SUPERLIGA KOBIET

MKS Selgros – Piotrcovia 40:30. Grad bramek w hali Globus (zdjęcia)

Dodano: 28 stycznia 2017, 20:02

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin pokonały wysoko we własnej hali Piotcovię Piotrków Trybunalski notując na swoim koncie aż 40 trafień, a sobotniego wieczoru kibice zgromadzeni w lubelskiej hali obejrzeli ich aż 70!

Zdecydowanymi faworytkami spotkania były lublinianki, które chcąc zachować pozycję liderek superligi piłkarek ręcznych nie mogą pozwolić sobie na wpadkę z niżej notowanymi rywalkami.

Podopieczne trenera Nevena Hrupca rozpoczęły spotkanie z ekipą z Piotrkowa Trybunalskiego od bardzo mocnego uderzenia. Już po 7 minutach MKS Selgros prowadził 6:1 i szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o czas. Przerwa w grze nie wybiła z rytmu mistrzyń Polski, które z każdą kolejną minutą zwiększały przewagę nad przeciwniczkami. W 16 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 14:4 i trener Piotrcovii ponownie poprosił o przerwę w grze. W dalszej fazie pierwszej części spotkania rywalki co prawda zaczęły trafiać do lubelskiej bramki, ale po 30 minutach lublinianki prowadziły 22:11.

Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie. Lubelskie szczypiornistki konsekwentnie zdobywały kolejne bramki, ale i rywalki nie pozostawały im dłużne. W 42 minucie z karnego nie pomyliła się Małgorzata Rola i MKS Selgros prowadził już 30:19. W ostatnich fragmentach spotkania gospodyniom udało się zdobyć kolejne 10 bramek i ostatecznie mecz zakończył się wygraną mistrzyń Polski 40:30. Najwięcej bramek dla gospodyń zdobyła Sylwia Matuszczyk (6), a dla Piotrcovii aż 10 goli rzuciła Zorica Despodovska.

MKS Selgros Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 40:30 (22:11)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Januchta - Matuszczyk 6,  Bozović 5,  Gęga 4, Niedźwiedź 4, Nocuń 4,  Kowalska 3, Rola 3, Skrzyniarz 3,  Uzar 3,  Drabik 2, Rosiak 2,  Charzyńska 1, Kozimur, Migdaliowa. Kary: 8 min

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Despodovska 10, Marszałek 7,  , Belmas 3, Cieślak 3, Wypych 2,  , Ivanović 1, Jałoszewska 1, Kopertowska 1, Sobińska 1, Szafnicka 1, Dronzikowska, Kucharska, Matyja, Osuch. Kary: 6 min

(5) komentarzy

Gość (30 stycznia 2017 o 09:43) 0
A gdzie te Brazylijki zapowiadane na styczeń?
Gość (29 stycznia 2017 o 00:31) 0
Haha dobre Lublinianki bo wszystkie One nasze są. Nasz MKS
Gość (28 stycznia 2017 o 23:07) 0
Lublinianek? To, które są urodzone w Lublinie?
Gość (28 stycznia 2017 o 22:48) 0
MKS Lublin bez Kristy. Trzeba będzie się przyzwyczaić że młode przejmują pałeczkę. Dziękujemy Pani Kristo
Gość (28 stycznia 2017 o 22:45) 0
Gratulacje dla drużyny p. Hrupca chociaż a i trener Golub robi dobrą robotę- aby do zwycięstwa. Kobieca piłka ręczna ożyła aż miło popatrzeć na mecze Lublinianek zmiany poczynione przez prezesa i klub teraz przynoszą rezultaty. Przydałoby się wzmocnienie na bramce i może skrzydła. Czekamy na niespodziankę.