Piłka nożna

Metalurg Skopje - Ruch Chorzów 0:3, Lech Poznań - Khazar Lankaran 1:0

Dodano: 26 lipca 2012, 21:53

Bartosz Ślusarski i jego koledzy z Lecha Poznań pokonali w czwartek Khazar Lankaran 1:0 (archiwum mm

Lech Poznań pokonał w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy Khazar Lankaran 1:0 i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Dobrze spisał się również Ruch Chorzów. "Niebiescy" łatwo ograli na wyjeździe Metalurg Skopje 3:0 i również wywalczyli promocję do III rundy.

W Poznaniu jedynego gola po kwadransie gry zdobył Aleksander Tonew.

W kolejnych fragmentach przeważali gospodarze, ale nie grzeszyli tego dnia skutecznością. Zwłaszcza Węgier Gergo Lovrencsics, który pojawił się na murawie w 63 minucie.

Do końcowego gwizdka Lech kontrolował jednak sytuacje i zasłużenie wygrał czwartkowe spotkanie.

Efektowniej ze swoim przeciwnikiem rozprawił się Ruch, który ruszył do ataku od pierwszych minut i szybko otworzył wynik zawodów.

Już w 9 minucie po zamieszaniu pod bramką Metalurga do siatki trafił Łukasz Janoszka. Kiedy w 15 minucie Gabor Straka przymierzył do siatki z dystansu byo już pewne, że polska ekipa może szykować się do meczów kolejnej rundy.

Rezultat w drugiej połowie ustalił jeszcze Arkadiusz Piech.

Metalurg Skopje - Ruch Chorzów 0:3 (0:2)

Bramki: Janoszka (9), Straka (15), Piech (62).

Metalurg: Pavlović - Petkovski, Dragović, Kralevski, B. Ljamcevski, Dimoski (46 P. Ljamcevski), Krstev, Stevanović, Ristovski (66 Nestorovski), Memedi (58 Alomerović), Curlinov.

Ruch: Peskovic - Dokic (53 Lewczuk), Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski, Zieńczuk, Malinowski (66 Lisowski), Straka, Janoszka (76 Starzyński), Jankowski, Piech.

Lech Poznań - Khazar Lankaran 1:0 (1:0)

Bramka: Tonew (15).

Lech: Burić - Wołąkiewicz, Kamiński, Arboleda, Henríquez, Możdżeń, Trałka (90 Djurdjević), Murawski, Ślusarski (87 Bereszyński), Tonew, Ubiparip (63 Lovrencsics).

Khazar: Agayev - Eder, Scarlatache, Allahwerdiyew, Todorow (80 Gomes), Sadio (64 Brenes), Alviz, Abısov, Amirguliyew, Pit, Subasic.