Testowali skrzydła

Dodano: 1 listopada 2009, 17:22
Autor: (grom)

W meczu kontrolnym puławskie Azoty zwyciężyły na swoim parkiecie AZS Politechnikę Radomską 31:20. Gospodarze wykorzystali przerwę w lidze na sprawdzenie sił, przed bardzo ważnym spotkaniem najbliższej kolejki.

7 listopada przeciwnikiem Azotów będzie Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Przeciwko Politechnice, z powodów zdrowotnych, nie mogli wystąpić Wojciech Zydroń, Zinczuk, Dymitrij Afanasjev, Remigiusz Lasoń, Tomasz Pomiankiewicz.

W takiej sytuacji trener Marek Motyczyński chciał przede wszystkim sprawdzić nowego gracza, obrotowego Grzegorza Gowina oraz będącego po urazie kolana, rozgrywającego Michała Szybę. Absencja zawodników z podstawowego składu była doskonałą okazją do dania szansy młodych piłkarzy, na co dzień mającym problemy z wskoczeniem do meczowej czternastki. Niektórzy zawodnicy byli też sprawdzani na różnych, nowych dla siebie, pozycjach na boisku. Na skrzydle wystąpili Artur Witkowski, Maciej Jeżyna i Paweł Kowalik.

Azoty Puławy – AZS Politechnika Radomska 31:20 (15:11)
Azoty: Stęczniewski, Gładysz – Gowin 7, Kurowski 2, Płaczkowski 1, Jeżyna 4, Kus 5, Witkowski 3, Siemionow 3, Szyba 5, Sieczka 1, Kowalik, Grzelak.
AZS Politechnika: Kowalski, Skowron – Dąbrowski, Cupryś 1, Kulik 2, Przykuta 1, Rurarz, Mroczek 4, Kalita, Świeca 1, Kuczyński, P. Misiewicz 3, K. Misiewicz 3, Guzik 4, Król, Janasz 1. Kary: 4 minuty.