MKS Selgros Lublin w finale mistrzostw Polski!

Dodano: 27 kwietnia 2015, 20:00
Autor: Kamil Kozioł

MKS Selgros Lublin po raz trzeci pokonał Pogoń Balticę Szczecin i awansował do finału mistrzostw Polski. W nim podopieczne Sabiny Włodek zmierzą się z Vistalem Gdynia.

Wczorajszy mecz przebiegł zgodnie z oczekiwaniami - lublinianki były lepsze w każdym elemencie i zasłużenie wygrały. Już od pierwszych minut przyjezdne starały się bronić bardzo wysoko, z czym zupełnie nie radziły sobie gospodynie. Szczególnie dobrze w defensywie pracowała Marta Gęga. W ofensywie zawodniczki MKS Selgros również nie miały problemów i w 11 min prowadziły już 8:3.

Szczecinianki próbowały gonić rywalki, ale były to w stanie robić tylko, jeśli któraś ze szczypiornistek z Lublina przesiadywała na ławce kar. To właśnie dlatego w 22 min udało im się zbliżyć na trzy trafienia. Końcówka pierwszej połowy ponownie jednak należała do podopiecznych Sabiny Włodek, które na przerwę schodziły prowadząc 16:11.

Poziom drugiej połowy był już nieco niższy. Wszystko przez chaos, który wkradł się w poczynania obu ekip. Na boisku było mnóstwo niedokładnych podań oraz niecelnych rzutów. W tej nieuporządkowanej grze najlepiej odnajdywała się Kristina Repelewska, zdobywczyni sześciu bramek. To właśnie jej dobra postawa pozwoliła mistrzyniom Polski w 50 min zwiększyć przewagę aż do ośmiu trafień. W końcówce miejscowe próbowały jeszcze gonić wynik, ale doświadczone lublinianki kontrolowały mecz i utrzymywały bezpieczny dystans.

W finale obrończynie tytułu zagrają z Vistalem Gdynia. Gra w tej fazie będzie toczyć się do trzech zwycięstw.

Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 24:28 (11:16)

Pogoń: Szywerska, Płaczek – Koprowska 5, Stasiak 4, Huczko 3, Sabała 3, Zimny 3, Stachowska 2, Cebula 1, Noga 1, Głowińska 1, Zawistowska 1. Kary: 6 min.

MKS Selgros: Dżukjewa, Baranowska – Repelewska 6, Małek 5, Quintino 4, Drabik 4, Gęga 3, Mihdaliova 2, Szarawaga 2, Skrzyniarz 1, Rola 1. Kary: 12 min
Sędziowali: Habierski i Skrobak. Widzów: 1000.

Stan rywalizacji: 0:3. Awans: MKS Selgros.

18-20 sierpnia