Azoty Puławy przegrały z MMTS Kwidzyn 26:31

Dodano: 13 listopada 2010, 21:55

Po serii trzech kolejnych ligowych wygranych: z Warmią Olsztyn, Stalą Mielec i Miedzią Legnica, Azoty Puławy straciły komplet punktów w Kwidzynie. W starciu z wicemistrzem Polski puławianie toczyli wyrównany bój przez pierwsze 15 minut. Kolejne trzy kwadranse należały już do gospodarzy, którzy wygrali 31:26.

Azoty jechały uskrzydlone dobrą postawą przeciwko mistrzowi Polski, Vive Targi Kielce, w meczu Pucharu Polski. Optymizmu i pomysłu na nawiązanie wyrównanej walki z MMTS starczyło zaledwie na kilkanaście minut. Nie bez znaczenia był też fakt nieobecności w szeregach czwartej ekipy ubiegłego sezonu skrzydłowego Wojciecha Zydronia i reprezentacyjnego bramkarza, Piotra Wyszomirskiego.

Obaj narzekają na urazy. Grający całe spotkanie w puławskiej bramce, były kadrowicz, Maciej Stęczniewski, miał ręce pełne roboty. "Stenia” dwoił się i troił, aby powstrzymać grających szybko i kombinacyjnie gospodarzy.

Jedynie do czasu, przychodzili mu z pomocą koledzy z pola. Z dobrej strony na środku rozegrania prezentował się Dimitrij Zinczuk. Po dziewięciu minutach, dość zaskakująco, ale zasłużenie prowadzili goście 4:3.

Schody zaczęły się kilka minut później, kiedy gospodarze zaczęli agresywniej bronić i przeprowadzać zabójcze kontry. Puławianie rzucali z nieprzygotowanych pozycji, bardzo często czyniąc z bramkarza Sebastiana Suchowicza bohatera meczu.

Ostatni remis (6:6) na tablicy, pojawił się w 13 min, po golu Mateusza Kusa. Później na parkiecie rządzili już miejscowi.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 31:26 (17:12)

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Łangowski 1, Marhun 4, Mroczkowski 2, Orzechowski 7, Rosiak, Waszkiewicz 5, Cieślak 2, Rombel 1, Seroka 3, Pacześny, Peret 2, Adamuszek 4.

Azoty: Stęczniewski - Gowin 3, Lasoń 1, Pomiankiewicz 3, Siemionow 1, Szyba, Witkowski 1, Zinczuk 9, Afanasjew, Płaczkowski, Sieczkowski 2, Grzelak, Kus 4, Sieczka 1.

Kary: MMTS - 16 minut, Azoty - 12.