Piłka nożna

Wisła Kraków - Twente Enschede 2:1, sensacyjny awans "Białej Gwiazdy" (wideo)

Dodano: 14 grudnia 2011, 23:23

Piłkarze Wisły nie sprostali w lidze Polonii Warszawa, ale w środę pokonali Twente Enschede 2:1. Z p

Po ostatniej porażce w rozgrywkach T-Mobile ekstraklasy z Polonią Warszawa niewielu kibiców spodziewało się, że Wisła Kraków zdoła wygrać z Twente Enschede, a co dopiero awansować do 1/16 finału Ligi Europy. Podopieczni Kazimierza Moskala pokonali jednak zespół z Holandii 2:1 i wywalczyli promocję kosztem Fulham.

Gospodarze objęli prowadzenie w 12 minucie po strzale z dystansu Łukasza Garguły, ale swoją cegiełkę do tego gola dołożył bramkarz Twente.

Jeszcze przed przerwą wyrównał Luuk De Jong, który popisał się kapitalnym, uderzeniem z przewrotki.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:1, ale Wisła zaatakowała natychmiast po rozpoczęciu drugiej części zawodów.

I szybko Cwetan Genkow wyprowadził polski zespół na prowadzenie 2:1. Obie drużyny miały swoje okazje w kolejnych fragmentach, ale fatalnie pudłował zwłaszcza Patryk Małecki i kibice nie obejrzeli już żadnej bramki.

Ekipa z Krakowa zrobiła swoje i zainkasowała trzy punkty. Do awansu potrzebny był jednak korzystny wynik meczu Fulham - Odense.

Goście tego spotkania sprawili miłą niespodziankę, bo po trafieniu Djibrila Falla z... 93 minuty Odense zremisowało w Anglii 2:2.

Wisła Kraków - Twente 2:1 (1:1)

Bramki: Garguła (11), Genkow (46) - De Jong (39).

Wisła: Pareiko - Jovanović, Diaz, Bunoza, Nunez, Boguski (61 Małecki), Wilk, Jirsak (90 Brud), Garguła, Melikson (89 Kirm), Genkow.

Twente: Marsman - Cornelisse, Bengtsson, Buysse, Roseler, Janssen, Landzaat, de Jong (77 Gouriye), Bajrami, Janko (65 Berghuis), Chadli (46 John).