Radwańska i Panfil w finale tenisowego Pucharu Hopmana

Dodano: 2 stycznia 2014, 18:38

W rozgrywanym po raz 26 w australijskim Perth Pucharze Hopmana, nazywanym też nieoficjalnymi mistrzostwami drużyn mieszanych, polski duet Agnieszka Radwańska - Grzegorz Panfil w czwartek zapewnił sobie awans do finału turnieju.

W drodze do finału polska para odniosła w grupie „A” trzy zwycięstwa. W pierwszym meczu, 28 grudnia, Radwańska i Panfil wygrali 3:0 z Włoszką Flavią Pennettą i jej rodakiem Andreasem Seppim. W spotkaniu z Panfilem Seppi skreczował z powodu gorączki, w mikście zastąpił go Australijczyk, Oliver Anderson. Dzień później Polacy rywalizowali z reprezentującymi Kanadę Eugenie Bouchard i Milosem Raonicem. Agnieszka Radwańska nie bez problemów wygrała swój pojedynek z Bouchard 2:1, dużą niespodzianką natomiast było zwycięstwo w dwóch setach Panfila nad Raonicem, który plasuje się na 11 miejscu w rankingu ATP World Tour (Panfil zajmuje w tym zestawieniu 288 lokatę). W mikście kończącym ten pojedynek, ale nie mającym już wpływu na ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji, lepsi okazali się Bouchard i Raonic. W czwartek, w ostatnim meczu rywalizacji grupowej Polacy zapewnili sobie awans do finału imprezy, wygrywając z reprezentacją gospodarzy 2:1. Spotkanie lepiej zaczęli Australijczycy, Bernard Tomic pokonał Grzegorza Panfila 2:0. W pojedynku pań górą była Agnieszka Radwańska, która po trzech setach wygrała z Samanthą Stosur. Również trzy sety trwał mikst, także zakończony na korzyść polskiej pary. Trzy zwycięstwa dały Radwańskiej i Panfilowi pierwsze miejsce w ich grupie. Nie wiadomo jeszcze z kim zmierzą się reprezentanci Polski w sobotnim finale. Rywalizację w grupie „B” rozstrzygną jutrzejsze mecze Francja - Hiszpania i Czechy - USA. W rozgrywkach Pucharu Hopmana bierze udział osiem reprezentacji narodowych, podzielonych na dwie grupy, których zwycięzcy awansują do finału. Polska para, którą tworzą Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil jest najwyżej rozstawionym zespołem w zawodach. Jest to również debiut reprezentacji Polski w Pucharze Hopmana. Każda konfrontacja w ramach turnieju składa się z trzech meczów: spotkania mężczyzn, spotkania kobiet i rywalizacji w mikście. Polska - Włochy 3:0 Agnieszka Radwańska - Flavia Pennetta 6:2, 6:2; Grzegorz Panfil - Andreas Seppi 6:4, 2:2 i krecz; Grzegorz Panfil / Agnieszka Radwańska - Oliver Anderson / Flavia Pennetta 6:2, 6:1 (zweryfikowany jako walkower 6:0, 6:0). Polska - Kanada 2:1 Agnieszka Radwańska - Eugenie Bouchard 6:3, 6:7(7), 6:2; Grzegorz Panfil - Milos Raonić 7:6(1), 6:3; Grzegorz Panfil / Agnieszka Radwańska - Milos Raonić / Eugenie Bouchard 3:6, 7:5, 3-10. Polska - Australia 2:1 Grzegorz Panfil - Bernard Tomic 1:6, 4:6; Agnieszka Radwańska - Samantha Stosur 3:6, 6:4, 6:3; Grzegorz Panfil / Agnieszka Radwańska - Bernard Tomic / Samantha Stosur 1:6, 7:5, 10-8.

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3
Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3
Cracovia - Górnik Zabrze 3:3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 2:3
Piast Gliwice - Korona Kielce 2:0
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1