7 września 2019 r.
23:02

Lublinianka – Tomasovia 1:2. Taktyka wypaliła w stu procentach [zdjęcia]

0 1 A A

Mecz drużyn aspirujących do czołowych miejsc w lidze nie zawiódł. Do przerwy Lublinianka prowadziła z Tomasovią 1:0, ale w drugiej połowie goście zdobyli dwie bramki i zabrali do Tomaszowa Lubelskiego wszystkie, trzy punkty.

W pierwszej połowie padła jedna bramka. W 13 minucie Dawid Pikul posłał prostopadle podanie do Adriana Rejmaka, a ten nie zmarnował szansy i pokonał Karola Krawczyka. Druga połowa? Dużo lepiej zaczęli ją niebiesko-biali. Wyszli wysoko na przeciwnika i szybko taka taktyka się opłaciła. Po świetnej akcji, w której piłka chodziła, jak po sznurku w polu karnym dostał ją w końcu Jakub Szuta. I już w 52 minucie wszystko zaczynało się od nowa.

Tomasovia na chwilę zdominowała boiskowe wydarzenia, ale podopieczni Dariusza Bodaka szybko wrócili do gry. Adrian Rapa uderzył w boczną siatkę, a sporo ożywienia do ataku Lublinianki wniósł rezerwowy Krzysztof Rybak. Gospodarze rozbijali defensywę rywali skrzydłami. Brakowało im jednak wykończenia, bo kilka razy w kluczowych momentach brakowało szybszej decyzji o strzale lub lepszego, ostatniego podania.

Najlepszą szansę zmarnował chyba Rejmak. Miejscowi pokazali, że też potrafią ładnie pograć piłką. Ta trafiła na koniec właśnie do zdobywcy pierwszej bramki. 21-latek ładnie odwrócił się z piłką, ale wykończenie akcji pozostawiało wiele do życzenia.

W końcówce znowu dała o sobie znać drużyna Pawła Babiarza. W 88 minucie Jan Giza sprokurował rzut karny, a doskonałej okazji nie zmarnował Damian Szuta. Po chwili powinno być 3:1, ale Giza tym razem „wyciął” przeciwnika równo z trawą w sytuacji jeden na jeden i zasłużenie wyleciał z boiska. W dziesiątkę lublinianie nie byli w stanie odrobić strat.

Efekt? Po dwóch z rzędu zwycięstwach i to bez straty bramki piłkarze trenera Bodaka znowu nie powiększyli swojego konta nawet o „oczko”. A niebiesko-biali przynajmniej do niedzieli będą nowym liderem tabeli. Czy zostaną tam dłużej okaże się w niedzielę wieczorem. Lewart Lubartów gra na wyjeździe z Kłosem Chełm.

ZDANIEM TRENERÓW

Paweł Babiarz (Tomasovia Tomaszów Lubelski)

– Dobrze zrealizowaliśmy nasz plan na to spotkanie. Od początku wystawiliśmy praktycznie wszystkich naszych młodzieżowców. Wyszliśmy na ten mecz bardzo młodym składem. Miałem jednak przygotowane cztery, czy pięć zmian, które miały odbudować grę naszego zespołu. Przez 60 minut mieliśmy wytrzymać korzystnym wynikiem. Chłopcy naprawdę się postarali, bo na początku drugiej połowy doprowadziliśmy do remisu po pięknej akcji. A później wypisz wymaluj wszystko udało się tak, jak nakreśliliśmy to sobie w szatni. Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. Tym bardziej, że Lublinianka to solidny zespół, który na koniec sezonu i tak będzie w ścisłej czołówce. Może nie po rundzie jesiennej, bo rywale trochę już uciekli, ale w czerwcu na pewno będą wysoko. A my? Cieszymy się i już myślimy o tym co będzie za tydzień.

Dariusz Bodak (Lublinianka Lublin)

– Szkoda tego meczu. Zwłaszcza po pierwszej połowie, gdzie byliśmy częściej przy piłce i chyba jako drużyna byliśmy też bardziej konkretni. Mieliśmy swoje sytuacje, a rywalom nie pozwoliliśmy na zbyt wiele. Powinniśmy pokusić się o bramkę na 2:0. Nie wyszło, a po przerwie zostaliśmy głowami za długo w szatni. Szybko straciliśmy gola, a mecz otworzył się w obie strony. Mogliśmy strzelić i my i przeciwnik. Trzeba jednak przyznać, że goście wykorzystali nasz brak organizacji w grze i proste, indywidualne błędy. Remis może byłby bardziej sprawiedliwy, ale i tak by nas nie urządzał. Mieliśmy swoje szanse po przerwie, ale dalej musimy szukać naszej gry. Ciągle trzeba będzie kombinować z ustawieniem. Nie mamy zbyt wielu punktów, dlatego szybko trzeba będzie przełknąć tę porażkę i szybko powiększyć nasz dorobek.

Lublinianka Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:2 (1:0)

Bramki: Rejmak (13) – J. Szuta (52), D. Szuta (88-z karnego).

Lublinianka: Żuber – Dzyr, Giza, Maliszewski, Kośka (82 Kuzioła), Pikul, Wrzesiński, Stępień, Rejmak (75 Kowalczyk), Rasiński (55 Rybak), Rapa (60 Milcz).

Tomasovia: Krawczyk – Pleskacz (81 Krosman), D. Szuta, Chmura, Zozulia, Gęborys (66 Turewicz), Smoła, Żerucha (59 Żurawski), Towbin (59 Łeń), Stożek, J. Szuta (66 Rataj).

