Piłka ręczna: SPR Asseco BS - Start Elbląg (44:18)

Dodano: 18 lutego 2009, 19:07

Jeśli piłkarki Startu Elbląg miały nadzieje na osiągnięcie w Lublinie korzystnego wyniku, to zostały one rozwiane już po pierwszych akcjach miejscowych. Po pięciu minutach gry gospodynie cieszyły się z pięciobramkowego prowadzenia i nie zamierzały zwalniać tempa.

Mimo że przez większość czasu gry gospodynie pozostawały klasą samą dla siebie, to nie zdołały ustrzec się momentu przestoju. Ten z kolei w pełni wykorzystały rywalki, które zbliżyły się do SPR na trzy gole. Na więcej jednak nie mogły już liczyć.

SPR poprawiło grę i wkrótce mecz toczył się wyłącznie do jednej bramki. Po 30 minutach lublinianki cieszyły się z prowadzenia różnicą jedenastu goli. Demolowanie rywalek trwało również po zmianie stron.

Strzelecki festiwal rozpoczęła Dorota Malczewska, kolejne bramki dołożyła Kristina Repelewska oraz Sabina Włodek. W 39 min przewaga SPR wynosiła już 18 bramek. Wynik spotkania na 44:17 ustaliła Agnieszka Wolska. W barwach Startu zabrakło kontuzjowanej byłej zawodniczki SPR Anny Lisowskiej.

SPR Asseco Lublin - Start Elbląg 44:18 (21:10)

SKŁADY I BRAMKI
SPR: Sadowska - Damięcka 5, Marzec 4, Majerek 6, Rola 3, Włodek 5, Łabul 2, D. Malczewska 4, Puchacz 2, Repelewska 5, Rukaite 4, Skrzyniarz 1, Wolska 3. Kary: 6 min.
Start: Górecka, Miecznikowska - Sądej 4, Szklarczuk, Cekała 1, Dolegało 4, Stelina 1, Frączkiewicz, Migdaliowa 1, Pełka, Ścieżko, Tutaj 1, Mikszto, Knoroz 6. Kary: 4 min.