Piłka nożna

Ukraina - Polska 1:0. Koniec marzeń o mundialu (wideo)

Autor: red

Artur Boruc spisywał się w Charkowie bez zarzutu, ale czystego konta nie zdołał zachować (DOMINIK SM

Polska przegrała w piątek z Ukrainą 0:1 w swoim przedostatnim meczu eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii. W efekcie, "biało-czerwoni" stracili już szanse awansu na mundial.

Przed przerwą sporo było przede wszystki walki.

"biało-czerwoni" podjęli jednak rękawice i nie przestraszyli się rywali. Było sporo ostrych fauli, a sędzia Jonas Eriksson szybko utemperował gospodarzy dwoma żółtymi kartkami.

Po zmianie stron Polacy bardzo drogo zapłacili za błąd Grzegorza Wojtkowiaka.

W 64 minucie nasz obrońca za wcześnie wyskoczył do piłki i nie zdołał jej odbić. A to pozwoliło, żeby Andrij Jarmolenko znalazł się sam przed Arturem Borucem.

Zawodnik gospodarzy bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Później mieliśmy całkiem niezłe okazje. Przy odrobinie szczęścia gracze Waldemara Fornalika mogli nawet zdobyć dwie bramki.

W 74 minucie Robert Lewandowski po świetnym dośrodkowaniu Adriana Mierzejewskiego przestrzelił z kilku metrów.

120 sekund później po akcji Jakuba Błaszczykowskiego bohaterem Polski mógł zostać Sławomir Peszko. Trafił jednak w boczną siatkę.

Końcówka to już brak pomysłu gości na rozmontowanie defensywy Ukrainy.

Ukraina - Polska 1:0 (0:0)

Bramka: Jarmolenko (64).

Ukraina: Pjatow - Fedecki, Jarosław Rakicki, Chaczeridi, Szewczuk - Jarmołenko (90 Gusev), Stepanenko, Rotań, Edmar, Konoplanka - Zozulya (61 Dević).

Polska: Boruc - Jędrzejczyk, Glik, Szukała, Wojtkowiak - M. Lewandowski (77 Zieliński), Krychowiak - Błaszczykowski, Klich (66 Mierzejewski), Sobota (61 Peszko) - R. Lewandowski.

Żółte kartki: Stepanenko, Edmar, Rakicki - Peszko, Szukała.

Sędziował: Jonas Eriksson (Szwecja)

Piłkarze reprezentacji Polski: Zadecydował jeden błąd

12. KOLEJKA 13-16 października