KPR Kobierzyce - MKS AZS UMCS 23:24. Krok w stronę podium

Dodano: 22 marca 2014, 21:00

Piłkarki ręczne pierwszoligowego MKS AZS pokonały w sobotę na wyjeździe trzeci zespół tabeli zaplecza PGNiG Superligi.

Faworytem sobotniej konfrontacji były wyżej notowane gospodynie. Podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz po raz kolejny w tym sezonie pokazały jednak, że potrafią być równorzędnym rywalem dla najlepszych ekip I ligi. Lublinianki od początku spotkania z KPR pokazywały, że ich celem w tym meczu będzie zwycięstwo. Przyjezdne potrafiły wyjść w pierwszej połowie na kilkubramkowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę szczypiornistki MKS AZS schodziły wygrywając 13:11. W drugiej części gry akademiczki były w stanie osiągać dosyć dużą przewagę, jednak piłkarki ręczne KPR w końcówce zdołały wyrównać stan rywalizacji. Na szczęście dla przyjezdnych, końcówka należała do nich. Lubliniankom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, piłkarki ręczne MKS AZS okazały się tego dnia lepsze o jedną bramkę. Duży udział w zwycięstwie drużyny Moniki Marzec i Izabeli Puchacz miały dwie zawodniczki zespołu MKS Selgors - Honorata Syncerz i Katarzyna Kozimur, które w sumie zanotowały dla akademiczek 14 trafień. Po 16 meczach MKS AZS legitymuje się dorobkiem 19 punktów, sobotnie rywalki lublinianek mają o dwa "oczka” więcej. Aktualnie lubelski zespół plasuje się na piątym miejscu, szczypiornistki z Kobierzyc utrzymały natomiast trzecią lokatę. W następnej kolejce, 5 kwietnia, MKS AZS zmierzy się na własnym terenie z Dwójką Profil Nowy Sącz. KPR Kobierzyce - MKS AZS UMCS Lublin 23:24 (11:13) MKS AZS: Gruszecka - Kozimur 8, Syncerz 6, Tkaczyk 3, Wawrzonek 2, Tess-Mazurek 2, Blaszka 1, Jarosz 1, Laszek 1.