16:58

Motor Lublin - Chełmianka 0:0, 3:4 w karnych (zapis relacji na żywo)

8 0 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Chełmianka pokonała w niedzielny wieczór Motor Lublin 4:3 w rzutach karnych. Po 90 minutach było 0:0. W nagrodę biało-zieloni zagrają w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wołos strzela i Chełmianka wygrywa konkurs rzutów karnych 4:3!

Darmochwał w jeden słupek, drugi i nie ma gola (3:3)

Więcaszek wysoko nad bramką (3:3)

Duda strzela (3:3)

Bonin strzela, ale Kiełpin był blisko (2:3)

-------------------------------------------

A na triumfatora tego spotkania czekają już Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski, które w drugim półfinale rozbiły w Hrubieszowie tamtejszą Unię 5:0.

90+5' Wrzutka w pole karne ostatniej szansy, ale nic z tego. Koniec meczu, będą rzuty karne!

90+4' Strata Chełmianki, szybka kontra Motoru przerwana przez Więcaszka. A ten ogląda kartkę.

90+3' Kartka dla trenera Chełmianki Jana Konojackiego, który protestował, że kolejne twarde starcie nie zostało zakwalifikowane przez arbitra jako faul.

90+2' Żółtko dla Ciołka.

90+1' Ciołek pewnie łapie dośrodkowanie.

90' Sędzia dolicza 4 minuty.

90' Jedna z ostatnich akcji w meczu, będzie rożny dla Motoru.

86' Motor naciska, naciska, ale sytuację "szczupakiem" wyjaśnia Kanarek.

84' Najlepsza sytuacja po przerwie! Wójcik między dwoma obrońcami wpada w pole karne, ale górą Ciołek.

81' Więcaszek wchodzi na boisko za Bednarę.

76' Piłka w siatce Chełmianki. Niestety, gol nie został uznany. Ze skrzydła zagrywał Darmochwał, a strzelał Jagodziński.

75' Dużo gorszy mecz po przerwie. Mało składnych akcji, jeszcze mniej groźnych strzałów.

74' Zmiany w obu ekipach. Grądz i Wójcik zmieniają: Skoczylasa oraz Ropskiego. A chwilę wcześniej Skoczylas kopnął po gwizdku piłkę do bramki Motoru i obejrzał za to "żółtko".

73' Bonin kiwa na swojej połowie. I udany drybling doświadczonego zawodnika, ale akcja Chełmianki szybko przerwana.

70' Kolejny atak Chełmianki zakończony niepowodzeniem.

68' Bednara ukarany kartonikiem.

66' Piłka w siatce gości, ale arbiter wcześniej przerwał grę.

65' Znowu szansa Ropskiego, ale nic z tego, górą bramkarz Chełmianki.

64' Strzał Michała Króla zablokowany, będzie rożny. Po chwili niecelna główka.

62' Teraz uderzenie Bonina, ale niecelne.

60' Jagodziński zmienia Ceglarza.

60' Niezła akcja Chełmianki, kończy się strzałem Brzyskiego.

59' Kartka dla Wawryszczuka.

58' Pierwsza zmiana w Motorze. Na boisku melduje się Piotr Darmochwał, a zmienia Kamila Kumocha.

56' Swędrowski na skrzydle. Nabiera jednego rywala na "zamach", a po chwili uderza na bramkę, ale jego uderzenie zablokowane.

55' Przerwa w grze, na boisku po faulu Kuncy cały czas leży Wołos.

54' Kartka dla Kuncy.

52' Nowak wykonuje rzut wolny, ale wykonuje fatalnie. Zero zagrożenia, piłka wysoko nad poprzeczką.

51' Kunca wrzuca ze skrzydła, ale wybijają obrońcy Chełmianki.

49' Znowu pretensje gości do sędziego. Chełmianka domagała się rzutu wolnego, ale arbiter nakazał grać dalej.

49' Na razie po przerwie więcej fauli niż groźnych akcji.

46' Zaczęła Chełmianka.

Piłkarze już na boisku, zaraz startujemy z drugą połową.

45+1' Koniec pierwszej połowy. Na razie na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 0:0.

45' Cichocki traci piłkę, ale naprawia swój błąd i wybija na rzut rożny. A dośrodkowanie za słabe i z akcją wychodzi Motor.

43' Dobra akcja na skrzydle, Kotowicz przerywa ją faulem i ogląda żółtą kartkę. Stały fragment gry nie przynosi zmiany wyniku.

42' Będzie rzut rożny dla Motoru.

38' Podanie w pole karne do Ropskiego, ale napastnik Motoru przepchany w szesnastce Chełmianki przez obrońców.

