Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

28 lutego 2016 r.
20:27

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Basket Gdynia 72:54

0 9 A A
Koszykarki z Lublina łatwo poradziły sobie w niedzielę z wyżej notowanym Basketem Gdynia<br />
FOT. AZS UMCS.PL<br />
Koszykarki z Lublina łatwo poradziły sobie w niedzielę z wyżej notowanym Basketem Gdynia
FOT. AZS UMCS.PL

Pszczólka AZS UMCS nie miała w niedzielę problemów z pokonaniem Basketu Gdynia. Lublinianki wygrały aż 72:54

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O losach spotkania zdecydowała tak naprawdę pierwsza kwarta. Gospodynie całkowicie zdominowały rywalizację w pierwszych 10 minutach. Zaczęły od serii 10:3. Później rywalki zmniejszyły straty do pięciu „oczek”. A to wyraźnie rozłościło zespół trenera Krzysztofa Szewczyka.

Pszczółki zdobyły jeszcze 13 punktów, przy zaledwie dwóch przeciwniczek. I w kolejnych odsłonach mogły już spokojnie pilnować wyniku. Na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 39:22. Basket próbował jeszcze odrabiać straty, ale nie mógł na poważnie zbliżyć się do lublinianek.

W finałowej ćwiartce Akademiczki miały w zapasie nawet 25 „oczek”. Ostatecznie skończyło się wygraną 18 punktami. Miejscowe i tak mogą być zadowolone, bo w końcu przyszło im się zmierzyć z piątym zespołem w tabeli. Lublinianki do zwycięstwa poprowadził tercet: Marta Jujka, Dominika Owczarzak i Drey Mingo. Te koszykarki w sumie zdobyły aż 47 punktów.

Podopieczne trenera Szewczyka kolejne ligowe spotkanie rozegrają w piątek, 4 marca. Poprzeczka pójdzie wówczas do góry, bo AZS UMCS wybierze się do wicelidera – Artego Bydgoszcz.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Basket 90 Gdynia 72:54 (23:7, 16:15, 13:14, 20:17)

Pszczółka: Jujka 17, Owczarzak 15, Mingo 15, Szumełda-Krzycka 8, Player 5, Metcalff 5, Makowska 5, Dorogobuzowa 2, Szczepanik 0, Piędel 0.

Basket: Shields 14, Johnson 10, Malone 10, Kotnis 5, Skerović 5, Bibrzycka 5, Troina 2, Podgórna 2, Rembiszewska 1, Jakubiuk 0.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 17:22
pisali o tym na fb
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 12:54
Może warto byłoby zorganizować wyjazd na pierwszy mecz w fazie play-off żeby wspomóc dopingiem Pszczółki? Prawdopodobnie byłby to wyjazd do Wrocławia.
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 10:49
Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie i majstra i oficera. Tak trzymać.
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 09:31
Kocham Pszczółki! <3
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 07:48
Brawo Brawo Brawo przynajmniej w tym klubie funkcjonuje wszystko tak jak powinno !
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 07:41
Bomba, gratulacje dziewczyny!
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 07:39
To się nazywa klimat. To jest zaangażowanie!!! Brawo!!
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 06:48
Coś pięknego!! Brawo Pszczolki!! :)
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 20:45
Artego jest aktualnie liderem, po dzisiejszej porażce Wisły. Wypadałoby dodać zdjęcie z dzisiejszego meczu, a nie meczu z 10 lutego. ;]
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 17:22
pisali o tym na fb
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 12:54
Może warto byłoby zorganizować wyjazd na pierwszy mecz w fazie play-off żeby wspomóc dopingiem Pszczółki? Prawdopodobnie byłby to wyjazd do Wrocławia.
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 10:49
Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie i majstra i oficera. Tak trzymać.
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 09:31
Kocham Pszczółki! <3
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 07:48
Brawo Brawo Brawo przynajmniej w tym klubie funkcjonuje wszystko tak jak powinno !
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 07:41
Bomba, gratulacje dziewczyny!
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 07:39
To się nazywa klimat. To jest zaangażowanie!!! Brawo!!
Avatar
Gość / 29 lutego 2016 o 06:48
Coś pięknego!! Brawo Pszczolki!! :)
Avatar
Gość / 28 lutego 2016 o 20:45
Artego jest aktualnie liderem, po dzisiejszej porażce Wisły. Wypadałoby dodać zdjęcie z dzisiejszego meczu, a nie meczu z 10 lutego. ;]
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu

Pobili go i rozebrali do naga w lesie. Dopiero rano dotarł do domu 0 0

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 36 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.