piłka ręczna: SPR i nie ma mocnych

Dodano: 1 lutego 2009, 13:40

W meczu mistrza z wicemistrzem emocji nie brakowało tylko w pierwszej połowie spotkania. Piotrkowianki grały jak z nut i były bardzo bliskie przerwania efektownej serii SPR. Ale po zmianie stron szybko okazało się, że na podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego w tym sezonie nie ma mocnych.

SPR zwyciężyło 30:21, ale pierwsze minuty spotkania na szczycie należały do gospodyń. Te niesione dopingiem kibiców zdobyły się na bardzo mocne otwarcie i w 5 min wygrywały już 4:1.

Lublinianki najwyraźniej zaskoczone determinacją gospodyń oddały im pole zarówno w obronie jak i ataku. Sytuację próbował ratować trener Jankowski, a ciężar gry wzięła na siebie niezawodna Sabina Włodek, która wyprowadził przyjezdne na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (7:8).

Okres dobrej gry SPR skończył się jednak na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony. Konsekwencja w grze Piotrcovii pozwoliła jej zakończyć tą część gry z pięciobramkowym handicapem.

Jakie słowa motywacji padły w szatni, pozostanie tajemnicą ekipy mistrzyń. Ważne jednak, że reprymenda podziałała. Lublinianki zaczęły grać jak z nut i seryjnie bombardowały bramkę Piotrcovii. Prym wiodły Sabina Włodek i Małgorzata Majerek, wspierane przez dobrze i równo broniącą Małgorzatę Sadowską. Popularna "Ryba” zastąpiła w lubelskiej bramce Magdalenę Chemicz. Straty zostały odrobione w ciągu sześciu minut, a w kolejnych lublinianki zaczęły wypracowywać sobie zaliczkę, wygrywając ostatecznie różnicą dziewięciu goli.

W Piotrkowie zabrakło Edyty Malczewskiej oraz Aukse Rukaite. Mecz ze Zgodą Litwinka okupiła kontuzją kostki. Skrzydłowa ma być jednak gotowa do gry w arcyważnym meczu pucharowym z Byasen Trondheim.

Lublinianki ponownie miały wyjść na parkiet już dziś - w pucharowym meczu z Carlos-Astol Jelenia Góra. Spotkanie jednak nie dojdzie do skutku, a zawodniczki SPR dzięki walkowerowi są już w gronie półfinalistek. Rywalki, przy mizernych szansach na zwycięstwo, postanowiły zredukować koszty i wycofały się z rozgrywek o krajowy puchar.

Piotrcovia - SPR Asseco BS Lublin 21:30 (15:10)

SKŁADY I BRAMKI
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Mijas 1, Barylska 2, Chudzik 3, Kornacka 3, Polenz 8, Podrygała 4, Wypych, Szafnicka, Szczecina, Owczarek, Krzysztoszek.
SPR: Chemicz, Sadowska - Malczewska 4, Włodek 8, Damięcka 3, Rola 1, Majerek 7, Marzec 1, Łabul, Repelewska 4, Puchacz 2, Skrzyniarz.