SKPR Świdnica – AZS AWF Biała Podlaska 24:21

Dodano: 19 września 2011, 20:38
Autor: (grom)

Patryk Dębowczyk zdobył w meczu z SKPR Świdnica trzy bramki (MATEUSZ POŁYNKA/WSPÓLNOTA BIALSKA)

Od wyjazdowej przegranej z ŚKPR Świdnica 21:24 rozpoczęli nowy sezon szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska. Najskuteczniejszym w drużynie akademików był były rozgrywający Kronona Grodno Maksim Nieswiadba, zdobywca pięciu goli.

Pierwotnie inauguracja miała się odbyć w Białej Podlaskiej. Bialczanie zostali jednak zmuszeni do zmiany gospodarza. Powodem był remont bialskiej hali. Także najbliższe spotkanie z Gwardią Opole zostanie rozegrane na wyjeździe.

Na parkiecie w Świdnicy spotkali się dwaj beniaminkowie. Lepszy okazał się gospodarz. Choć pierwsi bramkę zdobyli goście, to sześć kolejnych rzucili już miejscowi.

AZS nie radził sobie z powstrzymywaniem ataków ŚKPR. W 20 min akademicy przegrywali już różnicą siedmiu goli (5:12). W końcówce podopieczni trenera Leszka Siejwy zmniejszyli straty do trzech bramek.

Po zmianie stron przyjezdni gonili rywali. Na dziewięć minut przed końcem AZS przegrywał już tylko 20:22. Mimo chęci i ataków na bramkę miejscowych AZS nie udało się doprowadzić do remisu.

SKPR Świdnica – AZS AWF Biała Podlaska 24:21 (14:11)

ŚKPR: Olichwer, Madaliński, Gątko – Mrugas 5, Rogaczewski 4, Makowiejew 4, Fabiszewski 3, Marciniak 2, Kijek 2, Pieńczewski 1, Rutkowski 1, Gnysiński 1, Pułka 1. Kary: 8 minut.

AZS: Michalczuk, Paczkowski – Nieswadba 5, Pezda 4, Dębowczyk 3, Kieruczenko 3, Kiryłow 2, Kożuchowski 2, Fryc 2, Wędrak, Makaruk. Kary: 6 minut.

Sędziowali: Tomasz Kondziela (Opole) i Marcin Pytlik (Siemianowice). Widzów: 400.

Pozostałe wyniki: Gwardia Opole – ASPR Zawadzkie 35:22 (17:10) * Olimpia Piekary Śląskie – SPR Końskie 25:30 (11:15) * MTS Chrzanów – Czuwaj Przemyśl 35:40 (19:21) * Ostrovia Ostrów Wielkopolski – AZS Politechnika Radomska 24:20 (11:9).

24-25 września: Opole – AZS AWF * Świdnica – Politechnika * Czuwaj – Ostrovia * Viret – Chrzanów * Końskie – Piotrkowianin * Zawadzkie –Olimpia.