Zagłębie Sosnowiec – AZS UMCS Lublin 31:24. Lepszy beniaminek z Sosnowca

Dodano: 16 września 2013, 00:10
Autor: grom

AZS UMCS musi poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo  (FOT. ARTUR DŁUGOKĘCKI)
AZS UMCS musi poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo (FOT. ARTUR DŁUGOKĘCKI)

Przed wyprawą na Górny Śląsk szkoleniowiec lubelskich szczypiornistów obawiał się występu swojego zespołu. – Na pewno nie jesteśmy faworytem inauguracyjnego spotkania nowego sezonu. Gospodarze grają twardo, są zadziorni, nie odpuszczają. O punkty będzie nam bardzo trudno – przestrzegał trener Mieczysław Granda.

Opiekun AZS UMCS nie mógł skorzystać z kontuzjowanych bramkarza Marcina Gładysza i skrzydłowego Adama Figlarskiego. Nie wiadomo kiedy obaj zawodnicy będą zdolni do gry.

Pierwsza połowa była wyrównana ze wskazaniem na gospodarzy. W piątej minucie Zagłębie prowadziło 4:2, w 10 min 6:4. Po kwadransie przewaga miejscowych wzrosła do trzech trafień (7:4). W 20 min było już 9:5. Duża w tym zasługa doświadczonych w drużynie beniaminka z Sosnowca Mariusza Kalisza i Łukasza Szlingera.

Ambicja i wola walki lubelskich akademików została nagrodzona przed przerwą. Prowadzenie miejscowych stopniało do jednej bramki (13:12).

Kluczowa okazała się druga połowa. Jedynie do 40 minuty AZS UMCS toczył wyrównany bój. Na tablicy wyników było 19:16 dla gospodarzy. Miejscowi podkręcili tempo, zaczęli grać agresywniej, skutecznie kontrowali i prowadzili atak pozycyjny. W efekcie strata akademików wzrosła na finiszu do siedmiu bramek (24:31). – Przeciwnik był od nas lepszy – powiedział trener Granda.

Zagłębie Sosnowiec – AZS UMCS Lublin 31:24 (13:12)
Zagłębie: Nowakowski, Orłowski – Fidyt 9, Strużyna 4, Szlinger 4, Kalisz 7, Kulka 2, Mentel 2, Sieczka 2, Milewski 1, Borowiec, Kociołek, Maj, Przybyła, Szlęzak, Michalak. Kary: 14 min.
AZS UMCS: Gruszczyński, Gajecki – Jurek 7, Ignaszewski 4, Brodziak 2, Buksiński 1, Gawda 1, Dziemiach 5, Goral 1, Lewtak 1, Rzepka 1, Mitura 1, Chilimoniuk. Kary: 8 minut.
Sędziowali: Michał Chodorek i Paweł Popiel (świętokrzyskie). Widzów: 120.

Wyniki pozostałych spotkań 1 kolejki: UKS Olimp Grodków – Siódemka Miedź Legnica 22:23 * Śląsk Wrocław – AZS Czuwaj Przemyśl 32:26 * Anilana UŁ PŁ Łódź – Olimpia Piekary Śląskie 19:34 * Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Viret CMC Zawiercie 25:31 * ŚKPR Świdnica – SPR Tarnów 28:27 * MKS Kalisz – SPR Końskie 25:25.

Kolejnym przeciwnikiem AZS UMCS będzie ŚKPR Świdnica. Mecz w sobotę, 21 września, o godzinie 18, w hali Globus w Lublinie.

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH. AZS AWF Biała Podlaska pokonał Włókniarza Konstantynów Łódzki

Bialscy akademicy wracali w dobrych nastrojach z Konstantynowa Łódzkiego. Podopieczni trenera Sławomira Bodasińskiego zwyciężyli miejscowego Włókniarza 27:24.

Goście, po spadku z I ligi, typowani są na faworyta do awansu. Czy tak będzie przekonamy się wiosną przyszłego roku. Tymczasem w sobotę bialczanie rozpoczęli drogę do powrotu na zaplecze superligi.

Początek należał do miejscowych. W 10 minucie gospodarze wygrywali 5:3. W tym momencie szkoleniowiec AZS dokonał zmiany w bramce. Łukasza Adamiuka zastąpił Bartosz Aleksandrowicz. Jak się później okazało, było to trafione posunięcie opiekuna akademików. Aleksandrowicz miał swój dzień i wychodził obronną ręką nawet z rzutów karnych. Nie pokonali z siedmiu metrów Bartłomiej Kosma i Filip Jencz.

Dobra postawa bramkarza była przykładem dla zawodników z pola, którzy z każdą minutą przyjezdni powiększali przewagę. Przed przerwą AZS AWF wyszedł na prowadzenie różnicą aż ośmiu bramek. – Górowaliśmy nad przeciwnikiem kulturą gry – mówi Wojciech Horeglad, kierownik AZS AWF Biała Podlaska. – Początkowo nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać w odnowionej hali Włókniarza. Z każdą kolejną minutą zaczęliśmy częściej dochodzić do głosu.

W drugiej połowie trener Bodasiński rotował składem, dając pograć pozostałym zawodnikom. Ci odwdzięczyli się wygraną. – Najważniejsze było zainkasowanie dwóch punktów i uniknięcie kontuzji. To zadanie udało się zrealizować – cieszy się kierownik Horeglad.

Kolejnym przeciwnikiem AZS AWF Biała Podlaska będzie we własnej hali Prus Siedlce. Mecz w sobotę, 21 września (godzina 18).

Włókniarz Konstantynów Łódzki – AZS AWF Biała Podlaska 24:27 (10:18)
Włókniarz: Superson, Brański, Oklejak – Knol 2, Kubiak 2, Urbańczyk 1, Kosma 7, Rutkowski 1, Opara, Stępień, Drelich, Dybcie, Dzikowski 3, Jencz 5, Kaczorowski 3. Kary: 14 minut
AZS AWF: Adamiuk, Kozak, Aleksandrowicz – Zielonko, Warmiak 1, Wasiłek 4, Stefaniec 4, Zienkiewicz, Jaszczuk 2, Pezda 6, Antolak 4, Kubajka 5, Wędrak 1. Kary: 14 minut.
Sędziowali: Adam Świostek i Paweł Podsiadło (Radom). Widzów: 100.

Pozostałe wyniki 1 kolejki: Trójka Ostrołęka – Orlen Wisła II Płock 27:32 * Prus Siedlce – Mazur Sierpc 22:31 * MKS Wieluń – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 31:13 * ChKS Łódź – Pabiks Pabianice 27:33 * Warszawianka – AZS AWF Warszawa, przełożony.