SPR Lublin - ADA Colegio Joao de Barros 45:23

Piłkarki ręczne SPR Lublin rozgromiły w sobotę ADA Colegio Joao de Barros 45:23 (MACIEJ KACZANOWSKI)

Piłkarki ręczne SPR Lublin rozbiły w pierwszym meczu II rundy Pucharu Zdobywców Pucharów portugalski zespół ADA Colegio Joao de Barros aż 45:23. Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 17, także w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Początek rywalizacji wcale nie wskazywał jednak na to, że gospodynie wygrają aż tak wysoko.

Przez kilkanaście minut trwała wyrównana walka, ale kiedy szczypiornistki SPR złapały właściwy rytm przyjezdne nie były w stanie dotrzymac kroku drużynie Edwarda Jankowskiego.

Po kwadransie miejscowe prowadziły "tylko" 9:7. Kolejne minuty to jednak popis SPR. Małgorzata Majerek i jej koleżanki seryjnie zdobywały bramki z kontr i w efekcie na przerwę schodziły przy wyniku 23:8.

Przy tak wysokim prowadzeniu szkoleniowiec zespołu z Lublina dał pograć zawodniczkom rezerwowym i te jeszcze powiększyły dystans dzielący obie ekipy. Ostatecznie skończyło się wygraną gospodyń różnicą 22 trafień.

SPR Lublin - ADA Colegio Joao de Barros 45:23 (23:8)

SPR: Gawlik, Baranowska – Małek 9, Majerek 7, Konsur 5, Wilczek 5, Jarosz 5, Kocela 4, Repelewska 4, Stasiak 3, Wojdat 2, Wojtas 1. Kary: 6 min.

ADA Colegio: B. Teixeira, A.Teixeira – Pereira 5, Lopes 5, Pinheiro 4, Catarino 2,Melo 2, Malcato 2, Ferraz 1, Biel 1, Corro 1. A.Neves, N.Neves, Bastos. Kary: 4 min.