrodził studentów. Wiemy, ile wynosi stypendium
Zdjęcia

Osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce i aktywnie działają w kołach naukowych, wydają publikacje, ale także odnoszą sukcesy artystyczne i sportowe. W czwartek blisko 300 uzdolnionych studentów zamieszkujących lub studiujących w naszym regionie otrzymało stypendia od marszałka województwa lubelskiego.

Jakub Karolak podpisał nowy kontrakt z Polskim Cukrem Startem Lublin

Jakub Karolak zostaje w Lublinie

Polski Cukier Start ogłosił w czwartek, że w klubie zostaje Jakub Karolak. 30-latek podpisał w Lublinie nowy, dwuletni kontrakt.