Osłabiony kadrowo AZS AWF Biała Podlaska uległ Wolsztyniakowi, sukces AZS UMCS Lublin

Dodano: 29 września 2014, 14:00
Autor: (grom)

Opiekunowi AZS przybyło kolejnych kontuzjowanych graczy. Do Mateusza Antolaka i Marka Kubajki dołączył Krystian Wędrak. Jakby tego było mało, w spotkaniu z groźnym Wolsztyniakiem urazu prawego kolana doznał Piotr Pezda, a stawu skokowego Bartosz Warmiak.

Osłabieni gospodarze nieźle radzili sobie w pierwszej połowie. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Damian Chmurski. Kluczowe dla końcowego wyniku były dwie minuty między 45, a 47.

W tym okresie bialczanie popisali się fatalną skutecznością. Z rzutów karnych nie trafiali Bartłomiej Helman i Kamil Wasiłek. Rywale za to znaleźli sposób na zdobywanie goli. W głównej roli wystąpił Maciej Wajs, zdobywca pięciu bramek.

AZS AWF Biała Podlaska - Wolsztyniak Wolsztyn 23:28 (13:11)
AZS AWF: Chmurski - Zielonko, Warmijak 5, Chodur 3, Wasiłek 3, Helman 2, Stefaniec 1, Rusin 1, Jaszczuk 3, Pezda 5, Krawczyk. Kary: 6 minut.
Wolsztyniak: Piskorski - N. Szutta 1, Rogoziński 1, P. Szutta 2, Głowacki 2, Pietruszka 6, Rączkowiak 5, Chrapa 2, Wajs 6, Kuta 3. Kary: 6 minut.

Pozostałe wyniki: MKS Poznań - Polski Cukier POMEZANIA Malbork 23:33 (11:15) * Warszawianka Warszawa - KPR Legionowo 20:35 (9:18) * VETREX Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 25:24 (10:11) * Kar-Do-Spójnia Gdynia - MKS Henri Lloyd Brodnica 26:21 (12:12) * Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Meble Wójcik Elbląg 32:27 (18:16) * Warmia Traveland Olsztyn - MKS Real-Astromal Leszno 35:27 (16:13).

14. Warszawianka 3 0 60-83

4 października: Brodnica - Leszno * Wolsztyniak - Warmia * Sokół - AZS BP * Legionowo - SMS * Elbląg - Warszawianka * Malbork - Piotrkowianin * Gdynia - Poznań.

Wygrali obroną

Lubelscy akademicy zwyciężyli Pabiks Pabianice 35:23

Po dwóch wyjazdach do Łodzi, na spotkania z Anilaną i ChKS, AZS UMCS wystąpił w końcu przed swoimi kibicami. Za-wodnicy trenera Jakuba Ignaszewskiego spokojnie zaliczą lubelski debiut w tym sezonie do udanych. Wygrana gospodarzy była przekonująca, choć po pierwszej połowie nastroje nie były zbyt radosne.
AZS wystąpił bez kontuzjowanych Jakuba Karczmarzyka i Jarosława Baranowskiego. Zobaczyliśmy za to Valeriego Lytusa, który powrócił do zespołu po chorobie.

Po 30 minutach miejscowi nie mogli być z siebie zadowoleni. Miejscowi nie bardzo mogli się odnaleźć na tle dobrze grającego rywala. Nic dziwnego, że po kilku składnych akcjach Pabiksu przegrywali 3:7. Niekorzystny rezultat nie zraził jednak akademików, którzy za wszelką cenę dążyli do jego zmiany. Znacznie lepiej zaczęła funkcjonować lubelska obrona, szczególnie za sprawą Michała Andrusiewicza. Do remisu 8:8 doprowadził Jakub Brodziak. Dobrze spisywał się Jakub Buksiński, który w całym spotkaniu rzucił 12 bramek.

Po przerwie lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy byli skuteczni. AZS UMCS w krótkim czasie rzucił siedem bramek, tracąc zaledwie dwie. Z każdą kolejną akcją przyjezdni mieli spore problemy, aby przebić się przez defensywę gospodarzy. - Myślę, że przy takiej grze w obronie wielu zespołom w naszej lidze ciężko będzie sforsować nasze szyki - mówił uradowany trener Jakub Ignaszewski. I zaraz dodał: - sporo pracy czeka nas za to nad atakiem pozycyjnym, który momentami szwankował.

AZS UMCS Lublin - Pabiks Pabianice 35:23 (15:14)

AZS UMCS: Gajecki, Gruszczyński, Kiciak - Buksiński 12, Andrusiewicz 2, Frycz 3, Graboś, Dziemiach 1, Brodziak 5, Zien-kiewicz 3, Lytus 6, Pawelczuk, Sykut 3.

Pabiks: Zajkiewicz, Wężyk, Forc - Pietrzykowski, Gościłowicz 4, Pieczyński 7, Stawicki 1, Walocha 1, Kiełbasiński 1, Nowicki 2, Borsuk 1, Strzelec, Pielesiak 5, Zajączkowski 1, Stegliński.