Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

22 sierpnia 2017 r.
18:17

Ryszard Wieczorek trenerem Wisły Puławy

7 10 A A
(fot. KS WISŁA PUŁAWY)

Działacze Wisły zapowiadali, że nowy trener poprowadzi zespół już podczas środowego meczu z Gwardią Opole (godz. 18). I słowa dotrzymali. We wtorek szkoleniowcem klubu z Puław został Ryszard Wieczorek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek Adam Buczek pożegnał się z zespołem, który prowadził od stycznia. Później trening poprowadzili: Robert Złotnik i Adam Piekutowski. We wtorek w Puławach pojawił się już Wieczorek. Wiele lat temu znany z pracy w ekstraklasowej Odrze Wodzisław Śląski. Później prowadził Koronę Kielce, czy Górnika Zabrze.

Ostatnio 55-latek trenował już kluby z niższych klas rozgrywkowych. Po jednym sezonie: Limanovię, Legionovię oraz Kotwicę Kołobrzeg, której nie uratował przed spadkiem do III ligi. Drużyna pod jego wodzą wywalczyła jedynie 16 punktów w 15 spotkaniach.

– Cieszę się, że doszło do spotkania z władzami Wisły. Byłem mile zaskoczony tym, o co Puławy chcą grać. Jest chęć powrotu do I ligi i patrząc na sytuację, to będzie wyzwanie. Moim zadaniem jest zrobić wszystko, żeby do końca rundy wyciągnąć zespół na jak najwyższą pozycję w tabeli i na wiosnę zaatakować I ligę – powiedział trener Ryszard Wieczorek. – Jestem pełen nadziei. Oglądałem parę meczów, znam też wielu zawodników także. Będę miał duże oczekiwania w stosunku do szatni. Wiem też, jakie wymagania ma zarząd klubu i mam zamiar je spełnić – dodaje nowy opiekun Dumy Powiśla.

Wieczorek zadebiutuje w nowej roli już w środę. Rywalem będzie Gwardia Koszalin. – Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale bez względu na to, kto zasiądzie na ławce w środę musimy się postarać o przełamanie – mówi Piotr Darmochwał. I dodaje, że trudno znaleźć przyczynę słabych występów w ostatnich tygodniach. – Wydawało się, że po wygranej z Legionovią pójdzie już z górki. Niestety, w Rybniku znowu spotkanie nam nie wyszło. Trzeba jednak zapomnieć o tych nieudanych występach i skupić się na najbliższym rywalu. Gwardia także nie wystartowała najlepiej i pewnie myśli podobnie, jak my: że w Puławach będzie szansa na przerwanie złej passy – wyjaśnia zawodnik Wisły.

Z kolegami normalnie trenuje już Piotr Żemło i być może wróci do jedenastki. Nadal wykluczony jest występ Sylwestra Patejuka. Gwardia do tej pory także uzbierała tylko trzy „oczka”. Niespodziewanie na inaugurację ograła na wyjeździe Znicza Pruszków 2:1. Później poniosła jednak trzy porażki z rzędu. Ostatnio uległa u siebie Warcie Poznań aż 0:3. Po czterech kolejkach beniaminek (wygrał walkę o awans z rezerwami Lecha Poznań – red) zajmuje 14 pozycję, „oczko” nad Wisłą.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 11:19
Wydaje mi się ze wieczorek to taka gorsza wersja smudy. Może zadziała w Wiśle? Powodzenia!!!!!! Musi być awans do 1 ligi.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 05:48
Po wynikach pracy oceniajmy Trenerów!!!
Avatar
zen / 22 sierpnia 2017 o 21:42
Mając takich piłkarzy jak Wisła Puławy to dziadek wprowadził buy ich do 1 ligi ale Buczek mieszał często z Brmkarzami jak Herbatke w szklance bez cukru
Avatar
janusz z areny / 22 sierpnia 2017 o 21:39
Gwardia Koszalin b  .dobrze gra do 60 minuty   ma szybkich piłkarzy  póżniej powietrze spada i tak tracili bramki w Łodzi i Poznaniu
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 21:36
Złomańczuk Jan z regionu ma UEFA PRO
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 20:18
A wskażesz ludzi z regionu z licencją UEFA PRO czy tak po prostu będziesz napieprzał na prezesa?
Avatar
janusz z areny / 22 sierpnia 2017 o 19:54
Wieczorek to drugi Smuda ,stary warsztat trenerski ,widać prezesowi jest blizej do Ślazaków niż ludi z regionu
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 19:03
Z jaką Gwardią Opole ? raczej z Gwardią Koszalin.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 18:46
O jakiej Gwardii Opole mówimy?
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 18:25
Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać. Czytając o dokonaniach pana Wieczorka mam mieszane uczucia. Oby się udało. Wisła do boju w walce o 1 ligę!!!!
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 11:19
Wydaje mi się ze wieczorek to taka gorsza wersja smudy. Może zadziała w Wiśle? Powodzenia!!!!!! Musi być awans do 1 ligi.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2017 o 05:48
Po wynikach pracy oceniajmy Trenerów!!!
Avatar
zen / 22 sierpnia 2017 o 21:42
Mając takich piłkarzy jak Wisła Puławy to dziadek wprowadził buy ich do 1 ligi ale Buczek mieszał często z Brmkarzami jak Herbatke w szklance bez cukru
Avatar
janusz z areny / 22 sierpnia 2017 o 21:39
Gwardia Koszalin b  .dobrze gra do 60 minuty   ma szybkich piłkarzy  póżniej powietrze spada i tak tracili bramki w Łodzi i Poznaniu
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 21:36
Złomańczuk Jan z regionu ma UEFA PRO
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 20:18
A wskażesz ludzi z regionu z licencją UEFA PRO czy tak po prostu będziesz napieprzał na prezesa?
Avatar
janusz z areny / 22 sierpnia 2017 o 19:54
Wieczorek to drugi Smuda ,stary warsztat trenerski ,widać prezesowi jest blizej do Ślazaków niż ludi z regionu
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 19:03
Z jaką Gwardią Opole ? raczej z Gwardią Koszalin.
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 18:46
O jakiej Gwardii Opole mówimy?
Avatar
Gość / 22 sierpnia 2017 o 18:25
Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać. Czytając o dokonaniach pana Wieczorka mam mieszane uczucia. Oby się udało. Wisła do boju w walce o 1 ligę!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

NICE. 1 LIGA
33 KOLEJKA

Wyniki:

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:1
Raków Częstochowa - Pogoń Siedlce 1:1
Odra Opole - Olimpia Grudziądz 1:0
GKS Katowice - Górnik Łęczna 1:0
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:2
Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 6:0
Stal Mielec - Podbeskidzie 0:4
Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 0:1
Chojniczanka - Bytovia Bytów 4:0

Tabela:

1. Miedź 34 63 53-27
2. Zagłębie 34 58 46-32
3. Chojnicznka 34 56 48-33
4. GKS Tychy 34 55 41-40
5. GKS Katowice 34 54 44-34