Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 28:21. Mają półfinał!

Dodano: 26 kwietnia 2017, 20:53

Bartosz Kowalczyk rozegrał w środę dobre zawody
Bartosz Kowalczyk rozegrał w środę dobre zawody (fot. FOT. GRZEGORZ SIEROCKI/KS AZOTY PUŁAWY)

W meczu rewanżowym ćwierćfinału play-off o mistrzostwo Polski Azoty Puławy pokonały Wybrzeże Gdańsk 28:21 i awansowały do półfinału. W maju zmierzą się w nim ze zwycięzcą pary: Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów

Puławianie nie mieli lekko. Po pierwszym trafieniu Krzysztofa Łyżwy inicjatywę przejęli gdańszczanie. Beniaminek, o czym już kilka razy przekonał w spotkaniach z Azotami, zdobył kilka bramek z rzędu i w siódmej minucie prowadził już 5:1. Nic dziwnego, że zaniepokojony niekorzystnym biegiem zdarzeń trener Marcin Kurowski musiał wykorzystać pierwszą przerwę w grze.

Gospodarze potrzebowali aż 14 minut aby doprowadzić do remisu (gol Bartosza Kowalczyka). Końcówka pierwszej odsłony należała już do obrońców brązowego medalu, którzy wykorzystali grę w przewadze i wyszli na jednobramkowe prowadzenie.

Drużyna trenera Kurowskiego rozpoczęła znakomicie drugą część meczu. Za sprawą bardzo dobrej postawy w obronie powiększyła przewagę do sześciu goli (18:12 po bramce Przemysława Krajewskiego). W tym okresie goście mieli spore problemy z pokonaniem bramkarza miejscowych Walentyna Koszowego. Dość powiedzieć, że pierwszą bramkę po przerwie Wybrzeże zdobyło dopiero w 43 min (na 18:13).

Kilka goli przewagi wprowadziło spokój w poczynania gospodarzy, którzy już do końca kontrolowali spotkanie. Ostatecznie zwyciężyli 28:21. W pierwszym meczu w Gdańsku również wygrali (27:24) i tym samym awansowali do półfinału.

Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 28:21 (13:12)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Petrovsky 1, Kuchczyński 4, Śliwiński, Orzechowski 1, Łyżwa 3, Kubisztal, Przybylski 3, Grzelak, Masłowski, Jurecki 2, Prce 5, Sobol 1, Krajewski 6, Kowalczyk 2. Kary: 8 minut.

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński – Oliveira 2, Kornecki, Niewrzawa 5, Podobas 4, Prymlewicz 2, Abram 2, Sulej 2, Kondratiuk 2, Wróbel 1, Skwierawski 1, Woźniak, . Kary: 10 minut.

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Płock). Widzów: 700.

Gość (26 kwietnia 2017 o 22:50) 0
Widzow 700?? To ile ta hala ma pojemnosci skory bylo tyle wolnych miejsc? Albo ile wchodzi gdy jest pelna i ludzie stoja? Wiecej niz straz pozarna pozwala?
Gość (26 kwietnia 2017 o 21:21) 0