15:51

Znicz Pruszków – Motor Lublin 1:4 (zapis relacji na żywo)

84 0 A A
(fot. Motor Lublin)

Udane rozpoczęcie nowego sezonu przez Motor Lublin. Piłkarze Marka Saganowskiego pokonali w Pruszkowie tamtejszego Znicza 4:1. Bohaterem gości był Michał Fidziukiewicz, który w pierwszym, oficjalnym meczu w nowych barwach ustrzelił hat-tricka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+6' Kartka dla Lewczuka i koniec meczu. Bardzo udana inauguracja w wykonaniu drużyny trenera Saganowskiego.

90+5' Znicz atakował w końcówce w poszukiwaniu drugiego gola, ale wynik ustala Fidzukiewicz, który przy okazji kompletuje hat-tricka, Motor wygra w Pruszkowie 4:1.

90+4' Fidziukiewicz wycofuje piłkę do Kusińskiego, a ten strzela wysoko nad bramką.

90+3' Dudziński odbiera piłkę pod swoim pole karnym. Ważna interwencja.

90' Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 5 minut.

86' A teraz z dystansu huknął Leczuk i rożny dla gospodarzy. Dzieje się w Pruszkowie!

85' 1:3! Jeszcze będzie trochę emocji w Pruszkowie. Gabrych pakuje piłkę do siatki i jest pierwszy gol dla Znicza.

84' Ryczkowski zmienia Raka.

82' Dobra akcja Barnowskiego, który źle dogrywał jednak do kolegów i ostatecznie piłkę przejął Motor.

76' A Rozmus zmienia Moskwika.

75' Groźnie pod bramką Kiełpina, bramkarz Motoru po interwencji nie podnosi się z murawy, a sędzia przerywa grę.

72' I jest pierwsza roszada w ekipie gości. Firlej na boisku, a schodzi Wójcik.

71' Moskwik przerywa akcję gospodarzy i ogląda żółty kartonik.

69' Podwójna zmiana w zespole Znicza, a Motor ciągle tym samym składem.

66' Było groźnie pod bramką Motoru, ale świetnym wślizgiem sytuację uratował Błyszko.

65' Jak to nie wpadło? Powinno być 0:4. Ceglarz świetnie oszukał rywala na prawym skrzydle, a po chwili dograł tuż pod bramkę, ale Fidziukiewicz tym razem nie zdołał wykończyć akcji skutecznym strzałem.

60' Piłka w bramce Motoru, ale sędzia uznał, że Wawszczyk chwilę wcześniej był faulowany. Wynik nadal 0:3.

55' Odpowiedź Znicza po centrze z rzutu wolnego, ale tylko rożny.

53' Fidziukiewicz bez problemu strzela na 0:3. Po zawodach?

53' Karny dla Motoru! Vitinho zagrywa do nadbiegającego Dudzińskiego, ten wpada w pole karne i kiedy szykował się do strzału, to był faulowany.

52' Tym razem akcja lewym skrzydłem ekipy z Pruszkowa, wrzutka i strzał głową Tabary jednak zbyt lekki, żeby zaskoczyć Kiełpina.

51' Tabara atakuje prawym skrzydłem, ale podwojony zawodnik gospodarzy traci piłkę.

49' Faul w środku pola i kartka dla Kalińca.

46' Zaczęła się druga połowa, od razu dwie zmiany w drużynie Znicza.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Motor zasłużenie prowadzi w Pruszkowie 2:0 i nic nie wskazuje na to, że po przerwie Znicz będzie w stanie się podnieść. Bardzo słaba, pierwsza połowa w wykonaniu gospodarzy.

45' Dobra akcja Motoru, Wójcik "wykiwał" kilku rywali, ale wszystko kończy się kiepskim strzalem gości.

44' Znicz trochę dłużej utrzymał się przy piłce, ale Motor łatwo "skasował" akcję rywali i sam szybko zagroził ich bramce. Piłkę w pole karne dostał Ceglarz, ale po raz kolejny uderzył niecelnie.

40' Czujny Kiełpin uprzedza rywala po prostopadłym podaniu i zażegnuje niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

39' Rożny dla Znicza. Pierwsza wrzutka nieudana, druga w rękach Kiełpina.

38' To powinno być 0:3! Świetną, dwójkową akcję przeprowadzili: Fidziukiewicz i Vitinho. Brazylijczyk na koniec wpadł w pole karne i wycofał futbolówkę do swojego kolegi. Niestety, napastnik Motoru uderzył nad poprzeczką.

37' Dwa kolejne strzały "Cegły". Niestety, oba pozostawiają wiele do życzenia. Pierwszy w plecy rywala, a drugi bardzo, bardzo niecelny.

