Remis Borussii Łukasza Piszczka z Realem. Glik trafia dla AS Monaco. Wyniki LM

Dodano: 27 września 2016, 23:07
Autor: bs

We wtorek rozegrano osiem spotkań w ramach drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. W najciekawszym spotkaniu Borussia Dortmund zremisowała z Realem Madryt, a AS Monaco po golu Kamila Glika zdobyło punkt w starciu z Bayerem Leverkusen. Z kolei najwięcej bramek padło w Kopenhadze i Zagrzebiu.

Chorwackie Dinamo musiało uznać wyższość Juventusu Turyn, który bez problemu zainkasował kolejne trzy punkty wygrywając 4:0, a dwa gole zdobyli Argentyńczycy – Gonzalo Higuain i Paolo Dybala. Tyle samo goli padło w Kopenhadze gdzie tamtejsze FC rozprawiło się z Club Brugge

Wielkie emocje przeżyli kibice w Monaco. Zespół z Księstwa długo przegrywał z Bayerem, ale w doliczonym czasie gry Kamil Glik trafił do siatki zespołu „Aptekarzy” i uratował remis dla swojego zespołu.

Kapitalne widowisko obejrzeli kibice w Dortmundzie. Tamtejsza Borussia z Łukaszem Piszczkiem w składzie zremisowała z Realem Madryt 2:2. Wynik spotkania otworzył Cristiano Ronaldo, ale ambitni gospodarze w 43 minucie za sprawą niezawodnego Pierre-Emericka Aubameyanga doprowadzili do remisu.

Co prawda tuż przed przerwą do siatki ponownie trafił Ronaldo, ale był na spalonym i sędziowie nie uznali bramki Portugalczykowi. W drugiej połowie najpierw na listę strzelców wpisał się Raphael Varane, który tym samym zrehabilitował się za utratę pierwszej bramki dla Realu. W końcówce jednak ponownie do remisu doprowadził wprowadzony na murawę w drugiej połowie Andre Schuerrle.

Grupa E:

CSKA Moskwa – Tottenham Hotspur 0:1 (Heung-Min Son 71)

AS Monaco – Bayer Leverkusen 1:1 (Glik 90 - Hernandez 73)

1. Monaco 2 4 3-2
  2. Tottenham 2 3 2-2
  3. Bayer 2 2 3-3
  4. CSKA 2 1 2-3

Grupa F

Sporting Lizbona – Legia Warszawa 2:0 (Ruiz 28, Dost 37)

Borussia Dortmund – Real Madryt 2:2 (Aubameyang 43, Schuerle 87 - Ronaldo 17, Varane 69)

1. Borrusia 2             4             8-2
  2. Real       2             4             4-3
  3. Sporting 2             3             3-2
  4. Legia      2             0             0-8

Grupa G

FC Kopenhaga – Club Brugge 4:0 (Denswil 54- samobójcza, Delaney 64, Santander 69, Jorgensen 90)

Leicester – FC Porto 1:0 (Slimani 25)

1. Leicester            2             6             4-0
  2. Kopenhaga         2             4             4-1
  3. FC Porto             2             1             1-2
  4. Club Brugge       2             0             0-7