Piłka ręczna: AZS AWF Biała Podlaska przegrał arcyważny mecz

Dodano: 14 grudnia 2008, 16:34
Autor: (ogor)

To było szalenie istotne spotkanie dla dolnych rejonów tabeli. Spotkanie, którego nie można było przegrać. Ale niestety stało się inaczej. AZS AWF obsunął się na samo dno tabeli, a w dodatku swoje mecze zwyciężyli inni groźni rywale.

W Białej Podlaskiej spotkały się przedostatnia ekipa z ostatnią (Żagiew). Dlatego w sobotni wieczór trudno było liczyć na jakieś fajerwerki. Potwierdził to już nerwowy początek zawodów. W 5 min było dopiero 1:1, po golu Artura Makaruka.

Ale później gra akademików wreszcie zaskoczyła. Najpierw zespół Sławomira Bodasińskiego prowadził 4:2, a w 13 min 5:3. Jednak od tej pory miejscowi zaczęli popełniać głupie straty, a Robert Deszczyński nie wykorzystał rzutu karnego. W efekcie rywale w 19 min objęli prowadzenie 7:6, a w 22 min 9:8. Mimo to na przerwę udało się zejść z minimalnym prowadzeniem i takimi samymi nadziejami.

Niestety, druga połowa była rozczarowaniem, choć do postawy w obronie nie można mieć zastrzeżeń. Znacznie gorzej było natomiast w ataku pozycyjnym. Znowu zawodzili rozgrywający, a skrzydłowi w tej odsłonie zaliczyli tylko jedno trafienie (Deszczyński).

Do tego doszło niedokładne wyprowadzanie kontrataków oraz zaprzepaszczenie dwóch karnych (Kacper Żuk i Makaruk). W 47 min, po rzucie Mateusza Dobrowolskiego, było jeszcze 22:21, ale potem zaczął się popis przyjezdnych.

Cztery kolejne gole przesądziły już losy rywalizacji. Szali nie mógł przechylić nawet wracający po kontuzji Arkadiusz Olik, który na parkiecie pojawił się w 38 min i zdążył nawet strzelić cztery bramki. A było to tym bardziej trudne, że w ostatnich 10 minutach bialczanie musieli aż trzykrotnie grać w osłabieniu.

Porażka z Żagwią zakończył pierwszą rundę. Przerwa w rozgrywkach potrwa przeszło miesiąc. Jednak w Białej Podlaskiej ten czas muszą wykorzystać przede wszystkim na wzmocnienie drużyny.

AZS AWF Biała Podlaska - Żagiew Dzierżoniów 25:28 (13:12)

AZS AWF: Michalczuk, Filipiak - Kamys 1, Dębowczyk, Żuk 4, Kożuchowski, Fryc 4, Makaruk 3, Deszczyński 2, Słonicki 2, Dobrowolski 5, Olik 4. Kary: 12 minut.
Żagiew: Koch - Pancer 1, Gościłowicz 4, Dziewic 7, Łazor 1, Koprowski, Lebiedziejewski, Borowski 2, Pikus, Jarosz 12, Piotrowicz 1. Kary: 10 minut.
Sędziowali: J. Jarosz (Łódź) i T. Wrona (Kraków). Widzów: 550.