36' Bardzo dobra akcja Chełmianki, znowu sytuację ratuje Kiełpin po dośrodkowaniu ze skrzydła.

35' Po wznowieniu gry piłka głównie w środku pola.

32' Chwila przerwy na uzupełnienie płynów.

29' Centra w pole karne Motoru, ale faulowany Grodzicki i to lublinianie zaczną za chwilę grę.

27' Goście wychodzili z kontrą czterech na czterech, ale biało-zieloni zamiast zaatakować woleli wycofać piłkę do linii obrony.

27' A po nim gospodarze reklamują zagranie ręką jednego z rywali. Sędzia nakazuje jednak grać dalej.

26' Motor ładnie wymienia podania, ale kiedy przyszło zagrać w pole karne we wszystko wmieszał się obrońca Chełmianki i wybił piłkę na rzut rożny.

24' Znowu atakuje Motor, ale bez efektu bramkowego.

24' Dośrodkowanie Króla z prawej strony psuje Ropski, który skiksował w polu karnym przyjezdnych. Szkoda, to była wymarzona sytuacja.

23' Po dobrym początku Motoru teraz wyraźnie lepszy fragment Chełmianki.

20' Dobra dwójkowa akcja: Myśliwiecki-Skoczylas, ale ciut za mocne podanie i Kiełpin znowu szybszy od rywali.

18' Po chwili Brzyski z rożnego, a Bonin uderza głową, ale znowu dobra interwencja Kiełpina. Będzie kolejny korner.

17' Bardzo dobry strzał "Brzytwy", ale dobrze broni Kiełpin i wybija piłkę na rzut rożny.

16' Brzyski szykuje się do wykonania rzutu wolnego, będzie groźnie.

14' Brzyski szarżuje lewym skrzydłem, ale zatrzymany faulem. Dośrodkowanie w pole karne za mocne i piłka w rękach Kiełpina.

13' Znowu ładnie wymieniali podania przyjezdni. Na koniec źle przyjął Kożuchowski i akcja skończyła się na wysokości pola karnego Motoru.

10' Udana akcja gości. Myśliwiecki do Kożuchowskiego na skrzydło, ale ten wrzuca prosto w ręce Kiełpina.

9' Pierwszy raz Chełmianka gości w okolicach pola karnego, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

8' Piłka nie przeszła już przez pierwszego obrońcę. Po chwili druga wrzutka, ale za głęboko i łapie Ciołek.

7' Będzie korner dla Motoru.

6' Kiepskie wznowienie gry przez gości i ponownie piłka dla ekipy z Lublina.

5' Znowu ładnie chodziła piłka od nogi do nogi, ale arbiter przerywa akcję Motoru i pokazuje spalonego.

5' Motor na razie przy piłce, a goście mają problem, żeby wymienić kilka podań. Agresywna drużyna gospodarzy szybko doskakuje do rywali.

3' Faul w ataku Ropskiego.

2' Zaskakujący strzał z pierwszej piłki, z powietrza Swędrowskiego. Bardzo efektownie to wyglądało, ale jednak piłka minęła bramkę Chełmianki. To byłaby piękna bramka!

1' Zaczęli!

---------------------------------------

Obie drużyny już są na boisku.

Czekamy na zawodników, za kilka minut zaczynamy spotkanie!

Nie ma co ukrywać, że szykuje nam się bardzo ciekawe spotkanie. Motor nie jest jeszcze w najwyższej formie, bo do ligi ma ponad miesiąc. Za tydzień o punkty powalczą już za to biało-zieloni.

A dodatkowo w składzie drużyny Jana Konojackiego jest wielu piłkarzy z przeszłością w ekipie z Lublina. W tym gronie są przede wszystkim: Tomasz Brzyski, Grzegorz Bonin, ale i Michał Wołos, czy Paweł Myśliwiecki.

----------------------------------------

Motor Lublin - Chełmianka Chełm 0:0, 3:4 w rzutach karnych

Motor: Kiełpin - Król, Cichocki, Grodzicki, Nowak, Duda, Kumoch (58 Darmochwał), Kunca, Swędrowski, Ceglarz (60 Jagodziński), Ropski (74 Wójcik).

Chełmianka: Ciołek - Kożuchowski, Wołos, Kanarek, Brzyski, Kotowicz, Bednara (81 Więcaszek), Wawryszczuk, Skoczylas (74 Grądz), Bonin, Myśliwiecki.

Żółte kartki: Kunca - Kotowicz, Wawryszczuk, Bednara, Skoczylas, Ciołek, Więcaszek.

