Azoty Puławy przegrały na wyjeździe z Gaz-System Pogonią aż 27:37

Dodano: 17 listopada 2013, 20:21

Piotr Masłowski i jego koledzy przegrali na wyjeździe z Gaz-System Pogonią aż 27:37 (DW)

Chyba nikt z sympatyków Azotów Puławy nie spodziewał się, że ich ulubiona drużyna dostanie ostre lanie w Szczecinie. Stawką wczorajszego spotkania była trzecia pozycja w tabeli, dająca lepsze rozstawienie przed play-off.

W lepszych humorach po końcowej syrenie byli gospodarze, którzy momentami deklasowali podopiecznych trenera Bogdana Kowalczyka.

Jedynie przez pierwszy kwadrans puławianie toczyli równorzędną walkę. Pod koniec pierwszej odsłony Pogoń odskoczyła na cztery bramki. Po przerwie gospodarze wygrywali już różnicą 11 trafień.
Z powodu urazu w Azotach zabrakło rozgrywającego Michała Szyby.

Gaz-System Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 37:27 (19:15)

Gaz-System Pogoń: Stojkovic, Matkowski – Marković 4, Konitz 6, Jedziniak 1, Bruna 3, Biały 3, Wardziński 9, Szyłowicz 5, Zydroń 4, Krupa 1, Gierak 1. Kary: 8 minut.

Azoty: Stęczniewski, Grzybowski – Ćwikliński 1, Tylutki 1, Jankowski 1, Łyżwa 1, Kus 1, Skrabania 1, Babicz 4, Tarabochia 3, Przybylski 3, Masłowski 1, Krajewski 3, Sobol 6, Barzenkow 1. Kary: 10 minut.

Sędziowali: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (obaj Zielona Góra). Widzów: 730.

Pozostałe wyniki: mecze rozegrane awansem: MMTS Kwidzyn – Vive Targi Kielce 28:29 (12:15)* Tauron Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 28:30 (12:14) * mecze weekendowe: KPR Legionowo – Zagłębie Lubin 28:30 (11:15) * Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 37:30 (21:15) * Gwardia Opole – Górnik Zabrze 24:33 (16:14).

1. Vive Targi 9 18 318-230
2. Orlen Wisła 9 16 305-240
3. Pogoń 9 13 297-269
4. Górnik 9 11 277-249
5. Chrobry 9 10 257-263
6. Azoty 9 10 278-277
7. Kwidzyn 9 8 267-275
8. Stal 9 7 281-285