36' Vitinho z łatwością mija jednego rywala na lewym skrzydle i odgrywa do Ceglarza. Ten strzela jednak bez większych problemów broni golkiper Znicza.

34' Blisko trzeciego gola! Dudziński uderza głową, ale tuż obok. Szkoda, bo chyba byłoby już definitywnie po zawodach.

34' Motor kontroluje sytuację na boisku. Z łatwością rozbija ataki rywali, a sam groźnie atakuje. Teraz kolejny rzut wolny i szansa na dośodkowanie w pole karne.

28' I raz jeszcze groźnie pod bramką gospodarzy! Tym razem strzał obok bramki.

27' Znowu stały fragment dla Motoru, tym razem rzut wolny na wysokości pola karnego.

24' 0:2! Stały fragment kończy się strzałem z dystansu Dudzińskiego, który podwyższa prowadzenie Motoru!

24' Dobra akcja Wawszczyka, który podaje w pole karne do Fidziukiewicza, ale ten powstrzymay w ostatniej chwili. Wawszczyk znowu dopada do piłki i wywalczył rzut rożny.

17' Od kilku minut aktywniejszy Znicz, ale na razie niewiele z tego wynika.

13' Fidziukiewicz do Wójcika, ale ten drugi na spalonym. Szkoda, bo skrzydłowy byłby sam na sam z bramkarzem rywali.

12' Dobra szansa dla Motoru, ale strzał z rzutu wolnego Moskwika w mur.

10' Błyskawiczna odpowiedź Motoru. Vitinho jeden na jeden z obrońcą. Brazylijczyk uderza po krótkim rogu, ale bramkarz Znicza odbija piłkę na rzut rożny.

10' Tym razem rzut wolny dla Znicza i jest pierwszy strzał gospodarzy, ale bardzo lekki i w środek bramki.

8' Rzut rożny dla Znicza, ale dobra interwencja Wawszczyka, a po chwili faul rywali i piłka dla ekipy z Lublina.

3' Świetny początek Motoru! Fidziukiewicz bardzo dobrze rozegrał akcję z Ceglarzem, który z lewego skrzydła podał w szesnastkę, a nowy napastnik Motoru pakuje piłkę do siatki!

1' Gramy!

--------------------------------------

Wielkiego zaskoczenia, jeżeli chodzi o skład Motoru nie ma. Od dawna wydawało się, że sezon między słupkami rozpocznie Seweryn Kiełpin, a nie Sebastian Madejski. I to właśnie ten pierwszy będzie na razie podstawowym bramkarzem ekipy z Lublina.

Na ławce rezerwowych żółto-biało-niebieskich siedzą: Madejski, Rozmus, Cichocki, Kafel, Swędrowski, Sędzikowski, Ryczkowski, Firlej oraz Ropski. Cieszy powrót "Swędra", który w okresie przygotowawczym nie wystąpił w żadnym meczu kontrolnym.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie te drużyny również zmierzyły się w pierwszej kolejce. Wówczas spotkanie było jednak rozgrywane na Arenie Lublin. Niespodziewanie trzy punkty wywalczył Znicz po wygranej 2:1.

-----------------------------------------

Znicz Pruszków – Motor Lublin 1:4 (0:2)

Bramki: Gabrych (85) - Fidziukiewicz (2, 53-z karnego, 90+5), Dudziński (24).

Znicz: Jurczak – Stawikowski (46 Pomorski), Lewczuk, Drobnak (87 Górski), Hrnciar (69 Proczek), Barnowski, Bochenek, Baran, Tabara, Machalski (46 Kaliniec), Kręcichwost (69 Gabrych).

Motor: Kiełpin - Dudziński, Błyszko, Wawszczyk, Moskwik (76 Rozmus), Wójcik (72 Firlej), Kusiński, Rak (84 Ryczkowski), Ceglarz, Vitinho, Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Stawikowski, Kaliniec - Moskwik.

Sędziuje: Łukasz Karski (Słupsk).

e-Wydanie

Co na prezent dla 4-letniej dziewczynki - 3 sprawdzone pomysły

Wybór prezentu dla 4-letniej dziewczynki to poszukiwanie przedmiotu, który zachwyci dziewczynkę oraz jednocześnie zapewni jej w tym ważnym okresie wartości edukacyjne. Na tym etapie dzieci są pełne ciekawości świata, energii i chęci do zabawy, ale także bardzo szybko się uczą. Dlatego warto wybrać prezent dla 4-latki, który nie tylko bawi, ale także wspiera jej rozwój. Idealny prezent powinien pobudzać wyobraźnię, rozwijać umiejętności manualne i zachęcać do odkrywania nowych rzeczy. W tym artykule przedstawiamy 3 popularne propozycje na prezenty dla 4-letniej dziewczynki, które z pewnością przypadną do gustu każdej małej damie.

