Vistal Łączpol Gdynia - MKS Selgros Lublin 38:24. Pogrom w meczu na szczycie

Dodano: 26 stycznia 2014, 20:10

MKS Selgros fatalnie zaprezentował się w meczu na szczycie. Lublinianki przegrały z wiceliderem, Vistalem Gdynia aż 24:38!

Lider tabeli nie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Małgorzaty Majerek, Agnieszki Koceli i Katarzyny Kozimur. Mimo tych osłabień kibice nie spodziewali się, że mecz będzie aż tak jednostronny. Podopieczne trener Sabiny Włodek celowały wczoraj w dziesiąte zwycięstwo ligowe z rzędu. Niestety na sukces przyjezdnych zanosiło się tylko przez kilka minut. Alina Wojtas i jej koleżanki prowadziły tylko dwa razy. Najpierw 1:0, a później w trzeciej minucie 2:1. Kilka kolejnych akcji to wymiana ciosów, ale po chwili gospodynie prowadziły już 7:4. Bo bramce Iwony Niedźwiedź szybko zrobiło się nawet 11:5. Ekipa z Lublina była zupełnie bezradna. Mnożyły się straty w ataku. Spore problemy MKS miał również z rozmontowaniem defensywy miejscowych. A kiedy raz na jakiś czas się udało, przyjezdne fatalnie pudłowały. Dzięki temu Vistal większość swoich trafień zaliczył po kontrach. MKS nie potrafił odrobić strat nawet, kiedy grał w liczebnej przewadze. Efekt? W 20 minucie Sabina Włodek poprosiła o drugi czas. Niestety na niewiele się to zdało, bo do przerwy mistrzynie Polski przegrywały 9:18. Po zmianie stron lublinianki nie były w stanie zbliżyć się do rywalek. A te cały czas kontrolowały sytuację na parkiecie i prowadziły różnicą kilkunastu bramek. Vistal Łączpol Gdynia - MKS Selgros Lublin 38:24 (18:9) Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 9, Niedźwiedź 8, Kulwińska 7, Matyka 4, Janiszewska 4, Zych 3, Galińska 2, Pawłowska 1, Balsam, Kozłowska, Białek. Kary: 2 minuty. MKS: Gawlik, Dzhukeva - Mihdaliova 6, Małek 6, Skrzyniarz 3, Wojtas 3, Drabik 2, Wojdat 2, Rola 1, Nestsiaruk 1, Gęga, Konsur. Kary: 8 minut. Pozostałe wyniki i tabela: SPR Olkusz - Pogoń Baltica Szczecin 22:35 * Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 21:32 * Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Jelenia Góra 35:27 * KPR Ruch Chorzów - Energa AZS Koszalin 28:25. 1. Vistal 15 25 406-304 2. MKS 14 24 444-360 3. Zagłębie 14 23 401-330 4. Pogoń 13 16 381-324 5. Olimpia 14 14 381-378 6. Koszalin 14 14 350-354 7. Start 13 13 365-353 8. KPR 13 7 343-385 9. Piotrcovia 14 7 319-386 10. Ruch 14 6 337-410 11. Olkusz 14 3 307-450 1 lutego: Start - Olimpia-Beskid * KPR - Olkusz * Pogoń - KPR * AZS Koszalin - Piotrcovia * Zagłębie - Vistal. 8 lutego: Zagłębie - MKS Selgros