MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 27:24, zagrają w Final Four

Dodano: 30 marca 2016, 20:36
Autor: KAMIL KOZIOŁ

<br />
Marta Gęga (w ciemnym stroju) była najlepszą zawodniczką MKS Selgros we wczorajszym spotkaniu

MKS Selgros Lublin pokonał Start Elbląg i zakwalifikował się do najlepszej czwórki rozgrywek,

Podopieczne Sabiny Włodek miały do odrobienia w Lublinie jedną bramkę. Udało się to z nawiązką, bo mistrzynie Polski wygrały rewanż 27:24.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak optymistycznego scenariusza. Wprawdzie gospodynie dość szybko objęły prowadzenie 4:2, ale chwilę później przegrywały aż 5:9. Na szczęście nie załamały się, zwarły szeregi w defensywie i zaczęły mozolnie odrabiać straty. Udało się to w 25 min, kiedy na tablicy wyników pojawił się remis 11:11. Końcówka pierwszej połowy należała do lublinianek, które niesione dopingiem publiczności schodziły na przerwę z prowadzeniem 15:13.

Po zmianie stron Start podjął próbę odzyskania inicjatywy w tym spotkaniu i w 40 min doprowadził do remisu 18:18. To był jednak tylko chwilowy kryzys miejscowych szczypiornistek, które nerwową końcówkę potrafiły rozstrzygnąć na swoją korzyść. Duża w tym zasługa Marty Gęgi, autorki sześciu trafień. Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Ewa Andrzejewska, zdobywczyni siedmiu bramek.

MKS Selgros Lublin – Start Elbląg 27:24 (15:13)

Selgros: Gawlik, Dżukiewa – Gęga 6, Repelewska 4, Quintino 4, Mihdaliowa 4, Kocela 2, Szarawaga 2, Bijan 1, Rola 1, Drabik 1, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Kozimur. Kary: 6 min.

Start: Szywierska, Warywoda – Andrzejewska 7, Lisewska 5, Jędrzejczyk 4, Matuszczyk 3, Dankowska 2, Muchocka 2, Szopińska 1, Hawryszko, Waga, Kwiecińska, Gerej. Kary: 2 min.

Sędziowały: Skowronek i Brehmer (obie Katowice). Widzów: 1000.

Pierwszy mecz: 30:31. Awans: Selgros.

Pozostałe wyniki: Energa AZS Koszalin – Pogoń Baltica Szczecin 24:26. Pierwszy mecz: 25:23. Awans: Pogoń. * Metraco Zagłębie Lubin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 32:23. Pierwszy mecz: 28:24. Awans: Zagłębie. * Vistal Gdynia – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 41:26. Pierwszy mecz: 34:24. Awans: Vistal.