MKS AZS UMCS Lublin – AZS-AWF Warszawa 31:27

Dodano: 14 grudnia 2013, 21:00

Lublinianki udanie zakończyły I rundę rozgrywek (Wojciech Nieśpiałowski)

Zwycięstwo szczypiornistek MKS AZS UMCS na zakończenie roku. Podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz wygrały w sobotę we własnej hali z warszawiankami w akademickich derbach.

Spotkanie w hali Globus od początku było dosyć wyrównane. Po dziesięciu minutach rywalizacji tablica wyników wskazywała rezultat 6:5 na korzyść gospodyń. Lubliniankom udało się uzyskać kilkubramkową przewagę w drugiej części pierwszej odsłony, na pięć minut przed końcem zawodniczki MKS AZS prowadziły 14:10. W końcówce przyjezdne zdołały odrobić część start i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15:13 dla lubelskich akademiczek.

O ile w pierwszych minutach drugiej połowy szczypiornistki Moniki Marzec i Izabeli Puchacz pozwoliły rywalkom odrobić straty, o tyle w dalszej części spotkania inicjatywę na dobre przejęły już gospodynie. Piłkarki MKS AZS szybko wypracowały bezpieczne prowadzenie, którego nie oddały już do końca zawodów. Ostatecznie lublinianki wygrały całe spotkanie różnicą czterech trafień.

Dzięki sobotniej wygranej w derbach drużyn akademickich, szczypiornistki lubelskiego pierwszoligowca wskoczyły na czwarte miejsce w tabeli I ligi, mając na swoim koncie 13 punktów. Drużyna AZS-AWF Warszawa spadła na ósmą lokatę, z dorobkiem 10 "oczek".

Teraz przed piłkarkami ręcznymi pierwszoligowych zespołów zimowa przerwa, szczypiornistki wrócą na parkiety dopiero 8 lutego.

MKS AZS UMCS Lublin – AZS-AWF Warszawa 31:27 (15:13)
MKS AZS:Nóżka, Baranowska, Frodyma – Zarzycka 7, Syncerz 7, Blaszka 5, Tkaczyk 5, Kozimur 4, Wojdat 2, Markowicz 1, Lasek, Wawrzonek, Kucharczyk, Matejuk.
AZS-AWF: Kordowiecka, Zanecka – Lewandowska 11, Mazurek 4, Pożoga 4, Kwiatkowska 3, Młynarska 2, Żukowska 2, Osińska 1, Zięba 1, Pawłowska.
Sędziowali: Pelc-Pretzlaf.