Żółte kartki: Żółte kartki: Iwańczuk, Wrzesiński – Chmura, Stożek, Smoła

Czerwona kartka: Jan Giza (Lublinianka, 89 min, za faul).

Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

Przysmak z Chorwacji z bakteriami. Wycofują to mięso ze sklepów

Bakterie listeria monocytogenes, mogące wywoływać chorobę listeriozę wykryto w suszonym mięsie z Chorwacji. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożywaniem tego produktu.

Mali pacjenci wychodzą na balkon. I... biorą urlop od choroby nowotworowej

Podróż nad morze, jezioro czy w góry? Lubelski szpital oficjalnie otworzył taras dla pacjentów zmagających się z nowotworami.

Radni zmienią zdanie? Test dla nowej koalicji w Puławach

Nową większość rządzącą Puławami w tym miesiącu czeka poważny sprawdzian - głosowanie nad wotum zaufania dla prezydenta i absolutorium z wykonania budżetu. Po raz pierwszy od pięciu lat Paweł Maj może je otrzymać w komplecie.

Spotkanie autorskie z raperem Piotrem „Vieniem” Więcławskim
6 czerwca 2024, 18:00

Księgarnia Dosłowna zaprasza na nowy cykl spotkań – „Osobowości”. Gościem pierwszego spotkania będzie Piotr „Vienio” Więcławski, pionier polskiego hip-hopu ale także dziennikarz , reżyser klipów i filmów dokumentalnych, autor książki kucharskiej, a także poeta i aktor.

Co z Eurofolkiem? Sponsorzy się wycofali, budżet się nie domyka
Zamość

Jest 39 tys. zł od miasta, kilka od Linii Hutniczej Szerokotorowej, ale brakuje jeszcze ok.... 200 tys. zł, by domknąć budżet. Czy 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk w Zamościu się odbędzie?

Lublin stolicą stand-upu
7 czerwca 2024, 20:00

Przez jeden dzień ( piątek 7 czerwca) Lublin będzie nieformalną stolicą polskiego stand-upu. W lubelskiej hali Globus odbędzie się Lublin Stand-Up Festival 2024.

Inspektor Robert Michna (z prawej), mł. insp. Tomasz Gil (z lewej) i mł. insp. Olgierd Oleksiak (w głębi)

Komendant i jego zastępcy. Nowy przyszedł z Suchej Beskidzkiej

Inspektor Robert Michna jest od dzisiaj pełniący obowiązki zastępcy mł. insp. Tomasza Gila. Natomiast mł. insp młodszy inspektor Olgierd Oleksiak awansował na pierwszego zastępcę komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

Uwaga koncert! Lech Janerka w Lublinie
8 czerwca 2024, 20:00

Lech Janerka to ostatni prawdziwy buntownik i outsider w polskiej muzyce. Płytę „Gipsowy odlew falsyfikatu” wydał po 18 latach przerwy zgarniając wszystkie możliwe nagrody. Podczas tegorocznej jubileuszowej gali Fryderyków artysta rozbił bank z nagrodami zdobywając 5 statuetek, zostawiając daleko w tyle dużo młodszych i popularniejszych wykonawców. Ikona polskiego rocka alternatywnego wystąpi w Fabryce Kultury Zgrzycie 8 czerwca.

Sąd zdecydował, że na wyrok 38-latek ma czekać za kratkami

Jak wypił, robił się agresywny. Mąż sadysta aresztowany

Był już karany za znęcanie się nad żoną, ale niczego go to nie nauczyło. Po pijanemu 38-latek robił się agresywny, więc po kolejnej interwencji sąd uznał, że trzeba go izolować.

Motor Lublin świętuje awans do PKO BP Ekstraklasy pod Areną Lublin ze swoimi fanami
ZDJĘCIA, FILMY

Po niedzielnym zwycięstwie w Gdyni nad Arką piłkarze Motoru Lublin w dalszym ciągu świętują awans do PKO BP Ekstraklasy

Wypadek wydarzył się dzisiaj przed południem

Zjechał z drogi prosto w drzewo. 77-letni kierowca nie żyje

77-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Jego 78-letnia pasażerka trafiła do szpitala. To bilans tragicznego wypadku, jaki dzisiaj wydarzył się w powiecie radzyńskim.

Dzień Dziecka w skansenie. Trzeba się tylko zgłosić. Atrakcje za darmo
9 czerwca 2024, 14:00

Z tygodniowym poślizgiem, ale też mnóstwem atrakcji, na dodatek zupełnie darmowych. Skansen Aktywny w Nowosiółkach (gm. Telatyn) zaprasza do siebie na imprezę z okazji Dnia Dziecka w niedzielę, 9 czerwca.

Roszady w Ratuszu. Prezydent łączy wydziały, zmienia dyrektorów
Zamość

Pracy nikt nie stracił, ale niektórzy musieli się rozstać ze stanowiskami. Są też tacy, którzy dostali nowe zadania, a niektórzy awansowali. Prezydent Zamościa po tym, jak zrobił porządki w miejskich spółkach, zabrał się za wprowadzanie zmian w urzędzie.

Mobilny gabinet dentystyczny znów w regionie. Pierwszy postój jutro

W pełni wyposażony, mobilny Dentobus zaparkuje w 5 mniejszych miejscowościach w Lubelskiem. Dzieci mogą tam skorzystać z bezpłatnego leczenia.