Ile razy w roku celebrować dzień seksu?
Wideo
film

7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seksu. Lekarze wskazują, że jest to bardzo ważny aspekt budowania więzi oraz sposób na pozostanie w zdrowiu i wparcie w procesie leczenia. Czy dalej się wstydzimy o nim mówić? Jak długo powinien trwać seks i jakie ma pozytywne skutki? O tym rozmawiamy z dr n. med. Szymonem Bakalczukiem, seksuologiem, ginekologiem i prezesem Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.

Nagrodzeni w rankingu Złota Setka 2022
Złota Setka

Zgłoś swoją firmę do rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny Złota Setka 2023

28. edycja rankingu najlepszych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2023 będzie miała swój finał we wrześniu. Dowiemy się wtedy, które firmy skorzystały na 20-leciu Polski w Unii Europejskiej. Przekonamy się też czy ubiegłoroczni liderzy utrzymali dotychczasowe pozycje rankingu.

Czerwona wstęga musiała być. Nowa ulica, rondo, chodniki i autobus
biała podlaska

Odliczanie do otwarcia nowej ulicy trochę trwało, ale w końcu po Armii Krajowej można już oficjalnie jeździć. W piątek w trasę wyruszyła też nowa linia autobusowa „L”.

Policja ostrzega przed rosnąca plagą przestępstw tego typu

Podarował pół miliona... oszustom od bitcoinów

72-letni mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów, którzy oferowali zysk na kryptowalutach. Łupem oszustów padło 500 tys. zł

Potańczyli i zachwycili - za nami Ogólnopolskie Spotkania z Tańcem
ZDJĘCIA

Do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zjechali się tancerze z całej Polski. A to wszystko z powodu Balansu, czyli Ogólnopolskich spotkań z tańcem.

KO podsumowała kampanię do Parlamentu Europejskiego: Wybierzcie przyszłość w Europie!
Zdjęcia

– Trudna, intensywna ale bardzo dobra, merytoryczna kampania – posłanka Marta Wcisło, liderka lubelskiej listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego podsumowała podczas piątkowej konferencji na placu Litewskim ostatnie tygodnie. Kandydaci KO do Brukseli idą po to, żeby walczyć o silną pozycję Polski i Lubelszczyzny, o wzmocnienie kraju i regionu w Unii Europejskiej.

Samochody parkują na poboczach jezdni

Bałagan z parkowaniem przy targowisku. Policyjne patrole pomogą?

Targowisko w Radzyniu Podlaskim gromadzi tłumy klientów, ale mieszkańcy narzekają na bałagan z parkowaniem. Radna Iwona Niebrzegowska-Kuchnia o pomoc zwróciła się do policjantów.

Konfederacja: „Na granicy polskiej powinniśmy używać broni”

W obliczu ostatnich wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej i śmierci polskiego żołnierza Konfederacja domaga się dymisji ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. Politycy tej partii chcą również wydania polskim żołnierzom broni oraz ostrej amunicji.

Adam Skiba
Pogoda na weekend
film

To już weekend! Jaka będzie pogoda?

To będzie weekend w pogodową kratkę. Tradycyjnie przedstawiamy prognozę pogody przygotowaną przez dr. Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku. Prezentuje Adam Skiba.

Pożałuje butów z pytona

Mieszkaniec USA zatrzymany na granicy. Okazało się, że w bagażu ma buty ze skóry chronionego gatunku węża.

W niedzielę odbędą się dwie imprezy. Podczas jednej z nich ruch zostanie całkowicie wstrzymany i komunikacja miejska będzie jeździć objazdami.

Komunikacja miejska znów pojedzie inaczej. Powodem weekendowe imprezy

Szykuje sie kolejny weekend z objazdami komunikacji miejskiej. Powodem są zawody biegowe oraz festyn.

Trwa Wschodni Festiwal Fotografii. Wspaniałe wystawy do obejrzenia na Lubelszczyźnie
NASZ PATRONAT

Trwający do końca czerwca Wschodni Festiwal Fotografii to miesiąc wrażeń dla pasjonatów, którzy swoimi aparatami lubią zatrzymywać czas w miejscu. To nie tylko wystawy fotografów z regionu, ale także seria spotkań z artystami, czy warsztaty fotograficzne, z których można wyciągnąć ogrom wiedzy.

Duchowość i tradycja. Przed nami festiwal „Drzewo życia”
21 czerwca 2024, 18:00

Eseje, debaty, teatr, koncerty, historia, smak, spacery w rytmie słów – to wszystko czeka na nas podczas Festiwalu „Drzewo Życia”, który odbędzie się od 21 do 23 czerwca na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gardzienicach.