Sędziuje: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

e-Wydanie

W prezencie dla rodziców. Koncert dla mamy i taty w ZDK
26 maja 2024, 17:00

Zamojski Dom Kultury zachęca dzieci, te duże i małe do zrobienia niespodzianki rodzicom i zabrania ich na „Koncert dla Mamy i Taty”.

Pałac Potockich

Pałac po wielkim remoncie. Specjalna komisja ma się zająć promocją

Remont pałacu Potockich pochłonął miliony złotych. Teraz przyszedł czas na wykorzystanie jego potencjału. Strategię ma opracować specjalna komisja.

Ostrzeżenie IMiGW. Znowu będzie burzowo

Dziś znowu może być niebezpiecznie w pogodzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego.

Stara Brama Lwowska jest jednym z cenniejszych zabytków miasta. Powstała w końcówce XVI wieku

Znowu szykuje się remont. Stara Brama Lwowska ma być jak nowa

Były już dwa etapy renowacji. Teraz czas na trzeci. Miasto ogłosiło przetarg na kolejny remont Starej Bramy Lwowskiej. To jeden z najcenniejszych zabytków Zamościa.

Dominik Kubera z awansem do Grand Prix Challenge

Dominik Kubera zajął trzecie miejsce podczas zawodów w Abensbergu, gdzie rozegrano I rundę kwalifikacyjną Grand Prix Challenge. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin zapisał na swoim koncie 13 punktów.

Rodzinne dbanie o zdrowie. NFZ zaprasza na bezpłatne badania

Konsultacja listy leków, nauka samobadania piersi i profilaktyka chorób układu krążenia. Narodowy Fundusz Zdrowia oferuje darmowe badania i konsultacje.

Powrót mistrzów absurdu. Kury w Zgrzycie
23 maja 2024, 19:00

Po niespodziewanej reaktywacji, Kury nie zamierzają osiąść na grzędzie. Chcą w dalszym ciągu znosić złote jaja ironii. Nabrali rozpędu i nie poprzestają na pojedynczych koncertach. W najbliższy czwartek zagrają w lubelskim Zgrzycie materiał z kultowej płyty „P.O.L.O.V.I.R.U.S.”.

Innowacje i wyzwania dla edukacji przyszłości

Krytyczne myślenie, dociekliwość i refleksyjność. Akademia WSEI zaprasza na konferencję o innowacjach i zmianach, jakie powinny zajść w systemie edukacji.

Polski Cukier AZS UMCS ma nową rozgrywającą. Szybki powrót do Lublina
film

Tej zawodniczki nikomu w Lublinie specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jako pierwsza, do zespołu Polskiego Cukru AZS UMCS, w poniedziałek dołączyła Aleksandra Stanaćev, która zdobywała przecież z akademiczkami mistrzostwo i wicemistrzostwo.

Słoweńscy pionierzy industrialu wystąpią w Radiu Lublin
28 maja 2024, 20:00

Na tą wiadomość czekaliśmy bardzo długo. 28 maja w lubelskim Studiu im. Budki Suflera wystąpią słoweńscy ekscentrycy, pionierzy industrialu – grupa Laibach. Formacja uciekająca jakimkolwiek próbom zaszufladkowania ich twórczości, a przy tym kontrowersyjna, nieokiełznana, nietuzinkowa. Ich koncerty to crème de la crème. Muzycznie? To po prostu destylat industrialu.

Studenci pamiętają o więźniach politycznych

Grupa studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Białorusi będzie pisać listy do internowanych. To z okazji obchodzonego 21 maja Dnia Solidarności z Więźniami Politycznymi.

Niedługo po odkryciu tragicznej śmierci Weroniki H. jej 35-letni syn został zatrzymany

Syn pobił matkę na śmierć. Jest akt oskarżenia

Bił matkę po twarzy, uderzał jakimś tępym narzędziem, gdy się przewróciła, jeszcze ją docisnął, a głową kobiety uderzył o podłogę. 74-letnia Weronika H. nie przeżyła. Jej syn będzie odpowiadał za zabójstwo przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Bogdan Krześniak to były działacz PSL-u, który w ostatniej kadencji reprezentował barwy PiS w radzie powiatu puławskiego. W ostatnich wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał 626 głosów, co zapewniło mu mandat. Tuż przed pierwszą sesją, lekceważąc podpisane umowy, zmienił polityczne barwy

Zabrał władzę puławskiemu PiS-owi. "Zraziłem się do nich"

Głos jednego radnego zdecydował o tym, że władze w powiecie puławskim trafiła w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Radnego, który swój mandat otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy z Bogdanem Krześniakiem, nowym członkiem zarządu, który zmienił polityczne środowisko.