I LIGA KOBIET

Porażka na koniec. MKS AZS UMCS szósty na zapleczu

Dodano: 8 maja 2016, 08:32
Autor: (micbec)

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin zajęły szóste miejsce w pierwszej lidze<br />
<br />
Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin zajęły szóste miejsce w pierwszej lidze

W ostatnim meczu sezonu MKS AZS UMCS Lublin uległ na wyjeździe MTS Kwidzyn 29:30.

Akademiczki jechały do Kwidzynia ze świadomością, że zwycięstwo może dać im czwarte miejsce na zakończenie rozgrywek. W starciu z niżej notowanym zespołem MTS były faworytkami i od pierwszych minut doskonale radziły sobie z tą rolą.

W 6 min objęły prowadzenie 3:1, a w 14 prowadziły już 11:6. Gospodynie potrafiły się jednak zmobilizować i odrobić część strat. W momencie zakończenia pierwszej połowy różnica pomiędzy oboma zespołami wynosiła zaledwie dwie bramki. Po przerwie lublinianki spokojnie utrzymywały przewagę. W 54 min MTS doprowadził jednak do wyrównania, a 12 sekund przed końcem zwycięską bramkę dla gospodyń rzuciła Malwina Hartman.

Porażka w Kwidzyniu sprawiła, że MKS AZS UMCS zakończył rozgrywki na szóstej pozycji. Żeby zrównać się punktami z SMS ZPRP Płock oraz Ausse Sambor Tczew zabrakło tylko jednego gola. Pierwsze miejsce w lidze zajął SPR Olkusz, który w bezpośrednim spotkaniu okazał się lepszy od KPR Kobierzyce.

MTS Kwidzyn – MKS AZS UMCS Lublin 30:29 (15:17)

Kwidzyn: Bielak, Kłos – Hartman 7, Gędłek 6, Świerczek 5, Chmara 3, Pożoga 3, Szynkaruk 3, Zawalich 1, Pękala 1, Siuda 1.

Lublin: Nóżka – Lasek 11, Zarzycka 7, Syncerz 4, Kucharczyk 2, Blaszka 1, Pękalska 1, Markowicz 1, Tatara 1, Szyszkowska 1.

Sędziowali: Dobosz i Piernicki (Grudziądz).

Pozostałę wyniki: MTS Żory – AZS-AWF Warszawa 30:29 * MKS Słupia Słupsk – SMS ZPRP Płock 32:29 * SPR Olkusz – KPR Kobierzyce 32:26 * Korona Kielce – Ausse Sambor Tczew 34-27.

1. Olkusz 18 29 573-449

2. Kobierzyce 18 27 478-405

3. Kielce 18 26 487-465

4. Płock 18 17 500-502

5. Tczew 18 17 463-483

6. Lublin 18 16 436-457

7. Kwidzyn 18 15 466-493

8. Słupsk 18 15 452-486