Avia Świdnik przegrała z Treflem Gdańsk

Dodano: 19 kwietnia 2010, 23:58

Z bardzo dobrej strony w poniedziałkowym, półfinałowym spotkaniu I ligi siatkarzy pokazali się zawodnicy Avii Świdnik. Drużyna trenera Krzysztofa Lemieszka walczyła dzielnie z Treflem Gdańsk i uznała wyższość faworyzowanego rywala dopiero po pięciu setach.

W pierwszym secie lepiej zaprezentowali się miejscowi i szybko odskoczyli od "żółto-niebieskich”. W pewnym momencie tablica wyników wskazywała nawet rezultat 15:7 dla Trefla. Ostatecznie goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki i okazali się gorsi o pięć punktów (25:20).

W drugiej i trzeciej partii kibice z Gdańska przecierali oczy ze zdumienia, bo oba rozdania należały do Avii. Świdniczanie najpierw wygrali do 24, a następnie do 22. Niestety graczom trenera Lemieszka nie udało się dobić rywali i ci w dwóch kolejnych setach ponownie okazali się zbyt silni.

W rywalizacji do trzech wygranych Trefl prowadzi, więc 1:0, ale drugi mecz zostanie rozegrany już w we wtorek w Gdańsku. Początek zawodów o godz. 17.

Trefl Gdańsk – Avia Świdnik 3:2 (25:20, 24:26, 22:25, 25:18, 15:10)

Trefl: Gorzkiewicz, Gomez, Zumbera, Świrydowicz, Żuk, Wilk, Żurek (libero) oraz Kaczmarek, Skórski, Węgrzyn.
Avia: Makowski, Jarosz, Guz, Pawłowski, Malicki, Michalski, Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Kurek, Jaskulski.