Piłka nożna

Wtorek w Lidze Mistrzów: Tottenham - Inter Mediolan 3:1, zobacz bramki (wideo)

Dodano: 2 listopada 2010, 22:41

Triumfator Ligi Mistrzów sprzed roku, Inter Mediolan poległ we wtorek w meczu z Tottenhamem. Drużyna Rafaela Beniteza przegrała w Londynie 1:3.

W poprzednim spotkaniu obu drużyn włoskiej drużynie sporo krwi napsuł Gareth Bale, który w przegranym przez popularne "Koguty” meczu 3:4 zdobył wszystkie gole dla swojej drużyny. Tym razem Walijczyk nie wpisał się na listę strzelców, ale wypracował dwie bramki po pięknych rajdach lewą stroną boiska.

Wynik zawodów na White Hart Lane otworzył za to po akcji Luki Modricia, Rafael Van Der Vaart. Honorowe trafienie dla Interu było dziełem niezawodnego Samulea Eto'o.

W grupie A niespodziankę sprawiło także Twente Enschede. Aktualny mistrz Holandii ograł na wyjeździe Werder Brema 2:0. Gospodarze od 76 minuty musieli jednak radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Thorstena Fringsa.

Goście wykorzystali liczebną przewagę i w ostatnich 10 minutach dwukrotnie pokonywali bramkarza przeciwników.

Bez większych problemów z rywalami uporały się najlepsze drużyny grupy C: Manchester United i Valencia wygrały po 3:0.

Zawiodła nieco Barcelona. Trener Pep Guardiola ostrzegał swoich piłkarzy, że FC Kopenhaga to solidny zespół, który potrafi grać w piłkę. I miał rację, bo mistrz Hiszpanii tylko zremisował w Danii 1:1.

We wtorek na boisku nie pojawił się żaden Polak. Rafał Murawski i Tomasz Kuszczak przesiedzieli spotkania swoich ekip na ławkach rezerwowych.

GRUPA A:
Tottenham – Inter Mediolan 3:1 (Van der Vaart 18, Crouch 61, Pawluczenko 89 – Eto'o 80).

Werder Brema – Twente Enschede 0:2 (Chadli 81, De Jong 84).

1. Tottenham 4 7 12-8
2. Inter 4 7 11-8
3. Twente 4 5 6-7
4. Werder 4 2 3-9

GRUPA B:
Hapoel Tel-Awiw – Schalke 0:0.

Benfica Lizbona – Olympique Lyon 4:3 (Kardec 20, Coentrao 32, 67, Javi García 42 – Gourcuff 75, Gomis 85, Lovren 90).

1. Lyon4 9 9-5
2. Schalke 4 7 5-2
3. Benfica 4 6 6-7
4. Hapoel 4 1 2-8