Olimpia Piekary Śląskie – AZS AWF Biała Podlaska 36:23, Porażka AZS UMCS

Autor: (grom)

AZS AWF Biała Podlaska przegrał z Olimpią Piekary Śląskie 23:36 (Jacek Świerczyński)

AZS AWF Biała Podlaska stracił komplet punktów w Piekarach Śląskich. Akademicy przegrali z Olimpią 23:36, choć do przerwy tracili do gospodarzy tylko dwa gole (14:16).

Na Górny Śląsk nie pojechali obrotowy Mateusz Antolak i skrzydłowy Grzegorz Fryc. W związku z tym szkoleniowiec AZS, w momencie czerwonej kartki dla innego obrotowego Siergieja Kryłowa, przestawił na koło Emila Kożuchowskiego.

– W pierwszej połowie dostaliśmy aż 12 minut kar. Drugą część rozpoczynaliśmy tylko w czterech graczy w polu – relacjonuje Wojciech Horeglad, kierownik AZS. A trener dodaje:

– Grę w osłabieniu wykorzystali gospodarze, którzy skutecznie nas kontrowali – mówi Leszek Siejwa.

W AZS zadebiutował bramkarz AZS Politechniki Warszawskiej Maciej Pieczewski (22 lata, 198 cm wzrostu).

Olimpia Piekary Śląskie – AZS AWF Biała Podlaska 36:23 (16:14)

AZS: Michalczuk, Paczkowski, Pieńczewski – Nieswiadba 7, Kiryłow 2, Makaruk, Kieruczenko 4, Kożuchowski, Staropiętka, Wędrak 4, Pezda 5, Dębowczyk 1, Parafiniuk. Kary: 24 minut. Dyskwalifikacja: Siergiej Kiryłow w 40 min, z gradacji kar.

Sędziowali: Mateusz Bryła i Paweł Staniek (obaj Kielce). Widzów: 200.

Porażka AZS UMCS

Na inaugurację nowego sezonu, występujący w II lidze, AZS UMCS Lublin przegrał na swoim parkiecie z MOKS Słoneczny Stok Białystok 23:28 (15:13).

Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Dominik Jurek (5), dla gości – Przemysław Borsuk (8). Kolejnym przeciwnikiem zespołu Mieczysława Grandy będzie na wyjeździe KPR Legionowo.