SUPERLIGA KOBIET

Finał Pucharu Polski znów nie dla MKS Selgros

Dodano: 29 marca 2017, 20:49

(fot. fot. dw)

MKS Selgros zremisował ze Startem Elbląg i nie awansował do finału rozgrywek o Puchar Polski. Mistrzynie można jednak pochwalić za ambitną postawę i walkę do samego końca.

Sytuacja podopiecznych Nevena Hrupca przed wczorajszym rewanżem była bardzo trudna. Lublinianki przegrały pierwszy mecz 21:27, co stawiało rywalki w niezwykle komfortowej sytuacji. Dodatkowo, mistrzynie Polski musiały sobie radzić bez Alesii Mihdaliovej, Agnieszki Kowalskiej i Iwony Niedźwiedź, które wciąż leczą urazy.

Mimo tych problemów gospodynie od pierwszych minut starały się grać bardzo ambitnie. Widać to było zwłaszcza w defensywie, gdzie imponowały zaangażowaniem. Start jednak odpowiedział równie dobrą postawą, dlatego w hali Globus można było cieszyć się zawodami na niezłym poziomie.

Przyjezdne starały się cały czas zachowywać spokój i kontrolować przebieg wydarzeń. Mogły liczyć również na dobrą formę swojej liderki, Sylwii Lisewskiej, która zakończyła mecz z 4 bramkami na koncie. Tyle samo trafień zanotowały również Magdalena Balsam i Paulina Muchocka. Niezła postawa wspomnianej trójki pozwoliła elblążankom schodzić na przerwę z prowadzeniem 13:11.

Po zmianie stron gra nadal była bardzo wyrównana, choć lekką przewagę wciąż miały podopieczne Andrzeja Niewrzawy. W 42 min prowadziły już 19:16. Nie załamało to jednak lublinianek, które w końcówce doprowadziły do remisu. Ten wynik jednak dał awans Startowi.

Elblążanki w finale zmierzą się z Metraco Zagłębiem Lubin. „Miedziowe” wczoraj rozgromiły 26:12 Vistal Gdynia. Tydzień wcześniej lepsze były gdynianki, ale na własnym terenie wygrały wówczas jedynie 23:17.

MKS Selgros Lublin – Kram Start Elbląg 24:24 (11:13)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Rola 6, Gęga 5, Nocuń 5, Charzyńska 3, Rosiak 2, Matuszczyk 2, Skrzyniarz 1, Bozović, Kozimur, Drabik, Uzar. Kary: 10 min.

Kram Start: Szywierska, Powaga – Lisewska 4, Balsam 4, Muchocka 4, Świerżewska 3, Andrzejewska 3, Stokłosa 2, Grobelska 1, Waga 1, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska, Gerej, Klarkowska, Szopińska. Kary: 4 min.

Widzów: 2000.

Wynik dwumeczu: 51:45. Awans: Kram Start.

Pozostały wynik: Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Gdynia 26:12 (16:7). Wynik dwumeczu: 43:35. Awans: Metraco Zagłębie.

(7) komentarzy

Gość (31 marca 2017 o 09:09) 0
Poziom sędziowania makabryczny. I to w obie strony. Czy tego nikt nie widzi w związku?
Gość (30 marca 2017 o 23:40) 0
Obecnego trenera będą oceniać na koniec sezonu a poprzedniego oceniono negatywnie i zmieniono zaraz po rozpoczęciu sezonu. Hipokryzja.
Gość (30 marca 2017 o 08:30) 0
Gdzie w artukule jest napisane, że chodzi o Puchar Polski? Gratuluję fachowości!
Gość (30 marca 2017 o 07:17) 0
PP mniej się przejmuję. Obecnego trenera powinno się przede wszystkim ocenić na koniec sezonu z wyniku w lidze. Brak tytułu MP będzie dopiero podstawą do negatywnej oceny jego pracy z zespołem.
Gość (30 marca 2017 o 07:15) 0
Weź proszę nie pisz pod każdym artykułem o Montexie jaka to Sabina była super...Już w poprzednim sezonie zdobyliśmy MP ledwo, ledwo wygrywając ze słabą Pogonią. Fart był taki że Zagłębie przechodziło kryzys a Start z Vistalem nie grali tego co teraz. A my zamiast się wzmocnić osłabliśmy - odeszły dwie gwiazdy - Kati i Jessika, i zostaliśmy bez zmienniczki na bramce oraz prawego skrzydła. Całe szczęście że dziewczyny które częściej siedziały na ławce - Wera i Gosia grają bardzo dobre sezony. Kolejny temat - które dziewczyny które przyszły wnoszą coś do zespołu? Dagmara - tak, Ola Januchta - praktycznie nic nie gra, a jak dostanie kilka minut to wpuszcza wszystko (poza wczorajszym meczem), Ola Uzar - nic, Sylwia - obecnie znacznie gorsza od Asi Szarawagi, Ola Rosiak - dostaje kilka minut i jak nie wyjdzie pierwszy rzut to się pali. Ivana gra tak że nie dziwię się że nie miała klubu we wrześniu. Sorry ale Sabina rozpoczęła demontaż Montexu a Hrupec go kontynuuje.